Versace Pour Homme Dylan Blue Versace for men - 2016 (5)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Versace Pour Homme Dylan Blue Versace for men commercial manken poster afiş.jpg

Versace Pour Homme Dylan Blue Versace for men / erkek için - July 2016 / Temmuz 2016

-10 ile +10 arasında +5 puan verdim. Parfümde Ambroksan(Ambroxan) ile Sucul koku notları var ki sucul nota da sentetik bence ki genelde öyle oluyor.. Parfüm yazlık düşünülüp çok yoğun yapılmamış. Parfümde Turunçgilleri doyasıya alamadım ilk denememde. Parfümde güzel yan aradım ama benim zevkime göre pek bulamadım. Sentetik sucul parfüm severler sevebilir parfümü. Sılaj bana çok az geldi tenimde..Kıyafette iyi olacaktır gene bari ki iyiymiş oldukça.. Sucul nota olarak ise tatminkar, zevk meselesi.. Ben sucul nota olursa, turunçgilleri de yoğun seviyorum, istiyorum..

Parfüm şişesi normal ışıkta oldukça koyu mavi, lacivert tarzı renk..

Fragrantica.com içerik alıntı : ''

Temmuz 2016 sonlarında Versace, 2008 yılı orijinalini ve 2013 yılından itibaren Oud Noir baskısını içeren Euroitalia lisansıyla Versace Pour Homme koleksiyonundan yeni bir koku olan Dylan Blue'yi piyasaya sürdü.

Taze suda yaşayan notaları, Calabrian bergamotu, en üstteki greyfurt ve incir yaprakları ile aromatik, odunsu fougeri kompozisyonu mor yaprak, papirüs ahşap, organik patchouli, karabiber ve ambrox kalbi ile gelişir. Mineral misk, tonka fasulye, tütsü ve safran, kompozisyonu sarın ve ona tam bir vibe verin.

Bruce Weber tarafından çekilen reklam kampanyasında Gigi Hadid, Trevor Signorino, Alan Jouban, Louis Solywoda ve Filip Sjunnesson'ın yanı sıra dövüş sanatı sporcuları Nic Thompson, Travis Conover, Adam von Rothfelder, Lukasz Grabowski ve Levi Morgan da yer alıyor.

Temiz çizgileri olan şişe koyu renkte, Akdeniz mavisinde altın bir kapak ve altın Medusa mühürle geliyor. Parfüm, tıraş sonrası losyon, deodorant ve banyo ve duş jeli ile birlikte 30, 50, 100 ve 200 ml ml orjinalinde mevcuttur.

Parfüm rating: 998 oy ile 5 üzerinden 3.71 .

Versace Pour Homme Dylan Blue
2016for men
''
Hatalarımız affola :).. İyi kokular, günler, selametle :)..

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam emeğine sağlık incelemen için :) Ben koku hakkında çok olumlu düşünüyorum sizden farklı olarak :) Fresh bir koku olmasına rağmen performansı baya iyi bende.Dezavantajı ise tek düze oluşu başladığı gibi koku sonlanıyor.Artısı ise Dior sauvage'ın neredeyse aynısı ama yarı fiyatına alınıyor olması.Kokuda en fazla ambroxan hissediliyor,turunçgiller ise destekleyici olarak verilmiş.Koku ten üzerinde daha güzel kokuyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam emeğine sağlık incelemen için :) Ben koku hakkında çok olumlu düşünüyorum sizden farklı olarak :) Fresh bir koku olmasına rağmen performansı baya iyi bende.Dezavantajı ise tek düze oluşu başladığı gibi koku sonlanıyor.Artısı ise Dior sauvage'ın neredeyse aynısı ama yarı fiyatına alınıyor olması.Kokuda en fazla ambroxan hissediliyor,turunçgiller ise destekleyici olarak verilmiş.Koku ten üzerinde daha güzel kokuyor.

Bellisima daha yoğun kokuyor :) ama dediğiniz gibi sucul nota olarak tatminkar. Zevk meselesi.

Ben sucul kullanılmışsa turunçgil daha çok yoğun seviyorum... Teşekkürler yorumunuz için :)..

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Bellisima daha yoğun kokuyor :) ama dediğiniz gibi sucul nota olarak tatminkar. Zevk meselesi.

Ben sucul kullanılmışsa turunçgil daha çok yoğun seviyorum... Teşekkürler yorumunuz için :)..
Rica ederim :) Turunçgil ağırlıklı kokuları pek sevmiyorum bunda ambroxan baskın olduğu için seviyorum.Performansı çok sıcak günlerde bile iyiydi,günü tamamladı en azından :)

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben bu kokuyu bir arkadaşın üzerinde aldım ve deneme amaçlı sıktım biraz...ben biraz (bazılarına göre fresh olabilir) ağır kokuları seviyorım abartılı olmayan ağır ...nebileyim ben fazla anlamam @baykalbul hocam gibi detaylı tanıtım yapmayı...
Koku hoşuma gitti ve almak istediğim bir koku şişeli olarak..şişesi şık ayrıca

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Evet kıyafette uzun gider, gidebilir.. Bir de tenden tene farkedebilir ve benim tende kısa sürdü ömrü :).. Sanırım buna sebep tenin o sentetik ürüne karşı tepkimesi, reaksiyonu. Tabi kimi doğal koku notalarını da emebilir hatta kimini hızlı emebilir ten. Ben buna sebep vücudun o koku notasına ihtiyacı da olabilir diyorum veya başka bir sebep o koku notası ile ten kokusu farklı ise, ten gene onu koku notasını doğal koku olsa bile ya hızlıca emip yada ten üzerine salgı yaparak yok ediyor. Bu konular araştırmaya değer konular bence bilimsel olarak :).. Belki biliniyordur da biz bilmiyoruz. Bir de eskiden bilimsel araştırmalar yayınlanırdı ama şimdi Yabancı ülkelerde, Amerika birleşik Devletleri'nde bilimsel makaleler satılıyor ve kimi de gizleniyordur..

Bilimsel makalelerin satılması olayına bir örnek vereyim. Mesela ben ginepig besliyorum. ginepig yemi hazırlayan biri ile konuştum, bir firmada çalışıyordu sonra başka firmaya ve belki kendi firmasıdır, başka firmada. Bana makale atmadı bu arkadaşım ama tabi firma parasını ödemiş o konuda haklı yanları var. Firma kızabilirdi. Ginepig pelet yemi hazırlıyorlar diğer tanelerle karışık.. Ginepig hangi otları, gıdaları yer ne kadar yer bilimsel makaleler var. Bu konuda çalışılmış üniversitelerce de. Bu makaleleri, makaleyi satın almışlar. Hakkaten tüm pelet yemini yiyordu ginepiğim ve peletlerin kimi o dönem farklı idi hemen bitiriyordu onları. İçinde kekik de koymuşlar :). Demek doğasında da yiyor galiba.

Eskiden Amerika Uzaya gönderdiği roketin bile şeması vardı medyada, Bilim ve Teknik Dergisi'nde yayınlanırdı, yıl 1980 civarı falan. Kürecikler var yok hidrojen kısımı yok oksijen, tanklar var, bir sürü borular var ama sanırım şimdi bu şemaları bulmak imkansız.. Bilimin güç olduğu, savaş kazandıran bir güç olduğu ortaya çıktı ve demokrasi gereği de oldukça açık olan ABD'de de maalesef eski dönem ''Demir Perde'' ülkeleri denen SSCB kominsit ülkeleri gibi kapalı oluyor. Biliyorsunuz şu an bilim, teknik o kadar gelişmişki ABD'de, yurt dışına gece görüş cihazları, gözlük mü ne ve gece görüş dürbünleri çıkarılması yasak ve bunlarda sivil halk için çıkarılmış olanları, düşünün. Kimbilir askeriye için olanları ne kadar daha gelişmiştir.. Rusya ajanı bunları çıkarıken yakalanmıştı yıl 2014 civarları sanırım. Bilime, Bilimselliğe çok önem vermeliyiz.. HZ.Muhammed yani Allah Resulümüz Muhammed bilim Çin'de bile olsa gidin alın demiş.. Vikipedi yani Wikipedia.org 'da serbest olmalı giriş.. Bu arada siyasi yapmamaya çalışıyorum, doğruları, hakkı söylemeye çalışıyorum mümkün olduğunca. Maalesef AKP dönemi bu bilimsel verilerin olduğu siteye giriş yasak şu an. Serbest olmalı bence kesinlikle. Yasaklı site linkleri için TR'den girenler için uyarı çıkabilir. Bilim bu çok önemli. Melekler bile zamanında Allah'ın izniyle İblis Şeytan'dan ders almış denir, bilmiyorum ne kadar doğru ve tabi şeytan İblis'e de Allah o bilgiyi veriyor.. Yani bilim almak lazım.. İlginç yasaklı siteye girerken yasak denmiyor, site güvenliğiniz için tehlikeli deniyor :eek:o_O:rolleyes::confused::D:D:D:D:D, aşağıda resimi verdim.. Sanırım yasaklı sitelere karşı toplumdaki tepkiye karşı bu yola başvurulmuş ve başka yasaklı sitelerde de bu durum söz konusu, bu olay çıkıyor kiminde..

Lütfen kötü siyaset olarak algılamayın. Hangi parti, görüşde de olursak milletimizin doğru olduğuna inandığı şeyleri demeliyiz ki diyenlerin haklı çıktığı çok oldu :D.. Maksat Büyük Türkiye :) amaç bu olmalı Allah rızası için de.. Bu arada parfüm dışına çıktım ama isteyen için genel kültür oldu.. Hep parfüm parfüm bir yere kadar :D.. Rüyamda parfüm görmeye başladım :D. 4-5 defa rüyamda parfüm kokladım :p:p:p:p :cool::D:).. Bir keresinde çok buram buram kokan çam reçineli fosil Kehribar tesbih kokladım rüyamda, çok güzeldi ve gerçekte o kadar buramlı kokmuyor olabilir :D.. Yo rüyamda görmekten şikayetim yok Elhamdulillah, Maşallah :D..

wikpedia org vikipedi yasağı net çıkmıyor ama güvenlik önlemi yalanı çıkıyor.jpg

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben bu kokuyu bir arkadaşın üzerinde aldım ve deneme amaçlı sıktım biraz...ben biraz (bazılarına göre fresh olabilir) ağır kokuları seviyorım abartılı olmayan ağır ...nebileyim ben fazla anlamam @baykalbul hocam gibi detaylı tanıtım yapmayı...
Koku hoşuma gitti ve almak istediğim bir koku şişeli olarak..şişesi şık ayrıca

Ben çok acemiydim ilk foruma üye olduğumda ve İlk parfüm forumu üyeliğim ''Parfüm Merak Forumu...''idi Raşit Aydın hocamın forumu.. Çok bilgililer var, vardı.. Ben geri planda kaldım yazmadım ilk başlar. Güncel yazılanları takip etmedim çok. Daha çok bir parfüm duyuyor ve forumda araştırıyordum orada :D.. Çok hoş idi farklı kişilerin yorumları. Farklı bakış açıları okumak zevkli idi.. Bir de güvenli oluyor, parfümü bilen, sahte kişiler değiller forumdakiler genel olarak.. Parfüm deneye deneye ilerliyoruz inşallah bakalım :D.. Parfüm forumunda elde edilen arkadaşlıklarda çok güzel olabiliyor Maşallah :)..

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben çok acemiydim ilk foruma üye olduğumda ve İlk parfüm forumu üyeliğim ''Parfüm Merak Forumu...''idi Raşit Aydın hocamın forumu.. Çok bilgililer var, vardı.. Ben geri planda kaldım yazmadım ilk başlar. Güncel yazılanları takip etmedim çok. Daha çok bir parfüm duyuyor ve forumda araştırıyordum orada :D.. Çok hoş idi farklı kişilerin yorumları. Farklı bakış açıları okumak zevkli idi.. Bir de güvenli oluyor, parfümü bilen, sahte kişiler değiller forumdakiler genel olarak.. Parfüm deneye deneye ilerliyoruz inşallah bakalım :D.. Parfüm forumunda elde edilen arkadaşlıklarda çok güzel olabiliyor Maşallah :)..

Kesinlikle hocam...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evet hocam. Bir kere daha denedim. Bergamot hissettim ama ben Arko Cool 'daki gibi bergamot kullanımı tercih ederim. Evet kıyafette kuvvetliymiş..

Versace Pour Femme Dylan Blue Versace for women, bu arada bayan versiyonunu da denedim. Neredeyse aynı alt yapı var ama sardunyamsı, sümbüllü çiçeğimsi kokular var. Bayan versiyonu oldukça kuvvetli. Denerken bayan versiyonu çok seviliyormuş dedim, ordaki bayan evet çok güzel dedi Ykm denemelerimde Boyner Grup.. Reklam paramızı gönderebilirler :) :p..

Bayan versiyonunda ayrıca şeftali kokusu mevcut.. Çiçek kokularını çok iyi taklit edebiliyorlar. Mesela bir Adidas parfümü bayan öyleydi, pempe yazılı, renkli. Onu da yazarız inşallah.. Daha detaylı konusu açılacak inşallah :) ..

Erkek versiyonunda pek zencefil hissedemedim başlarda, ilerlerde de var mı emin değilim. Az miktarda olabilir.

Bayan versiyonu ve Erkek versiyonunda pudramsılık var ama bayan parfümünde biraz daha fazla çok olmamakla bereber.. Çok hafiften çiçek hissettim gibi Erkek versiyonunda.. Bayan versiyonu bayağı şeftali, çiçeğimsi parfüm olmuş

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: