Bond No. 9 - Chinatown (2005)

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
images.jpg

Parfümün açılışı sümbülteber ile gerçekleşiyor. Sümbülteber notası gerçekten ön yargılı yaklaştığım bir nota. Ancak bu parfümde oldukça kullanılabilir. Dediğim gibi açılış güçlü bir sümbülteber ile gerçekleşiyor. Biraz tatlılığı benim için fazla. Sonrasında bu başarılı sümbülteber notasına eklenen kakule notası tatlılığı baskılamaya ve çiçeksi notalar ile kararında bir daha az tatlı bir hale bürünüyor. Orta notalarda eklenen odunsu notalar ve topraksı bir paçuli ile biraz da şeftali çiçeğinin etkisi ile meyveli-odunsu bir koku oluyor. Hatta biraz pudramsı tozlu hissiyatı da etkileyici. Dip notalarda ise iyice belirginleşen odunsu notalar ve sandal ağacının baştan sona devam eden beyaz çiçekler ile harika bir halde yayılımına şahit oldum. Kullanım açısından kadın tenine daha çok gidecek oldukça etkileyici bir parfüm. Değişken yapısı beni oldukça etkiledi. Farkedilirlik yüksek. Kalıcılık çok iyi. 8/10

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Burnuna, ellerine de sağlık Kürşat kardeşim :) ..

Şişesi çok güzel 10 numara 10 üzerinden.. Bir bayan bu şişeyi görse çok hoşuna gider bence . Pempe ve çiçek açmış meyve dalı, çok severim, baharın gelişini müjdeler , ilkbahar .. Kokusu da o kadar kötü değil ama çok param olursa hediye alırım hem fiyatı yüzüdnen hem de çok hakketmediğinden. Çok rahatsız etmesede metaliğimsi bir tad var parfümde ve artı sentetiklik . Çiçek kokuları evet var .. Tekrar deneyeyim mesajımı düzenlerim inşallah .. Sümbülteberi(Tuberose) ise buramlı hissedemedim ve o güzelliğiyle .. Yani daha yalın Sümbülteber arayanlar başka parfüme bakacaklar .. Bu arada Sümbülteber(Tuberose) sahtesi bol olan çiçek kokularından ve benzetiyorlar bayağı sanırım ama alışkan iyi bir burun anlayabilir bence..