Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
Gerçekten hoş ni etki yaratıyor Mehmet hocam.
Sanki portakal kabuğunu doğrayınca çıkan koku gibi tazecik bi koku.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kesinlikle öyle cüneyt hocam bahsettiğiniz husus bana göre etken olarak çakmak taşı efektinin önüne geçiyor terrenin efsane haline gelmesinde..

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_2207.JPG

Credd Vetiver 1948

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi

Ustad hocam selam,

Bu creed kokuları içinde herkes AVENTUS diye diye ilk dekant alışverişimi onunla yapmıştım..Ama gel görki o fiyata o tonlarca övgü dolu mesajlara göre ben farkedilirği ve kalıcılığını hiç beğenmedim...

Ne dersiniz kalıcılığı ve farkedilirliği en yüksek creed kokusu hangisi yada creed’in böyle bir kokusu varmı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi

Abi nerden buluyon bunlari ya..

Terre deki cakmaktasi bence de kokuyu efsane hale getiren nota.

Aventus farkedilirlik ve kalicilik konusunda oldukca basarili. Bende 15r01 var belki ondandir bilmiyorum ama aventus kullanicilarinin cogunun en buyuk hata si kokuyu serin ve yagmurlu havada kullanmamalari.

Bir seyahatimde zurih ten milanoya gidene kadar arabada parfum surekli koktu indigimde de soruldu

ustad

TürkParfüm Üyesi
Farkedilirlik ve kalıcılık konusu fiyatla ve kaliteyle ilgili bir durum değil. Çok daha uygun fiyata bu istediklerinizi Montale kokularında bulabilirsiniz.
Creedin bu kadar pahalı olması öncü ve yenilikçi olmasından ve bunu güzel bir hikaye ile süslemesinden kaynaklanıyor.
Bu hikayede bir pazarlama stratejisi tabi ki.
Creed kokularında kalıcılık ve farkedilirlik konusunda ben viw,mi ve bdp den memnunum.

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Teşekkürler abicim:)
Kavuştuk valla:)
Yanlız güncele göre çok fark göremedim ben abicim. Evet çakmaktaşı etkisi hissediliyor, koku güncel versiyona göre daha köşeli ve keskin. Birde güncel versiyonda pek hissetmediğim portakal kabuğu kokusuda aldım.
Güncele göre çok süper mi dersen bi tık daha iyi o kadar.

Yabancı kaynaklara bakarsak 2008'den ziyade 2007 ve 2006 orijinal formülasyon deniyor. 2008 ve 2009'da biraz değişiklikler olmuş ve 2010'dan sonra standart hale gelmiş. Çok net bir görüş birliği yok ama, bu şekilde belirten 4 kişi gördüm yine de aksini söyleyen yok.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Farkedilirlik ve kalıcılık konusu fiyatla ve kaliteyle ilgili bir durum değil. Çok daha uygun fiyata bu istediklerinizi Montale kokularında bulabilirsiniz.
Creedin bu kadar pahalı olması öncü ve yenilikçi olmasından ve bunu güzel bir hikaye ile süslemesinden kaynaklanıyor.
Bu hikayede bir pazarlama stratejisi tabi ki.
Creed kokularında kalıcılık ve farkedilirlik konusunda ben viw,mi ve bdp den memnunum.

Montale 'nin turunçgil kokularını kastediyorsun bence alternatif olarak. Şu an aklımda mancera turunçgil kokuları var ve koklayan seviyor genelde. Evet daha ucuza güzel alternatiflerden..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gündüz Dior Eau Sauvage PArfum 2017 öncesi..

Akşamdan sonra yumuşak meşeyosunu..

Yarın Givenchy Pi sıkmayı düşünüyorum, kavuşalım bakalım :)..