Aramis 900 - Aramis - for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aramis 900 Aramis for men ve diğer Aramis şişleri flanker flankers o.10304 f k.jpg
Aramis 900 Aramis for men poster commercial.jpg
Aramis 900 Aramis for men

Aramis - Aramis'den 7 yıl sonra çıkmış bir parfüm. biri 1966'da, bu parfüm ise 1977'de çıkmış. Başlangıcını Caron Yatagan tarzı daha sonra otsulukda hakim..

Caron Yatagan nasıl bir parfüm derseniz, Hayvansı kunduz yağlı bir parfüm ama son versiyonlarda sentetik kullanıldığını düşünüyorum. Bu parfümde ise hayvansal koku notası Civet Misk Kedisi açıklanmış..

Mest edici belirgün gül ve meşeyosunu hissedemedim çok, denemelere devam bakalım.. Reformule olmuş deniyor ki şaşırtıcı değil artık bu reformuleler.. Bir ara olumlu reformule olduğundan da bahsediliyor..

Fragrantica.com içerik alıntısı : '' Aramis 900
, Aramis tarafından, erkekler için Odunsu Şipre(Woody Chypre) kokulu parfümdür. Aramis 900 1973 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Bernard Chant'tir . Üst notalarda kişniş, yeşil notlar, bergamot, brazilian gül ağacı ve limon; orta notalar karanfondur, orris kökü, yasemin, lily-of-the-vadisi, gül ve sardunyadır; taban notaları sandal ağacı, kehribar, paçuli, sivri, oakmoss ve vetiver.

Parfüm değerlendirmesi: 373 oy ile 5 üzerinden 4.09 ''

Aramis Gentleman's collection Aramis flanker flankers argc.jpg
Hatalar affola, iyi günler, iyi kokular, selametle :)..

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
eline sağlık reis.. aramis 900 bana dahi eski kafa gelen bi parfüm sevemedim bir türlü..şu yukardaki resimdeki koleksiyondan en efsanesi bence tuscany dir harika bir maskülen azzaro nun bi iki tık daha rafinesi. yalnız hem günceli hem de vintage malesef performans olarak zayıf..70ler 80ler powehouse kafasına alışınca insan bu segmentteki parfümlerden performans bekliyor doğal olarak.