Sensation Musk - Abdul Samad Al Qurashi (ASAQ - ASQ)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben bu esansı sevdim aam misk açısından soru işareti yani içeriğinde misk olabilir ama hani isimde misk olunca kişi geyik miski yoğun bir esans, koku bekliyor.. Bu konuya aşağıda değinelim ama önce nasıl bir koku ona değineyim arkadaşlar.. Oldukça tatlı ve kuvvetli bir koku bence.. Doğal kokuyor ve şeftalimsi koku var kısmen, yasemin bu kokuyu feminenleştirmiş kısmen. Tatlı bir koku isteyenler denemeli. Şişe resimi vermedim zira nette oldukça koyu renkli çekilmiş resimi var ama normalde o kadar koyu değilmiş sıvısı.. Yasemin çok konmamış ama hatırı sayılır hissediliyor, esansın yüzde 20 si diyebilirim veya biraz daha fazla. Koku hoşuma gitti aslında. Ertesi gün de bu parfümle kokacaksınız kıyafetinize sıkmışsanız :)..

Ha evet musk ismine gelelim ve misk demek onu da diyelim. Yani mesela AJEEB Musk. İçinde mis kbile olmadığı söyleniyor ki resmi açıklamada öyle, vintage modelde. Sanırım tepki çektiğinden midir nedir kimi açıklamalarda misk olduğu yazıyor. Bunu ayrı başlıkta açarız da kısaca değineyim bence misk kokusu ile pek aalkası olmayan, ASAQ'A yakışmayan bir parfüm olmuş bence. Hani şöyle koklanır da yani misk ismine yakışmayan bir koku bence. ASAQ bu konuda bindiği dalı kesiyor Nasrettin hocamız hesabı.. Kimi kokuları da çok seyrelti kolabiliyor kokuyu algılayamıyorsunuz bile.. Tabi bir kaliteli marka oldu, isimi önemli bir marka ve bu işlere de dikkat eederse seviniriz..