Vertus - Bois et Cuir - for women and men - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
vertus bois et cuir reklam poster commercial afiş 8_k_vertus_1 f k.jpg

Parfümün içeriği : ''En iyi notalar bergamot, greyfurt, sarmaşık, clary ada ve elma; orta notalar kehribar, sedir, paçuli, yasemin, siklamen ve lavanta; taban notaları agarwood (ud), sandal ağacı, balsam köknarı, tonka fasulyesi, vanilya, meşe taşı, deri ve misktir..

Vertus
tarafından Bois et Cuir ,kadınlar ve erkekler için bir Deri kokusu. Bu yeni bir koku. Bois et Cuir , 2015 yılında piyasaya çıktı.''

Bu parfüm evinin gereçkten çok güzel işleri var. Bu parfümü seven bir genç kitle var ama benim tarzım değil. Nishane Boszporusz tarzı bir koku ama onun daha otculu..

Boszporusz
2015for women and men

Bois et Cuir
2015for women and men

Bois et Cuir anlamı '' Ahşap ve Deri '' demek, Fransızca bir kelime.. Parfümdee benim hissettiğim otlar ve sucul bir nota var sanki.. Benim kullanacağım tarzda bir parfüm değil. Yazlık olarak kullanıldığını da söyleyelim. Turunnçgiller var hissediliyor, greyfurt :).. Greyfurt biraz kekere limon diyebiliriz kokusu için. Creed Aventus'dan ve benzerlerinden bilen bilir.. Adaçayı(ballı babagillerden olan değil, geenlde yaprak olarak satılan adaçayı) daha belirgin bergamuttan veya ikisi eşit ama yoğunluk istediğim tarzda değil benim için. Şunu da diyelim uzun ömürlü ve kıyafette daha iyi sonuç verir..

Yeşil elma koku notası denmiş hani evet var olabilir içinde.. Çok tek başına belirgin hissetmedim..

Hani evde varsa o gün değişiklik olsun falan sıkabilirim ama şu an bir şişesini alacağımı düşünmüyorum, belki ilerde severim hatta şu an elimi kokladıkça acaba seviyor muyum düşünceleri oluşuyor :).. Ben daha kendini belli eden, böyle kullanımlı parfümleri seviyorum. Yani en azından sevdiğim nota belirgin olmalı parfümde. Bu arada sevdiğim koku notası çoktur :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben bois et cuir i oldukça zayıf buldum. Aslında koku olarak fena değil ama silaj yerlerde

Serdar başkan "Nishane Boszphorusz" o zaman senlik. Tende oldukça kalıcı. Ertesi gün de hissediliyor yazın. Uygun fiyata bulunursa alınabilir. 50 ml 160 euro çok olabilir. Ot kısımı ne kadar benzetirsin bilmiyorum artık :).. Forumda konusu vardı. İsimi eve gidince bakayım, yanlışsa duzeltirim inşallah :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serdar başkan "Nishane Boszphorusz" o zaman senlik. Tende oldukça kalıcı. Ertesi gün de hissediliyor yazın. Uygun fiyata bulunursa alınabilir. 50 ml 160 euro çok olabilir. Ot kısımı ne kadar benzetirsin bilmiyorum artık :).. Forumda konusu vardı. İsimi eve gidince bakayım, yanlışsa duzeltirim inşallah :)..

Aklıma bir de Creed Green Irish Tweed (git) geliyor otsuluk diyince :) ve tabi ferahlıkla beraber.. Daha vardır tabi otsu motsu koku.. Aromatik, okaliptus, kekik, baharatlar Antonio Puig Quorum 'u nasıl buldun?.. @Mehmet onu Git'in daha olgunu bulmuştu :).. Hoş koku tam kışlık ama yazın da hani gideri var.. Eskiden daha karanfilli idi o parfüm ve karabiber.. Costume National Pour homme'un aromatiklisini düşünün ve biraz baharat, karabiber..

Son düzenleme:

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
bois et cuir isminin paralelinde ilerleyen bir parfüm değil meyvelerin ön planda olduğu yazlık dinamik bir parfüm, ismine aldanıp odunsu notalar bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilirler....fiyat performans açısından ise gayet başarılı ve genel beğenisi de yüksek..

Son düzenleme: