Poison Girl - Christian Dior - for women / kadınlar için- 2016 (+10) (4mevsim, kışa yakın)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
reklam afiş manken önden ve arkadan resim ad-dior-poison-girl-perfume.jpg
Poison Girl Christian Dior for women tanıtım reklamı mankenin önden yakından yüzü 2 max...jpg
Poison Girl Christian Dior for women tanıtım reklamı mankenin önden yakından yüzü maxre...jpg

Dior-Poison Girl-Screenshots-04 manken ayağıyla delikanlıyı itiyor.jpg
Poison Girl Christian Dior for women kutu şişe yakından.jpg

Poison Girl - Christian Dior - for women / kadınlar için- 2016

I am a not girl, I am a poison : '' Ben bir genç kız değilim, ben bir zehirim '' demek Türkçe anlamı bu İngilizce cümlenin.. Bu cümle parfümün slogonlarından .. Bir arkadaş '' Dior Fahrenheit Boy '' bekliyoruz demiş Haha :D .. Şişe şekli köşelice Elma bence ve Başka inançlardaki Cennetteki Yasak Elmayı temsil ediyor olmalı. Tabi o elma köşeli denmiyor, neden köşeli olmuş anlamadım.. Kimi dolmabibere benzetiyor onun da resimini vereyim umarım :) ..

Kutusu ışık oyunları yapıypr hani kimi resimler vardır hareket ediyor gibidir ya durdukları halde, onlar gibi olmuş. Resimden daha koyu pempe rengi var EDP'nin..

Ben bu parfümün renkli sıvısı( pempe, koyu pempe) yüzünden oldukça sentetik şekerli bir parfüm olduğunu düşünmüştüm ki değilmiş şükür :) . Sütlü çikolota kokusuna benzettilmiş ki o koku doğal Vanilya'dır. Doğal Madagaskar vanilyası mesela Hindistancevizi gibi koktuğunu söylemiştim, sütlümsü hoş koku hindistancevizi ki uçucu yağı yoktır öyle yüksek ticari boyutta diye biliyorum. Bu arada beyaz giyside sarımsı, açık turuncuya yakın renk kalıyor bilginize arkadaşlar.. Koku kağıdı resimi çekebilirim. 4 mevsim parfüm ebnce ama soğuğa daha iyi gidecektir.. Diğer iki Poison Girl flankerı daha yazlık altta konusu var kısaca anlattım, konusu da olur, olacak inşallah :) ..

Harika olmuş, tebrik ediyorum, ayakta alkışlıyorum. Poison çok flankerı var ve Poison Girl kendi içinde 3 Flanker(Yan)ı var. Poison Girl ilk çıkan sonra Poison girl Eau de Toilette (EDT) ve Poison Girl Unexpected Christian Dior for women - 2018 Poison gir serisi flankerı 2 tane mi olmuş oluyor nedir o zaman :) .. Ve iki Poison Girl Unexpected Girl o kadar rahat uniseks değil yaseminden dolayı ama Poison girl edt daha rahat uniseks kokuyor. Aşağıda kısaca anlattım bu iki kokuyu da ve konusu da gelir, gelecek inşallah arkadaşlar.

Poison Girl Christian Dior for women neon ışıklı yazılı ve şişe poison-girl-3.jpg

Başta Mandalina benzeri açıklanmayan turunçgil kokuyor ve benzoin sanırım tatlımsı koku var ve vanilya. Aslında ''Acı portakal'' ve Limon açıklanmış ama tatlı koku notaları yumuşatmış olabilir Acı portakalı.. Doğal vanilya var bence kesin gibi çünkü böyle mükememl lezzeti başka sentetik koku veremez ve veriyorsa ben kullanırım :D .. Mest ediyor. Saf derecesinde neredeyse kıyafette 2 saat civarı doğal madagaskar tarzı vanilya kokuyor ki dedim Doğal Vanilyadır, mest oldum, aşk bu koku. Safhane bir kokudur aslında Vanilya Şehvetli kokusunun yanı sıra.. İlk başlarda da tatlımsı kokular ve Vanilya var ve 2 saatten 6-7 saate kadar kokuyor oldukça iyi derecede Vanilya ve daha yalın kokuyor.. Bu kısımı koklayanlar doğal vanilyayı da koklamış olacak. Ben de saf Vanilya yağı da var pek çok koku notası gibi :) .. Bu parfümü mutlaka deneyin derim ama sadece tende değil. Yazın tende zayi olacaktır terle ki gene de güzel koktu tenimde, koku kağıdında mutlaka deneyin derim, sizbilirsiniz.. Umarım olumsuz reformule olmaz arkadaşlar.. Tonka fasulyesi ve Tolku balsamı o kadar çok etki yapmamış tatlılıkta, arka plandalar ve ileri de de. en çok Vanilya, Vanilya, Vanilya :) ..

Uzun süre vanilya yalın yalın koktu. Belki biraz tatlı notalar ve turunçgiller vardı ki vardır ama oldukça safhane görünüyordu Vanilya. Benzoin de eşlik etmiştir. Daha da ilerilerde Vanilya azaldı mesela 24 saat civarı da. Kremsi tarzda parfüm ve Sandalodunu da arka planda bu evet o diyebilecğiniz tarzda hissedilebiliyor kimi zaman aralıklarında.. Şam gülü başlarda o güzelliğe olumlu yönde etki ediyor olabilir. Parfüm güzel, hoş benim için ..

36 saat vanilya gene kokuyor ele almış sazı gene. Zaten doğal vanilya uzun süre kokar kıyafette. Başarılı olduğunu tekrar söyleyeyim parfümün.. PArfümöre çok iş düşmemiş, koymu Vanilya ve Benzoini bakmış işine :D .. Benzoin vanilyadan çok değil bence parfüm de ve açıklanmamış, onun terien Benzoin kokusunun benzediği Badem açıklanmış :) ..

Dior Poison Girl - The new fragrance (Official) Tanıtım videosu:

( 03:31 dakikalık video ) :

Poison Girl Eau De Toilette Christian Dior for women Edp'sinin yani ilk çıkan Poison Girl'ün Mandalinalı halini düşünün oldukça yazlık olmuş ve 4 mevsim gider fakat ömrü EDP'ye göre zayıf, yarısından da az diyebilirim ama gene de yetebilir. Keşke kuvvetli olsaydı EDP gibi. Xerjoff Lira for women klonu bence, çok açık. Kan portakalı çok güzel ve vanilya..

Poison Girl Unexpected Christian Dior for women - 2018 Unexpected beklenmedik, umulmadık, davetsiz anlamları var İngilizce.
Poison ise zehir demek oluyor ve Girl Genç kız demek İngilizce.. Uniseks bir parfüm olmuş. Zencefil yalın çok hissetmedim ve tekrar denemelerim olacak. Mandalina tarzı da Turunçgiller kokuyor ve Yaeminimsi koku var yani feminen bu yönü ile. Ömrü Poison Girl 'e yakın yani EDP'ye. Vanilya ve benzoin daha az kullanılmış ama başlarda da dahil hatırı sayılır oranlarda var. İlk başları Zencefil Turunçgiller oldukça ferah açılışı var vanilya ise başrollerde, biraz keskinimsi ferahlık Zencefilden ve kimi Turunçgillerden ama çok keskin değil. Alınır mı kesin alınır listesinde..

Poison Girl Christian Dior for women reklam afişi büyük manken ve yanda neon ışıklı yazı.jpg
Dior perfumeshrine.com Poison Girl perfume review fragrance new.jpg

Netten açıklama ve parfümörü. : '''

Dior, 2016 yılının Ocak ayında, Poison(Zehir) koleksiyonuna, Poison Girl (Zehirli kız) biçiminde pembe bir şişeyle gelen ikonik markanın genç sevgililerine yönelik Poison Girl adıyla yeni bir ek eklemiştir. Yeni kokusu, hayallerini izleyen isyankar kadınlara, isyankâr genç kadınlar için yapılan acı - tatlı bir çiçek, skandalla lezzetli olarak ilan edilir.

Kompozisyon(Birleşim) değerli ham maddelerden oluşur. Sicilya acı portakal, Grasse ve Şam gülünden yükselen güllerden oluşan güllerin kalbine götürür. Venezüella tonka fasulyesi(Hint baklası), Sri Lanka'dan gelen Sandal ağacı, Tolu balsamı, Badem ve Vanilya, sıcak ve oryantal bir tatlılıkla sona eriyor. Bu parfümcü Francois Demachy .
P
arfümün yüzü Fransız - Amerikalı model ve aktris Camille Rowe. Koku 30, 50 ve 100 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Parfüm derece: 17,39 oy ile 5 üzerinden 3.68 .

Poison Girl Christian Dior for women tablo kokular sılaj ömür Fragrantica com içerik.jpg

Poison Girl Christian Dior for women tablo kokular Fragrantica com içerik.jpg

1299 Vanilya ( Vanilla ) , 1191 Badem ( Almond ) , 963 Tonka fasulyesi (Tonka Bean ) , 701 Acı portakal ( Bitter orange ) , 501 Şark gülü ( Damask rose ) , 444 Tolu balsam ( Tolu balsam ) , 381 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 178 Kediotu (Kökü kullanılmıştır, Heliotrope ) , 159 Portakal çiçeği ( Orange blossom ) , 155 Kaşmir kokusu ( Chasmeran ) , 78 Limon ( Lemon ) .
''''''''''''''''''''''''''''''''''

Poison Girl Christian Dior for women i am loadding yüzde 38 reklam filminden resim maxresdefa...jpg
Poison Girl Christian Dior for women i am nao a girl am a poison yazısı önünde.jpg
Dior-PoisonGirl-CamilleRowe-HarveyNewton-Haydon-750x1068.jpg

Poison Girl Christian Dior for women i am nao a girl am a poison yazısı önünde.jpg

Dior-PoisonGirl-CamilleRowe-ClaudeMartinez.jpg

Resimlerde isimleri yazıyor ayrıca yazacağım arkadaşlar :) ..

İyi, güzel, hoş günler, parfümler, kokular arkadaşlar :) . Selametle :) ..

Son düzenleme: