Black Afgano - Nasomatto - 2009

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Konu detaylı gelecek inşallah arkadaşlar, geliyor :)....

Parfüm mükemmel ama 30 ml bence az bu parfüm için ve bu fiyata. Biliyorsunuz aslıda hammadde az ama diğer tanıtım faaln masraflarının çokluğundan bahsedilir parfümler için. Black Afgano içeriği o kadar ucuz değildir ama bence 100 ml gene olabilirdi düşüncesindeyim.. Düz kalas vardır bir de sedef işlenmiş bir eşya olmuş, hayranlıkla izlenen bir eşya olmuş kalas vardır. Black Afgano işte işlenmiş, harika bir odun türü bence. Zaten Ud güzel bir kokudur ve bu parfüm öyle arabik tarzda olmaayn sevmeyenelr için diyorum, oldukça etkileyici bir parfüm..

Black Afgano
for women and men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Alternatif amouage serisi olabilir mi Baykal bey?
Ohood
for women and men

Oudh Al Khaloud
for women and men

var ve en önemlisi Amouage Jubilation var ama bence Amouage yeni udlu parfümler yapmalı ama çok dikkat etmeli, kalabalık olmamalı ve belki şu hali daha iyidir. Çok parfüm olunca hangisini alacağı kişinin aklı karışıyor. Sample çok önemli aslında bu sektörde ama maalesef bu ürünler Türkiye'den ulaşamıyoruz gümrük yasaları yüzünden yoksa ben yağ formu gbi olan parfümlerini, kokularını dekant, sample olarak alabilirdim yurtdışı ama olmadı.

Ben Amouage gibi parfümlerin, meşeyosunu gibi yasaklı notalara el atar ve tanıtımını iyi yaparsa ifra kurumunu yerle bir edeceği düşüncesindeyim. Asaq bu yasayı delmek için Afrika'da üretim yapıyor deniyor ama Abdul Samad Al Qurashi(ASAQ) her ürününde kalite yakalarsa çok başarılı olur. Ifra gıcıklık yapıyor, kötülük yapıyor bence geenl olarak. Acaba misk gibi kokuları doğal kullanmayan tekelleşmiş batılı firmalar mı meşeyosunu, misk gibi doğal kimi koku notalarını kullanmaya kota hatta yasak getirtiyor.. Benim aklıma bu geliyor. Tamam misk geyiği nesli korunsun ama zaten varlar değil mi bu kadar zamandır ve üretim çiftlikleri çok deniyor ki bu konuda tam bir bilgi yok çoklukları konusunda. Bu hayvanlar miskleri sayesinde korunup, nesilleri arttırılıyor da düşüncesindeyim yoksa mesela Amerikan bizonu derisi için nesli yok edildi ve bu misk geyiğinin başına da gelebilirdi eti ve derisi için ama çok daha değerli ve yok edilmemesi gereken bir canlı şu an ve orda yaşayan halkın da gözünde, diye düşünüyorum..

Amouage, Ajmal, ASAQ, Arabian Oud (Bu arada hep A ile başlıyorlar :D :) Maşallah :).. ) gibi markalar bence bu açığı dolduruyor ve doldurmalı. Bu parfümevlerinin belirtmeden sentetik üreteceğini düşünmüyorum ki biliyoruz ki Arapların kimi çok zengin ve paralarını sentetik bir ürüne vermyeceklerdir genel olarak bence.. Bu ifra konusu ayrıca açılacak inşallah :)..

Son düzenleme:

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ohood
for women and men

Oudh Al Khaloud
for women and men

var ve en önemlisi Amouage Jubilation var am bence Amouage yeni udlu parfümler yapmalı ama çok dikkat etmeli, kalabalık olmamalı ve eblki şu hali daha iyidir. Çok parfüm olunca hangisini alacağı kişinin aklı karışıyor. Sample çok önemli aslında bu sektörde ama maalesef bu ürünler Türkiye'den ulaşamıyoruz gümrük yasaları yüzünden yoksa ben yağ formu gbi olan parfümlerini, kokularını dekant, sample olarak alabilirdim yurtdışı ama olmadı.

Ben Amouage gibi parfümlerin, meşeyosunu gibi yasaklı notalara el atar ve tanıtımını iyi yaparsa ifra kurumunu yerle bir edeceği düşüncesindeyim. Asaq bu yasayı delmek için Afrika'da üretim yapıyor deniyor ama Abdul Samad Al Qurashi(ASAQ) her ürününde kalite yakalarsa çok başarılı olur. Ifra gıcıklık yapıyor, kötülük yapıyor. Acaba misk gibi kokuları doğal kullanmayan tekelleşmiş batılı firmaalr mı meşeyosunu, misk gibi doğal kimi koku notalarını kullanmaya kota hatat yasak getirtiyor.. Benim aklıma bu geliyor. Tamam misk geyiği nesli korunsun ama zaten varlar değil mi ve üretim çiftlikleri çok deniyor ki bu konuda tam bir bilgi yok çoklukları konusunda. Bu hayvanlar miskleri sayesinde korunup, nesilleri arttırılıyor da düşüncesindeyim yoksa mesela Amerikan bizonu derisi için nesli yok edildi ve bu misk geyiğinin başına da gelebilirdi eti ve derisi içi nama çok daha değerli ve yok edilmeemsi gerekn bir canlı şu an ve orda yaşayan halkın da gözünde, diye düşünüyorum..

Amouage, Ajmal, ASAQ, Arabian Oud (Bu arada hep A ile başlıyorlar :D :) Maşallah :).. ) gibi markalar bence bu açığı dolduruyor ve doldurmalı. Bu parfümevlerinin belirtmeden sentetik üreteceğini düşünmüyorum ki biliyoruz ki Arapların kimi çok zengin ve paralarını senteti kbir ürüne vermyeceklerdir genel olarak bence.. Bu ifra konusu ayrıca açılacak inşallah :)..
Teşekkür ederim yorumlarınız için Baykal bey doğal hayvansal notalar maalesef sizinde belirttiğimiz gibi parfümün fiyatına büyük bir etki yapıyor hayvan haklarınıda es geçersek ulaşılması zor ve pahalı bir iş... Meşe yosunu çok fazla olmasa sa olmaz olarak düşünmüyorum !! İfra muhtemelen bazı problemlerden dolayı sorumluluk altına girmemek için yasakla kurtul yapmış olabilir....kaliteli oudh amouage yakışır elbette

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Teşekkür ederim yorumlarınız için Baykal bey doğal hayvansal notalar maalesef sizinde belirttiğimiz gibi parfümün fiyatına büyük bir etki yapıyor hayvan haklarınıda es geçersek ulaşılması zor ve pahalı bir iş... Meşe yosunu çok fazla olmasa sa olmaz olarak düşünmüyorum !! İfra muhtemelen bazı problemlerden dolayı sorumluluk altına girmemek için yasakla kurtul yapmış olabilir....kaliteli oudh amouage yakışır elbette

Tabi farklı düşüncelere açığız :), kimi de misk doğal üretilmemeli diyebilir biz de civet misk kedisi dahil bu canlılar üretiliyor ve şefkatle bakılanları da var deriz.. Artık karar okuyucuların vicdanı, aklı..

Meşeyosunu çok hoş bir koku bence, tabi zevk meselesi. Meşeyosunları eskiden klasik tütün kolonyasındaki tütün notosı ile kullanıldığından sen sevmemiş olabilirsin. bir gün inşalalh sana örnekler gönderirim, bakalım :).. Brut Madalyon mesela, o ne mükemmel meşeyosunu yorumudur.. Tabi zevk meselesi bir de..

Günümüz daha çok vanilya gibi tatlı koku notları zamanı :).. Çok şeker bir çağdayız :D Maşallah :D.. Sentetik şeker kokusu bile bu çağlarda ki gerçi iki çağ ortasındayız 20.yüzyıl ve 21.yüzyıl.. Şu an 21.yüzyılı yaşıyoruz ama çoğumuz 20.yüzyılı gördü :).. Miladi olarak tabi.. Hicri takvim olarak ise 1439 yılındayız ve ben 13.yy ve 14.yüzyıl görmüş oldum Hicri takvimde :D :).. Maşallah diyelim :).. E637 Ethyl Maltol(Etil Maltol) idi sanırım o şeker notası sentetik ve gıda ürünleridne bir ssenteti katkı maddesi aroma olarak ve Thierry Mugler parfümlerinin ( Angel) kiminin önemli maddesi şekerli koku olarak.. Bence Pure Havane bu sınıf dışı oldukça doğalımsı kokulu bir parfüm ve belki tamamen doğal koku notalı..

Sentetik şeker diyince aklıma Chopard Wish geliyor elmas şekilli şişeli mavi sıvılı.. Bayana yakışıyor ama ben aslında sevmiyorum bildiğiniz gibi..

Son düzenleme: