Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Parfümlerime bakarken iki fıs ambre russe sıktım bileğime. Bekledim gözlerimi kapatıp neler hissettirdiği, hangi notalarını hissettiğime baktım.

Özetlemem gerekirse;

-Açılışı oldukça güzel tarz bir deri (sert acımsı) ve şampanya ile votka karışımı hissettirdi bana. Açılışı harika.

-Orta notalara geçişi oldukça hızlı oluyor 15 20 dakika sonrasında şampanya öndeyken hafif dumansı hissiyatta (tütsü sanırım ama amouage gibi değil isli bir tütsü) çok leziz bir çay notası ve huş ağacı amber birlikteliği hissediliyor. Bence bu parfümde çayın kullanımı çok dikkat çekici şampanya ile birlikte hem kokuya amberin oryantal tarzını azaltmada heö de ferah ve canlı modern bir hava katmakta.

-Dip notalara geçince hissedilen daha yoğun bir amber olmakta oryantal yönü artmış baya bi tatlılaşan ancak kaliteden ödün vermeden ilerleyen ve hala tütsü ve huş ağacının olduğu bir halde tenden ayrılıyor.

En çok hissettiğim notalar; deri, tütsü, amber, huş ağacı, çay, votka ve şampanya.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Casamorati 1888.. Ud var ve o tatlılık, keskinimsi, güzel..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Huncalife nasıl bir çikolata kolonyasıdır o ya, oldukça hoş.

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tobacco Vanille kullanmaya devam.. Hafta sonu vintage dekant kullandım. Giriş ve 30 dk lık bölümde gerçekten farklılık var. Bir reformülasyon mevcut. Şuan kullandığım daha sert tütün, vintage olanındaki vanilya çok daha kremsi ve leziz.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Pi :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam sonrası Creed Aventus :).. Kardeşim koku kendini belli ediyor dedi eve gelince..