Trafik'de Önemli bilgiler, Kazadan korunma bilgileri, Pratik Bilgiler, Tecrübeler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Selam arkadaşlar. Bugün iki parfüm daha denedim ve çok koku ve parfüm var elimde deneyecek ama önemli bir konu yazmak istedim ve bu başlığı önemli bir Forum başlığı altında koyabiliriz . Şu an parfüm dışı konualr da forum konusu olarak..

Arkadaşlar hani otoban girişler var ya, çok virajlıdır işte o yolda aman çok hızlı gitmeyin ve en sağ ve en soldan gitmeyin çünkü otobüsden veya araçtan otobanda inip kestirme diye ölüme koşar gibi bu yoldan yürüyenler var. Yonca kavşak mantığını bilirsiniz çok keskin yuvarlak virajdır. Maalesef efendiler bu yolda en sağ ve en soldaki engel, kişi son anda görülüyor virajdan dolayı. Saatte 50-60 ile gitseniz bile bir an gözünüz arkaya aynalara bakacak bile olsa bu yolda ölüme koşan yayaı göremeyebiliyorsunuz. Çok tehlikeli bir durum. Ben kornayı basıyorum bu kişilere. Bir anlık arkadaşlar yol zaten dar bir de arkadan araba sizi solluyorsa en sağdan gidiyorsanzı yaay çarpa ihtimali var Allah korusun inşallah..

Trafik ışıksız, kırmızı, sarı, yeşilsiz sinyalizasyonsuz kavşaklarda dikkat edin çok kaza oluyor. Yol geçiş hakkı siz de bile olsa yavaş gidin çünkü millet deli gibi araba sürüyor.

Otoban da yaay olmamalı ve normal otobanda bile yaya olabiliyor. Oruspular dahil. Eniştem araba sürüyordu ve dibimizde kadın belirdi ki biz 3 şeritli yolda en sol veya ikinci yoldaydık. Kimi kafayı yemiş. Gece vaktiydi ve koyu elbise giymişti. Bu durum İspanya'da da çok oluyor ve orada fosforlu yelek giymek zorunda otonbandaki fahişeler. Zaten yasak ama bari bu kurala uymaları gerekiyor orada.

Alkollü araba lütfen sürmeyin. Ben dikkatimi kaybetmem falan demeyin. Zaten kimi zaman alkol çok çarpıyor ve o an dikkatiniz daha da azalır. Zaten az içseniz bile dikkat dağılabiliyor. Tabi en iyisi sarhoş olmamak. Evde bile andien araab lazım olabilir, acil bir iş çıkabilir..

Trafik kuralalrı bir deneyimin sonucudur arkadaşlar. Araba yüksek hızda tehlikelere daha açıktır. Emniyet kemerinizi takın ve kurallara uyun lütfen.

Araba alacağınız zaman çarpışma testlerine mutlaka bakın. Diğer teknik özelliklerine de bakın. Kimi araba modelleri kronik bozukluklara, sorunalra sebep olabiliyor mesela kimi Hyundai dizel turbo modelelri hep turbo patlatıyor yağzıs turbo sanırım. Chevrolet Cruze eski modelleri çok güzel ama onlarda da motor teknik aksamı sorunlar çıkarabiliyor ama Mercedes, Bmw üst modellerde bile rüzgar sesi varken bu modellerde yok, çok güzel araba aslında.

Evet siz de fikirlerinizi, deneyimlerinizi yazabilirsiniz. Şimdilik bunları yazayım, devamı gelecek inşallah..

İyi sürüşler, kazasız, belasız hayat inşallah arkadaşlari efendiler :) .
 
Son düzenleme:
Üst