1881 Men - Cerruti - for men / erkekler için - 1990

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
cerruti-1881-erkek-parfumu-100ml-edt.jpg

Altta ise Kokudankokuya.com sitesinden bir Vintage Cerruti 1881 Men şişe ve kutu resimi var.
1881 Cerruti kokudankokuya com sitesindeki vintage resim kutu şişe.jpg
1881 Men - Cerruti - for men - 1990
Güzel bir sayı 1881 hem de Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün doğum günü, Türkiye'nin de, Türklerin de doğum günü olmuş yeniden Doğan :) ..

Bu arada Vintage parfümşer daha koyu olabiliyor daha renkli ama bu parfüm eskidikçe rengin ortaya çıkması ile ilgili olabileceği gibi hakkaten eski parfümler sıfırı da gelse daha koyu ve daha renkli olabiliyorlar..

Parfüm güzel başlıyor.. İlgimi çekti parfüm ama belli bir kesiti özellikle. Soğuk his veren koku notaları var, güzel bir yazlık, aromatik ki kokunun başlangıç kesiti hoşuma gitti özellikle.. Soğuk derken kötü anlamda değil, yazın güzel bir soğukluk gibi.. Aromatik, Turunçgilli bir parfüm, Turunçgiller çok ön planda değil.. Ben biliyorsunuz alkol yerine turunçgil yağı olsun diyen biriyim :D .. Ardıç var parfümde ve ben ardıç yağı koklamış biriyim. ÇamTerebentinin daha yumuşak halidir diyebilirim Ardıç Yağı için ve daha pahalıdır.. Meşeyosunu çok düzeyde değil ve birisi deseki sentetik kullanılmış olabilir derim ama parfüm doğalımsı hoş bir parfüm diyeyim.. Tende 12 saatte de koku var uzun ömürlü. Sılaj ise hani eh diyeyim.. Kimi Fujer'cıları bu parfüm kesmeyebilir diyeyim :) .. Etrafı sıkmaaycak genel saygıya açık parfüm ama kötü dieyn olmasa da beğeni alır mısınız bilemem. Saygı duysunlarda :) gerçi parfümü takmamak lazım etraf beğenisi için ama rahatsız etme durumlarında da her yerde kullanmamak lazım her parfümü bence..

1881, Nino Cerutii'nin büyükbabasının tekstil sektörünü İtalya'nın Biella kentinde açtığı yıl oldu. Böylece bu parfümdeki 1881 sayısının, tarihinin sırrını öğrenmiş oldunuz bu parfüm için :) ..

''1881 kokusu ayırt edici, doğal, taze ve Akdeniz yaşamının özünü yakalar'', tanımlaması vardır bu parfüm için..

Eğer Ralph Lauren Safari, Rochas Moustache tarzı ev tozu tarzı kokuları seviyorsanız ama çok da tozlu buluyorsanız, bu parfümü belki daha çok seveceksiniz yani Cerruti 1881 Men'i.. Kısmen bir ev tozu kokusu var parfümde ama diğer kremsi kokular da eşlik ediyor, ilginç bir birleşim.. Bu arada tozlu parfüm sevmeyenler bile bu parfümü sevebilir ve kremsilik daha baskın ilerilerde, başlarda da çok tozluluk yok o kadar. Benim özellikle alacağım bir parfüm mü bilmiyorum ama koleksiyonumda isterdim açıkcası gerçi o kadar çok parfüm varki piyasa da evin de kalabalıklığına dikkat etmek gerekebiliyor kimi kişiler için..

1881 Men Cerruti for men -VS- XS Paco Rabanne for men - 1994

Paco Rabanne XS alacağınıza Cerruti 1881 Men tavsiye ederim.. Konusu geleceklerden inşallah :) ki zaten burada da anlattık gibi :D .. Ama şunu diyelim Paco Rabbane XS ilerileri hem kendi içinde hem de 1881 Men'e göre yer yer daha iyi gibi, daha toplu, keskinimsi kısmen. Gene de tercihim Cerruti 1881 Men for men olurdu ki çok kötü fark değil XS'in öne çıkması ilerilerde..

Netten alınma açıklama : ''
1881 Men by Cerruti , erkekler için Aromatik bir Fougere(Fujer) kokusudur. 1881 Men(Erkekler) 1990 yılında kuruldu. Bu kokunun ardındaki burun Martin Gras . Üst notalar lavanta, karanfil, galbanum, bergamot, ardıç, selvi ve elemi reçinesidir; orta notalar vetiver, ylang-ylang, gül, zambak-vadi ve cassia'dır; baz notaları misk, sandal ağacı, paçuli, meşe ağacı, sedir, biber ve çam ağacıdır.

Parfüm derecesi: 605 oy ile 5 üzerinden 3.83 . ''''''

Cerruti

1881 Men

1990for men

Paco Rabbane

XS

1994for men

1-Cerruti-1881-Printemps-Ete-2013-Pub-Ad.jpg
CERRUTI_1881.jpg
CERRUTI_1881_SS_2013_PARIS_ADVERTISING_03b.jpg
Cerruti-1881-Paris-Spring-Summer-2013-Campaign-4.jpg

İyi kokular, parfümler, forumlar, günler arkadaşlar.. Selametle :) ..

Ekli dosyalar

• 1524177484582.png
    1524177484582.png
    6.9 KB · Görüntüleme: 611