Orangers en Fleurs - Houbigant - for women / kadınlar için - 2012 (-4)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Orangers en Fleurs Houbigant for women Reklam afiş poster Commercial 8c394bcf3f53da0233a38644...jpg

Orangers en Fleurs - Houbigant - for women = kadınlar için - 2012
Koku karakteri, kalitesi olarak -10 ile +10 arasında -4 veriyorum ama hani bu çok daha düşük de olabilir.. Parfümün isiminde Portakal geçiyor ama Portakaldan ve Portakal Çiçeğinden yalınca güzel bir koku alamadım maalesef.. Denemelerime devam edeceğim bakalım..

Çiçeksi kokular çok güzeldir ama afedersiniz ''açık boksu'' bir koku var bu parfümde. Açık boksu derken seyreltik anlamda dedim, çok tok değil yani. Açık boksu, keskinsi bir tatda bir koku.. 40 dakika kadar sonra tende benim için katlanılabilir oldu.. Ylang Ylang tatlı meyveli kokusunu alıyorum.. Sümbülteber(Tuberose) çok belli etmiyor kendini ve az kullanılmış bence.. Kıyafette de aynı ağırımsı koku(Seyreltik boksu koku) oldu bu parfümün.

3 (üç) saat sonra da ve öncesinde kıyafette hala sevmediğim tarzda ağır. Müjde vereyim kaldırabilir kiminizin ama sayı az olacaktır.. Boksu Taze Amber'de kokladım, boksu-hayvansı udda kullandım ama bu kadar güzel açıklanan çiçeksi bir parfüme bu kokuyu yakıştıramadım ama zevk meselesi seven varsa artık.. Bence olmamış bir parfüm. Yani dediğim gibiÇiçeksi bir parfüme yakıştıramadım parfümden gelen kokuları hele de böyle güzel çiçekler olduğunu iddia eden bir parfüme..

Evet okuyorum Fragrantica.Com da yorumları kimi öyle övüyorki aynı parfümü mü denediğimi düşünüyorum.. Parfümler belli yerlerden orjinal şişe, dekant hatta kimi orjinal sample bu parfümde olduğu gibi ki resim vereceğim inşallah altta, ama anlamıyorum bambaşka yorumlar oluyor.. Birinci neden bu iş zevk meselesi çoğunluğun sevmerdiği parfümü birileri sevebiliyor. İkinci neden kişinin parfümden anlamaması, diğer parfümleri henüz çok denememesi olabilir.. Üçüncü neden ise o parfümle bir bağ.. Belki kendi ülkesinin parfümü, belki parfüm şirketinde akrabası çalışıyor.. Daha kötüsü ise bence o firma tarafından tutulan veya o firmada çalışan elemanlar bu yazıları yazıyor.. Basenotes.net 'te de bu olay oluyor oldukça fazla..

Orangers en Fleurs Houbigant for women ve Fleurs d'Oranger Serge Lutens benzermiş parfemy.jpg

Fleurs d'Oranger Serge Lutens for women and men
Aşağıda yorumunu verdiğim, bu parfümü beğenmeyenlerin biri bu parfümü hayvansal dediği Serge Lutens - Fleur D'Oranger'a benzetmiş ve ikisini de beğenmediğini söylemiş..

Serge Lutens Fleurs d'Oranger 'ın netten alıntı tanıtım yazısı : ''
Bu kez kompozisyon, beyaz çiçekler ile çevrili, portakal çiçeği, tatlı, narin, yumuşak ve dişil, kurallar: yasemin, tuberose ve beyaz çiçek misk, ebegümeci ve kimyon sıcak bir üs üzerinde yükseldi. Koku, sadece sizi çevreleyen, ama aynı zamanda göze çarpmayan, dayanılmaz, kalıcı ve dişil izlere sahiptir. Koku, 2003 yılında Christopher Sheldrake tarafından oluşturuldu .

Parfüm derecesi: 1170 oy ile 5 üzerinden 3.92 .

Kikue
Fragrantica com Kikue üye profil resimi s.22764.jpg
Fragrantica com Kiku üye profil resimi daha büyük s.22764.jpg

Kikue Fragrantica.com üyesinin bu parfüm ile ilgili yorumu (Türkçe de verdim ve İngilizcesi de var orjinal) : ''
Burada yorumları okurken kendime soruyordum, "Aynı parfüm hakkında mı konuşuyoruz?" çünkü bu sadece bana çok kötü kokuyor! Açılış, kurumuş portakal gibi kokuyor, sonra dumanlı odun kokusu haline geliyor. Bana bir baş ağrısı verdi. Houbigant'ı seviyorum, 50 yıllık imzam Chantilly, yaratılışlarından biri. Ama Orangers en Fleurs benimle aynı fikirde değil.

As I read the reviews here I kept asking myself, "Are we talking about the same perfume?" because this smells just awful on me! The opening smells like a dried up orange then it becomes a smokey, charred wood scent. It gave me a headache. I love Houbigant, my signature of 50 years, Chantilly, is one of their creations. But Orangers en Fleurs does not agree with me ''

Aşağıda bu yorumun görüntüsünü aldım. Aşağıdaki yorum ve diğer olumlu yorumlar var..
Fragrantica com Kikue üye yorumu olumsuz ve diğer yorumları anlamıyor Fragrantica com.jpg
Fragrantica com Kikue üye yorumu olumsuz ve diğer yorumları anlamıyor Fragrantica com İng...jpg

Olumlu yorumlar 5-10 devam ediyor. Ben olumsuz bir yorum daha vereyim resimi ile beraber.

judiththeobscure
Fragrantica com judiththeobscure üye profil resimi s.22764.jpg
Fragrantica com judiththeobscure üye profil resimi daha büyük  s.22764.jpg

Bu, Serge Lutens - Fleur D'Oranger'a çok benziyor.
Hayal kırıklığına uğradım, çok hayvani, burnuma çok saçma.
Çiçek açan portakal ağaçlarının tatlı, doğal kokusu gibi kokmuyor.

This is very similar to Serge Lutens - Fleur D'Oranger.
I'm disappointed, too animalic, too indolic to my nose.
It doesn't smell at all like the sweet, natural scent of blooming orange trees.

Fragrantica com judiththeobscure üye yorumu olumsuz kendince Fragrantica com.jpg
Fragrantica com judiththeobscure üye yorumu olumsuz beğenmemiş parfümü Fragrantica com İ...jpg

Orangers en Fleurs Houbigant for women doğal ışık görünüm resim amblem kutu şişe houb...jpg

Orangers en Fleurs Houbigant for women doğal ışık görünüm resim amblem yakından ışı...jpg
Orangers en Fleurs Houbigant for women doğal ışık görünüm resim amblem yakından ışı...jpg
Netten alıntı İçerik ve tanıtım yazısı : ''

Houbigant , Orangers en Fleurs adındaki yeni bir kokuyu , portakal çiçeklerinin dayanılmaz aromasını kutlayarak doğurganlığı, bolluğu ve sevgiyi sembolize ediyor.

Houbigant Orangers en Fleurs , özenle seçilmiş Türk gülü ve Mısır yasemin taçyaprakları ile üst notalardaki portakal çiçekleri çevrelemekte ve zengin nüansları kusursuz bir buket oluşturmaktadır. Kalp, Robertetta Company'nin - Eau de Brouts'un, Komor Adaları'ndan ylang-ylang'ın mutlak ve uçucu yağlarının çok özel ve seçkin içeriğiyle birlikte, baştan çıkarıcı ve sarhoş edici bir çıtırtı getiriyor. Çekirdek ince ve baharatla serpiştirilmiş baştan çıkarıcı çiçek özünü vurgulamak için küçük hindistan cevizi ile tatlandırılmış. Sedir ve misk karışımı, bileşimi cilde ince ve duyusal iz bırakarak bitirir.

Orangers en Fleurs 100ml EDP ve 100ml Parfum olarak mevcuttur.
Orangers en Fleurs , 2012 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burunJacques Fleury .

Parfüm değerlendirmesi: 4.27 üzerinden 5 ile 267 oy.
''''''''''
Aşağıda Flaşlı ve Flaşsız çekilmiş sampleli(Örnek) resim var. Beyaz giyside 50 saat sonra çekildi ve leke yok, ben farkedemedim.. Bunu diyoruz bilgi olsun yoksa leke bırakan parfüm koyu olduğundan genelde, daha iyidir :D ..
Orangers en Fleurs Houbigant for women baykalbul sample örnek dekant resimi flaşlı ışıkl...JPG
Orangers en Fleurs Houbigant for women baykalbul sample örnek dekant resimi flaşsız leke yo...JPG

Okuduğunuz için teşekkürler.. İyi bir emek var.. İyi, güzel, hoş kokular, parfümler, günler arkadaşlar :) .. Selametle :) ..

Son düzenleme: