Sardunya (Geranium sanguineum)

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yeşil, limonumsu hafif mayhoş,Işıltılı çiçeksi bir nota genellikle orta ve üst notalarda kullanılır oldukça heyecan verici dinamik nüaslara sahiptir
20171101_919902524.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kadifemsi keskin koku.. Eterik yağını da inşallah bir ara koklayacağım.. Sence yapraklarını elimize sürtüp kokusunu elimize çıkartıyoruz ya, o kokuyla benzer mi eterik yağı da? Çok severim bu kokuyu anılardan dolayı ama hani çok da mest eden bir koku değil benim için ama varlığı güzel.. Domates ile akraba sanırım ve domates sapı kokusunun daha aromatiği kısmen, daha lavantalısı gibi.. Domates yaprağı da, sapıda kokar sürtünce.. Sardunya daha kuvvetli gibi.. Bu arada domates yaprağı leke yapar bilginize..

Güzel harmanlarla çok güzel erkek parfümü olabilir bence ve bayan(kadın) parfümü de olabilir ki bayan parfümlerinde kullanılıyor ki erkek parfümlerinde de kullanılıyor..

Dediğim gibi lavantamsı çiçeksi kadifemsi koku keskinliğinin yanı sıra.. Limonumsu da olabilir evet

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Aslında çok sıradan bir çiçekten böyle güzel karakterli nüasları olması inanılmaz .. ayrıca beni mest eden bir nota.. Elbette gül ile iyi harman olur .. Domates yaprağı fazla otsu yoğun yeşil nüasları var bana göre çok aradığım bir nota değil kesinlikle... Ayrıca yorumlarınız içinde teşekkür ederim Baykal bey dometes yaprağı iyi bir örnek ve konuşulması gereken bir konu olmuş