8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. Cennet Anaların ayakları altındadır - Hz. Muhammed

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Admin'den giriş yapılamıyor şu an. Bu yüzden şu an ben paylaşım yapayım

Ey kahraman Türk Kafını Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın-Şehit Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Bu arada tüm uluslara saygımız var hak ölçüsünde.. Evet diğer kültürlerde de kadınlar için güzel kelimeler olabilir ama "Hatun Ana", "Hatun Anam", "ve ele "Hatun" Türkçe de Hatun "En değerli hazine" demek.. Evet her eş Hatun da olamaz, her iki cins eşini seçerken önce hoşlanmalı sonra da huyunu öğrenmeli ki Erkek eşine Hatun desin haketsin mesela..


IMG_20210308_191036_923.jpg
IMG_20210308_191036_963.jpg

Türk kültürü yaşamında şu günü bu günü yoktur sayılıp sevilecek önem verilmesi gerektiği için hakanla hanım eşit ölçüde sorumluluk ve yetki sahibidir.
Bizlerin kadınına tanıdığı mor cepken giyme hakkı daha dünyada insan kakkı diye bir kavram konuşulmada Türk kurultaylarında erkekle eşit hakka sahipti.
Kadın Türk toplumunun omuz omuza barışta ve savaşta her zaman yanı başındadır arkasından gelmez erinin ayağı tökezlese bayrağı alır önsaftadır.
Dinimizin 1400 yıl öncesinden beri Cennet anaların ayağının altına vermiştir.
Tanrı erkekleri doğuran kadının hizmetinde olmayı emanet etmiştir.
Hak edene hakkı teslim edilir ancak bir günele sınırlandırılması emperyal dünyanın pazarlamada hediye alım mecburiyeti hilesinden öte bir önem taşımamaktadır kaldıki bir fabrikada onlarca kadının yanarak can verdiği gün yas tutulması ahlaken uygundur Çalgılı cengili kutlamak tarihi gerceklerede aykırıdır.

K.Turaçcı

Üstteki bir alıntı sevdiğim bir akrabamdan..

Evet 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü evet güzel bir şey hatırlıyoruz ama her gün hatırlamak lazım. Nette bir söz dolanıyor :" Erkek adam olursa Kadına hergün bayram", güzel bir söz..
 
Üst