L'Eau d'Issey Pure Nectar de Parfum - Issey Miyake - for women / kadınlar için- 2018

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Issey-Miyake-LEau-dIssey-Pure-Nectar-2018-perfume-1024x554.jpg
Issey-Miyake-Pure-Nectar-Perfume.jpg

L'Eau d'Issey Pure Nectar de Parfum Issey Miyake for women

Nektar..
Bitki çiçek özü olur ya ballı koku, ona deniyor İngilizce'de. Gerçekten bol miktarda başlangıçta var ve tende 2-3 saat gidiyor ve ek olarak tatlı kokular var ama sentetik ama kaliteli.. Çok hoş dedim, pek benzeri görmemiştim. İlk 1-3 saat dediğim gibi güzel.. Sonra parfüm kokusunda 2 saat veya 3 saat sonra sentetiklik ön plana çıkıyor ve beni rahatsız etti kısmen. Tende 5-6 saat sonra azalıyor ama bu sentetiklik ki parfümde zaten azalsada gene de var tende. Kuvvetli bir parfüm. Koku o sentetik dönemde Dolce Classic'in nektarlısı gibi ve kısmen daha kalitelisi gibi koktu. Bir dönem oldukça Dolce Classic'e benzedi ama dediğim gibi gene daha kalitelisi. Dolce Klasik varya Türk çakması parfüm galiba ki çakma olmadıklarını söyleyebilirler ama bana ''Dolce & Gabbana'' isiminden alıntı yaptıklarından dolayı çakma geldi ama tabi saygımız gene var.. Yeşil şişedir ve Bellisima onun doğalıdır. Dolce Classic( Klasik ) oldukça bayansı bir çieçksi koku ama sentetik işte ama gene de severim işte.. Aşağıda kutusu ve şişe resimi var Dolce Classic'in...

Kıyafette güzel, iki gün sonra da kokuyor nektarlı, meyveli ve tabi rahatsız etmeden o sentetik kokularla da.. Parfüm de şeftali kokusu da var kısmen ama tam şeftali kokusu, baskın şeftali kokusu arayanlar parfümü sevebilir de, sevmeyebilir de..

dolce-classic-for-women-edt-100-ml-bayanparfumu.jpg
L'Eau d'Issey Pure Nectar de Parfum Issey Miyake for women damlaam çiçekten nektar öz.jpg

Fragrantica.com içerik alıntısı : ''2018'in başında, yeni flanker , çiçek açan çiçek nektarının şişelenmiş bir damlasını temsil eden L'Eau d'Issey Pure Nectar de Parfum'u başlattı .

L'Eau d'Issey Pure Nectar de Parfum , parfümeri Fanny Bal ve Dominique Ropion tarafından çiçek-odunsu bir koku olarak geliştirilmiştir. Nektar baskısı "suyun metamorfozunda, denizden çiğeye ve çiğtan güllere kadar olan en büyük aşamadır." Kompozisyon tatlı bir armut anlaşması ile başlar. Gül mutlak, balya olarak tanımlanan parfümün çiçek kalbini oluşturur. Baz sandal ağacı, ambergris ve imza cashmeran içerir.

Bir damla su çeken ve orijinal ile bazı benzerlikleri koruyan flacon tasarımı bu sefer gül altın renginde renklendiriliyor. Koku 30, 50 ve 90 ml'lik Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 3.55 üzerinden 5 ile 49 oy. ''

Hatalarımız affola arkadaşlar.. İyi parfümleri kokular arkadaşlar selametle :) ..

Son düzenleme: