Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Saf zencefil çok sevdim. Ve Ajmal Musk Gazelle Limited Edition Grade AAA

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı devam :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün Limon ?:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Limon ? gene

Yarın Tuberose Sümbülteber çekti canım ;)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ustat bu Tuberose Sümbülteber hazır bir parfüm mü yoksa yaptığınız bir parfüm mü?
Hazır yağ. Tuberose bir çiçek, sanırım Meksika kökenli ama Hindistan falan yetiştiriciliği yapılıyor. Şeftali yasemin karışımı meyveli bir çiçek notası.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evet bugün Tuberose Sümbülteber :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lune Feline Atelier des Ors for women and men

1616161465453.png

@asaid hocama teşekkürler. Markanın isimi Altın atölyesi demekmiş.. @Mehmet in de bir dönem tanıştığı parfüm ve @ustad on da.

Beyaz-sarı amber sevenlerin sevecebileceği parfüm ama feminen başladı. Oldukça temiz bir koku, Hypo gibi hatta ilk başta ve hemen kendini topluyor. Lavanta çok kuvvetli kullanılmış. Kahvengi-Siyah Amberimsi değil bir tatlı Serge Lutens Ambre Sultan gibi

Bence açıklanmayan Sardunya çiçeği bu parfümde var. Mimozamsı bir koku da var parfümde ki bu diğer kokuların birleşimi efekt, oluşum, yaratım da olabilir.

Bu parfümlere 1 gram altın tozu parfüme katılmış deniyor ki bence israf..

Creed leri de anımsatıyor buradaki Beyaz-sarı Amber kullanımı. Kremsilik oluşuyor. Kıyafette tütsü kokusu pempe biberden hala devam.

Temiz ama sabunsu değil o kadar. Deniyorum hala yazarım inşallah arkadaşlar :) ..

Sarı-beyaz amber çok kuvvetli değildir ve bu parfüm de öyle. Dekant şişe resimi geliyor ve inşallah konusu da :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 3195
Montecristo Deleggend Noir Mille Centum Parfums for women and men

Beyaz-sarı amber sevenlerin sevecebileceği parfüm naif. Kahverengi-Siyah Amberimsi değil bir tatlı Serge Lutens Ambre Sultan gibi

Pempe biber tütsülü hava katmış. Otsu ve yeşil notalar ile başlıyor .

Bu parfümlere 1 gram altın tozu parfüme katılmış deniyor ki bence israf..

Creed leri de anımsatıyor buradaki Beyaz-sarı Amber kullanımı. Kremsilik oluşuyor. Kıyafette tütsü kokusu pempe biberden hala devam. Lavanta lezzetli ve çizgiyi geçmeden kullanılmış. Öylre lavantalar varki deterjan kokusu veriri kuvvetlice ama kimi de naifdir tek başına parfüm gibi, hepsini seviyoruz :D ..

Sarı-beyaz amber çok kuvvetli değildir ve bu parfüm de öyle. Dekant şişe resimi geliyor ve inşallah konusu da :)

Ha Oud devreye girdi 1-2 saat sonra, yeni deniyorum. Dediğim gibi Beyaz-Sarı naif amber kullanılmış bence.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Marc-Antoine Barrois | Ganymede
Kireçli sert su + şeftali + sabun
Meyveli kısmını bu kadar beklemiyordum. Önceden kullandığım Le Petit Marseillais'ın nektarinli sabununu aklıma getirdi. Yine de oldukça kararında tutulmuş. başta boğazımı biraz kurutsa da sert mineral kullanımı oldukça hoşuma gitti. Muhtemelen yine bu yüzden kokunun bir parçası da demlik altında dibe çöken kireçli su karışımını çağrıştırıyor. Kompozisyonun elementer olarak sade tutulması ise kendi adıma burnu yormadan keyifli bir kullanım sağlıyor. Yayılım birkaç saattir kuvvetli devam ediyor. benzerine rastlamadım ve şimdilik oldukça beğendim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens Ambre Sultan. Tatlılığı koktu reformıle de olsa :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı ve Rebul Fig Blossom İncir çiçeği :)

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı ve Rebul Fig Blossom İncir çiçeği :)
Meşhur Portakal Yağı yine sahnede...

Bu gün internette bir tarif bulmuştum onu denedim lakin bu yağ şişelerin damlatma sorunu azizliğine uğradım fazladan damlalar girdi şişeye çıkarmakta olmuyor oldu bir kere... Greyfurt sorun değilde Adaçayı bir damla fazla oldu buran buran Adaçayı Kokuyor..

9 damla greyfurt, 4 damla tatlı portakal, 4 damla lavanta, 2 damla adaçayı, 1 damla roman papatyası

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Alien Essence Absolue

Tatlılığa doyuruyor ve yaseminsi çiçek kokusu

Elime Vintage Chanel Egoiste. Harika Sandal odun ve Vanilya Gurme kokudu