Tom Ford black Orchid

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Benim oldukça başarılı bulduğum Seveni ve haz etmeyeni çok olan bir parfüm Tom Ford black Orchid sevenler buraya!!
20170908_1685733067.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Başka bu parfümü yorumlamayak isteyen arkadaşalrdan da bekleriz. Hem zaten detaylı parfüm yorumları kısmı özellikle bunun için olacak. Her bir parfüm başkalarınca açılabilir, sıkıntı yok :)..

Parfüme gelince tatlı ince keskinsi soğuk bir şekerli şey nedir derseniz size orkide kokusu derim. Gerçi Bizim kürkçünün Satin mood'undaki şekerli kısımda aklıma geliyor bu tabirlere ve o şekerli kısımı şu an satin mood'da sevemedim, belki ilerde değişir :)..

Parfüm oldukça yoğun ve acaba parfümüm hissediliyor mu takıntısı olanlar için güzel bir seçenek :p:D;):):), özellikle benim için :p:).. eğer gün içinde girdiğiniz odada hissedilmiyorsa rahat olun burunları alışmıştır :D..

O çiçeksi kakaolu tatlılıklar bu parfümü eşi benzersiz yapıyor. Türk milli parfümü yakıştırması da yapılıyor çünkü çok moda bir parfüm oldu :D.. KArdeşim kullandığım 2-3 yıl önce bile çok karşılaştığını söylüyordu. Ben bir süre ara verdim çünkü, Tom Ford Tobacco Vanille kullanıyordum :p ki geri dönüş yapıyorum artık Tom Ford Tobacco Vanille'ye. İlk dekantım kendileridir parfüm dünyasında :cool::)..

Bir detaylı inceleme yorumu falan daha yazarım bu parfümle ilgili diye düşünüyorum.. Orkide kokusu alanlar bu parfümde hemen dediğim gibi orkideyui fark edecekler. Diğer yoğun tatlı kokular tabi mevcut parfümde. Siyah orkide yağı belki efsane de olabilir ki orkide yağı Dubai, B.A.E(Birleşik Arap Emirlikleri)'de çıkarıldığı söyleniyor doğal olarak. bilmiyorum siyah orkide yağı kokulu olarak var mı.. Normalde orkide kokmaz ama alt türler, farklı türler olabiliyor veya bitki organının tohumu yağı falan kokabiliyor ve biz bunu çiçekten algılayamayabiliyoruz. Orkide de durum ne şu an bilmiyorum. Mesela bamye o kadar yeriz ama daha ambrette kokusu buram buram algılayamadım. Bu arada bamye eldivensiz toplanmaz elde kaşımtı yapar bir süre, deli gibi kaşınır... Eli sabunla yıkamak lazım gelir bu durumda..

Tom Ford Black Orchid üzerine parfüm koklamam diyordum ta ki Tom Ford Tobacco Vanille ile tanışıncaya kadar :D:p:).. Tabi gerçek hayatta olsa eski eş ile devam edilmesi daha doğru gibi vefa açısından ama parfüm dünyasında hemen işler değişiyor :p:D:cool:.. Çopk gülücük koyduk inşallah hayatımızda böyle gerçek gülücüklerle dolu olur arkadaşlar :cool:;):).. Parfüm dünyasında sizi şaşırtacak bir parfümle karşılaşmanız ve eski parfümü unutmanız an meselesi diyebilirim.. Bunu yaşayan arkadaşlar olmuştur..

Bu arada @Meursault hocam Adana buluşmamızda biraz Black Oud getir lütfen :), olmazsa satın da alırım senden falan bir ara :D.. Bu arada sana kasıtım yok, mesajın en altına etiketledim seni, şimdi tüm mesajı okuyacan belki haha :p:D:)..