Vintage parfümlerde Top 5 kokumuz

ustad

TürkParfüm Üyesi
Niş parfümlerinin kendini tekrara düşmesinden dolayı uzun süredir koku dünyasında mutluluğu vintagelarda ve butik kokularda aramaya başladım.
Sanırım benimle birlikte başka arkadaşlarımızda aynı yolda. Bu konuda forumda paylaşımlar ve yorumlar artmaya başlaması beni memnun ediyor.

Vintage kokular konuda bir sıralama yapacak olsam benim top 5 im

Patou
Giorgio for men vip
Ebene
Derby
Basala

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
en sevdiğim konu kanayan yaramız :) ilk aklıma gelen 10 parfümü yazıyorum. zamanla editlerim.

eau sauvage extreme
gucci nobile
versace versus uomo
rochas globe
givenchy pi
dolce gabanna BY
jpg le male
cacharel pour homme
ysl M7
ysl rive gauche

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ysl Kouros Vintage

Brut 33 , Brut Madalyonlu ( New Vintage vardır sanırım artık... New yani Yeni Vintage bir akım ve sanırım giderek artacak. Ebay'da böyle akımlar görüyorum ama aan üretücü fabrikası orjinal mi üretiyor yoksa çakma olarak mı üretiliyor bilemeyeceğim.. Çakma ise eğer kimi, öyle bir aşamaya gelebilirki, orjinal markası da vintage üretmek zorunda kalabilir)..

Old Spice Vintage .. Güncel Cologne ve Alman Porselen EDT 'si de hoşuma gidiyor gene bari.. Bence Ebay.com da falan satılan Vintage'ler yeni üretilmiş Vintage diye düşünüyorum. Ne yani ne bu tavanaltı imiş veya mahzenmiş çık çık bitmiyor Vintage'ler ama olabilirde aslında çok üretilmiş bir ürün.. Geen de diğer ihtimalde aklımda..

Ysl Rive Gauche güzel ama ben keskin meşeyosunlu, keskin anasonlu Brut'ü daha çok seviyorum. Rive Gauche Vintage ertesi gün de çok güzel kokuyor kıyafette.. Kısmen tozlu yapısı var başlarda..

Givency Pi for men ,ama en son güncel versiyonlar lezzet koku olarak daha iyi diyenelr var. Ben Sephora'da deendim çok hoşuma gitti..

Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men for men1. ve ikinci (2013 öncesi) vintageler çok güzel.. Son versiyonda alırımda yani diğerleri tercihim. Gerçi son yıllar belki eski 2.vintage e dönüş olmuş diye umuyorum. Başka reformuleler var mı bilmiyorum..

Antonio Puig Quorum for men.. Quorum güncel versiyonu da bence idare eder ABD fiyatı 14 dolar civarı. Ama Vintage gene de isterdim..

Bu mesaj çok edit, eklemeler, düzenlemelr görebilir :)..

Guerlain Derby Vintage'ler bozuk çıkıyor büyük çoğunlukla. sanırım kullanılan yoğun gerçek deri kokusu parfümü bozuyor veya ne bozuyor bilemeyeceğim..

Jean Paul Gaultier Le Male son versiyonu sentetik vanilya idi, gereçkten parfüme yazık etmişler eğer vintage'i geeçk vanilya ise ki çok övülüyordu. Çok mest eden bir parfüm olduğu söyleniyordu..

Ifra akıllı ol, beddualarımızla iyi çarpılırsın :D.. Ifra yüzünden çok reformuleler oldu. Ama kimi reformuleler aslında o parfümün daha ucuzu çıktığı için de olabiliyor. Markayı alan azalıyor ve mesela Guerlain Derby fiyat düşürmüyor ve reformule tercihini kullanıyor. Yani tamamı farklı ama deri ve meşeyosunu olarak oldukça tatmin edici Antonio Puig Quorum for men mesela. Quorum 14 dolar civarına satılıyor Amerika'da 100 ml'i ve bu fiyata ben Derby daha az kullanırım şahsen. O kadar güzel bir aurası varki Quorumun..

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Çok efsane bir başlık olmuş :)

Derby kesinlikle tek geçerim
Aramis
Jazz
Rive gauche
Dolce gabbana masculine

Üzgünüm ama safari,antaeus,envy,old spice ve kouros u da söylemeden geçemeyeceğim

Ne varsa eskilerde var birader hangisini sayayim m7 de var elimde bayılıyorum neyi sayayim ebene de süper..