Nawab of Oudh - Ormonde Jayne - for women and men - 2012

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Nawab of Oudh Ormonde Jayne for women and men şişe doğal renkli.JPG

Nawab of Oudh Ormonde Jayne for women and men

Hoş bir parfüm ama Geza Schoen 'in çoğu parfümünde imzası olan ''iso E Super'' gibi bir sentetik moleküller karışımı ürünü içeriyor. Ambroksan (Sentetik Amber, Sentetik Ambergris) 'de Geza Schoen 'ün sevdiği moleküllerdenmiş.

Bu parfümde ilerilerde çok hoş Amber(Ambergris, Balina Amberi), misk hissettim. Doğal olmasını umuyorum ve bana doğalımsı koktu bu kısım. Saf alıp kullanmayı ise tercih ederim, tabi genelde de tercih ederim de, bu parfüm için özellikle saf Amber (Ambergris, Balina amberi) kullanmayı tercih ederim..

Parfüm ya sev ya nefret et kategorisine girebilir iso E Super sayesinde de.. Başlangıç iso E super sayesinde de incemsi tatlı kokuyor diğer pimento acı biberi, kısmen orkide çiçeği, Ud da yoğun diğer kokulara göre ve yeşil notlar kokuyor.. İlk başlar Manolya çiçeği de etkili olabilir..

Iso E Super ve Parfümleri konusunda da anlatıldığı gibi bu sentetik moleküldeki sentetik kokular Nawab of Oudh'da da var.. Mesela Sandal Odunu. Gül var denmiş ama bence o gül kokusunu bir kısmı İso E Super kaynaklı ve geri kalanı doğal kullanılmış olabilir..

Bu arada Ormondo Jayne kelimesi bana ''Ormanda Jayne ve sevgilisi Tarzan'ı'' anımsatıyor :D..

Ten de kremsilik var bu parfümde ve iso e super keskinliği devam ediyor. Tarçın çok keskin değil parfümde ve parfümü çok etkilemiyor yalın.. Tende 20 dakika sonra koku daha hoş oldu..

Başlangıcı Biberiye, kekik tarzı kokuyor. Kekik oldukça az. Zaten biberiye kekiğe benzer onu da benzetmiş olabilirim. Parfümdeki otsuluğun kahramanlarından biri olabilir Biberiye(Rosemary). Diğer otsuluk ballıbagillerden olmayan Adaçayı olabilir içerikte açıklanmayan ve Defne yaprağı.. Zaten defne yapraşı ile ballıbagillerden olmayan Adaçayı benzer birbirine ama Defne uçucu yağı daha keskindir ki parfümde keskinlik de var zaten.. İso E super kokuyu inceltiyor, ince bir tatlılık. Parfümdeki meyvelilik güzel, incemsi incemsi hep kendini hisstettiriyor meyvelilik ki bence misk kaynaklı. Doğal misk kullanılmış olabilir, Oud başrole ek o da başrollerde yani, dediğim gibi..

Parfümün kötü yanı incemsi keskince Iso E Super bence tekrar tekrar dediğim gibi. Böyle bir parfümü berbat etmiş Geza. Geza'nın imzası artık diyorlar çoğu parfümünde Iso E Super var dediğim gibi. Ben marketten ürün alırken doğala özdeş aroma, Glukoz şurubu falan ürünlere oldukça boykot uyguluyorum. Devletin bu ürünleri yasaklaması lazım TSE olarak. Çünkü bu ürünler ucuza geliyor ve kaliteli ürünler alınmayarak haksız rekabet oluyor. Kanserin oldukça artmasını sentetik ilaçlardan, sentetik katkı maddelerine, sentetik şekere kadar pek çok sentetik bu ürünlere bağlıyorum ben..

Bu açıdan Montabacco Nawab of oudh ve Montabacco Nawab of Oudh - Intensivo 'ya soğuk bakıyorum, tene sıkmam genelde böyle parfümleri.

İntensivo da çok daha az biberiye var. Geneli ud ve tatlılıkda var. Nawab of Oudh ise otsulukda var parfümde kıyafette..

Yarım saat böyle geçiyor kıyafette. Ten de MNOO-Intensivo daha kuru oudlu kokuyor tatlılıkla beraber. MNOO ise daha tatlı, miskli ve o da udlu gene. Oud oranı Montabacco Nawab of Oudh-intensivo'da daha yüksek oranlı Nawab of Oudh 'a göre. Uzun ömrü de udun uzun ömürlü olmasından da kaynaklanıyor bence ama aslında Nawab of Oudh'da uzun ömürlü hatta daha uzun ömürlü bence. İlk 3-4 gün Nawab of Oudh-Intensivo Oud(Ud, Öd) ile daha ön planda ve sılaj olarak Nawab Of Oudh'u biraz geçmiş olabilir.. Sonrasında Nawab of Oudh daha güçlü olabilir.. 3-4 gün bu parfümler buruna yarım metreden geliyor-gelmiyor gibi. İlk gün sılajı aslında tatminkar gibi bence ama ben daha kuvvetli bekliyordum.

Kıyafette uzun sürüyor miskli, amberli koku.. Ertesi gün daha bir güzel parfüm.. Tende parfüm sıcaklaşıyor 1 saat sonra. Turunçgiller en başta var ve yalın çok belli değil.. 2 saate yaklaşırken tenime yakınlaştı parfüm. Kıyafette çok daha iyi ömrü, üstte yazmıştım.. Amberimsi Laden reçinesi kullanıldığını da söyleyelim..

Benim tercihim Nawab of Oudh olurdu, ''Nawab of Oudh-intensivo'' modeline karşı.. Parfüm kremsi yapıda kokusu.. Oud kadar misk, Amber, Amberimsi Laden var parfümde.. Nawab of Oudh-Intensivo ise öyle değil, daha çok Oud ön planda ve gene iso e super ile beraber ve başka bitkisel aromatiklik de var Nawab Of Oudh 'daki gibi.. Nawab of Oudh-intensivo 'da diğer tatlılıklar az var Nawab of oudh 'a göre.. Misk kokusu onda da hissetim..

Sitesinden alıntı : ''
Oudh'un Nawab'ı
Oudh'un Nawab (Cetveli) merkezi Hindistan'ın bir ilidir. Parfümümüz bir zamanlar onu yöneten Nawabs'tan esinlenmiştir. Kehribarın ve gülün yumuşak bir oudh kenarıyla güçlü bir karışımıdır. Bununla birlikte şaşırtıcı bir şekilde diğer maddelerden biri göze çarpmamaktadır. Duygusal karmaşıklığı ve savurganlığı gizlemek için müthiş bir derinlik katmanları, mücevher perdesi ve derin bir goblen müziği ile, geleneksel analize meydan okuyan, parlayan bir ponksiyona sahip olan, parlayan bir sinerjiye kavuşuyor.

Üst: Yeşil Notlar, Bergamot, Turuncu Abs, Kakule, Aldehid.
Kalp: Gül, Manolya, Orkide, Pimento, Körfez, Tarçın, Hedione.
Taban: Ambergris, Misk, Vetiver, Labdanum, Oudh.
£ 335,00
miktar
oj-edep-120ml-nawab-of-oudh_1.png

Nawab of Oudh
Nawab (Ruler) of Oudh is a province of central India. Our perfume is inspired by the Nawabs who once ruled over it. It is a potent blend of amber and rose with a soft oudh edge. Yet surprisingly not one ingredient stands out from the others. It achieves a perfume synergy that defies traditional analysis, releasing a pulsating pungency, brooding and hauntingly beautiful, a rich tapestry of fascinating depths, a jewelled veil to conceal its emotional complexity and extravagance.

Top : Green Notes, Bergamot, Orange Abs, Cardamom, Aldehyde.
Heart : Rose, Magnolia, Orchid, Pimento, Bay, Cinnamon, Hedione.
Base : Ambergris, Musk, Vetiver, Labdanum, Oudh.

Availability: In stock

£335.00
Quantity''

FRAGRANTICA.COM içerik alıntısı : ''

Yeni parfüm koleksiyonu 'Dünyanın Dört Köşesi' için ilham, Linda Pilkington'un seyahatlerinde ziyaret ettiği dünyanın farklı yerlerinde bulunan yerli bitkilerinden geldi.

Oudh'un Nawab'ı merkezi Hindistan'dan esinlenmiştir. Parfüm, bir zamanlar onu yöneten Nawabs'tan esinlenmiştir. Kehribarın ve gülün yumuşak bir oudh kenarıyla güçlü bir karışımıdır. Bununla birlikte şaşırtıcı bir şekilde diğer maddelerden biri göze çarpmamaktadır. Duygusal karmaşıklığı ve savurganlığı gizlemek için müthiş bir derinlik katmanları, mücevher perdesi ve derin bir goblen müziği ile, geleneksel analize meydan okuyan, parlayan bir ponksiyona sahip olan, parlayan bir sinerjiye kavuşuyor.

Üst: yeşil notalar, bergamot, turuncu mutlak, kakule, aldehit. Kalp: Gül, manolya, orkide, pimento, defne, tarçın, hediyon. Taban: amberris, misk, vetiver, labdanum, oudh.

Parfüm, Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Oudh'ın Nawab'ı 2012'de piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Geza Schoen'dur .

Parfüm değerlendirmesi: 5 üzerinden 4.68 , 108 oy.
Nawab of Oudh Ormonde Jayne Fragrantica com içerikler oy üye tablo.jpg
Nawab of Oudh Ormonde Jayne Fragrantica com içerikler oy üye tablo b.jpg

38 Ud, Öd, Oud, Ud-u Hindi (Agarwood, Oudh), 33 Pimento Biberi (Pimento), 30 Tarçın ( Cinnamon ), 29 Gül (Rose), 29 Yeşil Notalar ( Green Notes ), 28 Portakal ( Orange ) , 28 Amber, Ambergris, Balina amberi, Gri amber ( Ambergris ) , 26 Kakule ( Cardamom ) , 25 Kabesamanı, Vetiver ( Vetiver ), 24 Laden ( Labdanum ), 24 Orkide (Orchid), 23 Bergamut ( Bergamot ), 22 Manolya ( Magnolia ) , 19 Aldehitler ( Aldehydes ) , 12 Defne Yaprağı ( Bay leaf ).

''
Nahab of Oudh, 2012 yılının sonlarında piyasaya çıkan ve Ormonde Jayne'nin kurucusu Linda Pilkington'a ilham veren dünyanın farklı bölgelerine saygı duyan yeni Four Corners of the Earth koleksiyonlarından biridir . Koleksiyon, Bayan Pilkington ve parfümeri Geza Schoen arasındaki işbirliğinin bir sonucudur ve dört kokudan oluşur: Tsarina , Qi , Montabaco ve Oudh'un Nawab.

İyi yıllar, iyi kokular, forumlar, günler arkadaşlar, Selametle :)..

Son düzenleme: