Baccarat Rouge 540 - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
mfk baccarat 540 edp kristaller commercial poster.jpg

mfk baccarat 540 edp kristaller.jpg
Baccarat Rouge 540 Maison Francis Kurkdjian for women and men/kadın ve erkek için - 2015 (EDP)

Parfüm güzel, açılış etkileyici ama beni aman aman havalara sokmasa da etkileyici bir parfüm olduğunu belirteyim. Bir de artık parfümörlerde başkasını taklit etmeme başka bir etki yaratma iddiası olduğundan farklı parfümler yaratma çabaları var. Bu her zaman başarılı olmasa da MFK bu konuda iddialı parfümörlerlden. Mesela Grand Soir parfümü ise bana Givenchy Pi'yi anımsattı mesela yani her zaman tam kaçış olmuyor diğer parfümlerden..

Bu parfümde Satin Mood'da da hissettiğim o tatlılığı ne veriyor anlamıyorum. İSo E Super gibi bir tatlılık ama o değil. Sanırım kullandığı farklı bir reçine var MFK'nın bilemeyeceğim. Parfümde odunsuluk var ama öyle kendini çok belli etmiyor, kuru bir odunsuluk değil.. Bu arada Extrait de Parfum modeli, ile bu edp versiyonunu karıştırmayın, içerikleri çok farklı..

Bacarat Fransa'da Kristalelri ile ünlü bir yer ve dolmabahçe kristallerinin de buradan geldiğine dem vurulmuş nette..

dolmabahçe fransa baccarat kristalleri ile hazırlanmış korkuluk direkleri antika.jpg
depositphotos_20896753-stock-photo-staircase-with-chandelier-dolmabahce-palace.jpg
450px-Dolmabache_crystal_staircase kristal avize ve korkuluklar.JPG
Yukarıda Türkiye'deki İstanbul Dolmabahçe Sarayı kristallerini görüyorsunuz..

Parfümün başlarında turunçgilli bir hava var açıklanmasa da. Köknar reçinesi de olabilir bu. Oldukça ferah bir yapısı var bu kısımı ile ve sonlarda kısmen azalsa da devam ediyor parfüm.. Satin Mood'dan da tanıdığım dediğim o soğuk şekerli kokuyu merak ediyorum. Parfüm çok hoş. bir kristale berraklığında gerçekten. Sedir tatlılığı da kısmen var ki harika bir tatlılıktır onunki.. O da ferah aromatik tatlı karamelize bir kokudur, Sedir ağacı.. PArfüm baştan sona geenli soğuk bir hssiyat var havanın soğuğu olarak soğuk yoksa öyle kötü anlamda değil..

Yasemin ve safran kokuyu ana karakter olarak değiştirecek oranda yok bence. Amberağacı öyle keskinimsi değil parfümde. Sanırım köknar reçinesi parfümde ana rolde aşağıda Fragrantica.com da öyle denmemiş ama..

Köknar reçinesi köknar kozalaklarından ki yassıdır hücreleri diğer kozalaklara göre ve kapalıdır daha çok, ordan altta kara damlar ve öyle toplarlar. bir doğa harikasıdır. Ben öyle hatırlıyorum.. Damla sakıszı ile normal çam reçinesi arası bir kokuya sahiptir aslında ama gövde reçinesini bilemeyeceğim..

Baccarat Rouge 540 , Maison Francis tarafından Kurkdjian , kadınlar ve erkekler için bir Oriental Floral kokusu. Bu yeni bir koku. Baccarat Rouge 540 2015 yılında piyasaya çıktı. Bu kokunun arkasındaki burun, Francis Kurkdjian . En iyi notalar Yasemin ve Safran; orta not amberwood'dur; taban notaları köknar reçinesi ve sedirtir.

Parfüm derecesi: 630 oy ile 5 üzerinden 4.19 .
mfk baccarat 540 edp içerik tablo üye oy oran sılaj ömür fragrantica com.jpg
mfk baccarat 540 edp içerik tablo üye oy oran fragrantica com.jpg

317 Amberağacı reçinesi (Amberwood) 235 Köknar reçinesi ( Fir Resin ) , 194 Safran 163 Sedir (Cedar), 116 Yasemin (Jasmine).
mfk baccarat 540 edp ve extrait de parfum kristaller commercial poster.jpg

Denedikçe editleyebilirim, düzenleyebilirim mesajı.. İyi forumlar, iyi kokular, günler arkadaşlar, selametle :)..
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_1952.JPG

Parfümü gene denedim. Bu parfümde Doğal Amber yani Ambergris olduğunu düşünmeye başladım. Tuzlu, denizimsi kokulu Ambergris. Çok çeşitli Ambergris çeşitleri var. Ben tentürünü de yaptım ve Asaq'dan Super Amber aldım, benzerler bu parfümlede.

Bu parfümde yasemin ve sedir yağı karışımına ek sentetik misk olabilir diyorum. Hiç olmamış ama. Parfüm aslında geneli güzel o soğuk, sentetiğimsi tatlı kokuya dayanabilirseniz. Geneli güzel, hele ilerileri uniseks ter, ten kokusu, çok hoşuma gitti. Amber, yasemin, Safran, sedir daha güzel ilerilerde. Safran yağı çok karışık bir konu. Çekirdeklerinin yağı var ama asıl yağı çok pahalı deniyor. Fazla araştıramadım, araştıracağım inşallah ve elimde aslında iki çeşit yağ da var ve tekrar deneyeyip yazacağım inşallah arkadaşlar :) ..

Denemelerime devam, editlerim(düzenlerim) mesajı umarım..
 
Son düzenleme:
Üst