Lolita Lempicka - Lolita Lempicka - for women / kadınlar için - 1997

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lolita Lempicka Lolita Lempicka for women afiş poster reklam commercial ilk parfüm.jpg

Lolita Lempicka - Lolita Lempicka - for women / kadınlar için - 1997

Afişde markanın ilk parfümü olduğuna vurgu var ( The First Fragrance ). Parfüm isimi ile parfüm markası aynı olan parfümlerden. Parfüm şişesi bir harika bence, eğer bu parfümü sevgilinize, eşinize alacaksanız çok beğenecek bence. Elma ve kalp şeklinde ki elma da kalp şeklinde diyebiliriz zaten.. Biliyorsunuz Elma diğer kimi dinlerde Adem ile Havva anne, babamızın yediği yasak elmadır ama kimbilir belki gene elma ile akraba Ayva yemişlerdir, yasak elma ayvadır belki haha :p:p yani kötü bir şey olunca '' Ayvayı yedik '' derler ya belki ordan geliyordur atalardan aktara aktara :eek::p:cool::) .. Ayva serttir yemesi zordur ve bazen kekre olabilir ya sanırım o yüzden ayva yemek olumsuz adlandırılabiliyor ama ince dilimlerseniz ki bıçağa dikkat edin meyve sert olduğu için çok hoştur. bir de reçeli, tatlısı yapılır ve ayva sarımsı renkten pişince kırmızımsı renk olur .. Nenem sert armut vardı onu tüm pişiriridi belki ayva da tüm pişirilebilir aam bence pişirirken çok pişirmemeli, çekirdek kısımı meyveyi bozabilir. Bu arada Elma çekirdeğini de yemeyi unutmayın derim, kansere de iyi geldiği söyleniyor biliyorsunuz kaysı çekirdeği gibi .. Bu arada Hz.Muhammed'in eşler için '' Elmanın iki yarısı '' benzetmesi, hadis-i şerifi vardır :) .. Elma kesince iki kalp kalır ama ortadan kesilince üstte sap altta polenli oyuk kısımı kalır .. Ben ekşimsi, aromatik elmalaı seviyorum mesela Fuji gibi . Bir de enden şişik yuvarlağımsı yazın başında çıkan ekşimsi yeşilimsi hafif kırmızımsı elmayı severim .. Arapkızı elma cinsini de severim ve diğer tüm elmaları da severim gdo'suz olsun da .. Amasya elması ayrı yeri vardır .. Parfüm sapı fısfıs olması kimi için güzel detay olabilir ama basması ne kadar kolay ayrı konu ve umarım kırılmaz..

Lolita Lempicka Lolita Lempicka for women lolitalempicka-1024x768.jpg
nuoc_hoa_nu_tao_lolita_lempicka_3_grande.jpg

Parfüm başlangıcı güzel ve uzun süre gidiyor bu karakter. Doğal vanilya türü bir koku, hoşuma gitti. Ben meyan kökü tatlılığının Vanilya kokusunu çok bozmadan eşlik ettiğini düşünüyorum bu parfüm de ve anasonun da .. Oldukça sonra çiçeğimsi koku oldu tende .. Tekrar denemelerim olacak bu parfümü inşallah .. Parfüm rahat unisek olur başları düşünülecek olursa .. Parfümün reformule olduğu aklıma geldi maalesef .. İnşallah olmamıştır kötü reformule(yenibiçim). Geen de sılaj ve ömür 100 ml 155 tl'lik parfüm için güzel bence ki daha pahalı da satılabiliyor tabi .. Kalıcılığı övülen bir parfüm ben de de tende güzel oldu diyebilirim kalıcılık .. İlk 1997'de çıkmış ama ünlü olması 2010 yılları ve sonrası olabilir tam araştıramadım . Evet ünlü olmak ayrı bir konudur. Kimbilir kimi adını duymadığımız parfüm evleri kim bilir ne şaheserler çıkarıyor ama bilmiyoruz ve belki hiç duymayacağız kimini ..

Lolita Lempicka Lolita Lempicka for women afiş poster manken.jpg
Lolita Lempicka parfümü videoları tanıtım :

Lolita Lempicka EDP Advert with Elle Fanning

LOLITA LEMPICKA, Le Premier Parfum, MAKING OF
İsteyenler için parfümün tanıtım videosunun yapılışının arka sahne arkası :

Lolita Lempicka
1997for women

Lolita Lempicka Lolita Lempicka for women lolitalempicka_p_3_1280x1024.jpg

Netten alınma açıklama : ''

Lolita Lempicka kokusu meyan kökü üzerine dayanır. Güzel anason notu meyankökü ve menekşe için mükemmel bir eştir. Yoğun yeşil sarmaşık notu taze ve iyimser. Badem, odunsu iris ve kediotu(bu açıklanmamış resmi içerikte) ve Tonka ile birleştirilmiş tatlı vanilya ile uyumludur. 1997 yılında kuruldu.
Bu kokunun ardındaki burun Annick Menardo .

Parfüm değerlendirmesi: 3,81 üzerinden 5 ile 7420 oy. ''''''''

100 ml 155 tl civarına bulunabiliyor .. Bence alınabilir .. @elle61 hocam Guerlain La Petite Robe Noire 'ye oldukça benzetmiş parfümü .. Hangisi bilemiyorum ama şu parfüm içerik de benzer ama sanırım üretimden kalkmış ve yerine yeni modeli gelmiş aynı isimde. aşağıda linki var arkadaşlar..:

Guerlain La Petite Robe Noire.jpg

La Petite Robe Noire
2009for women

Diğer benzer isimler şunlar bir de EDT versiyonu var ayrıca... :

Guerlain La Petite Robe Noire 2012.jpg

İştte üstteki 2012 çıkışlı yeni LA PEtite Robe Noire. altta da linki var Fragrantica.com'dan arkadaşlar..

La Petite Robe Noire
2012for women

La Petite Robe Noire 2
2011for women

İyi parfümler, kokular, günler arkadaşlar, Selametle :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi