Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Guerlain Lidge :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Baron (Nasomatto Baraonda benzeri) :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste ESP Christian Dior Eau Sauvage Parfum benzetmesi :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
By Kilian Back to Black

Akşam huzur aramak istiyorum Guerlain LidgEdp :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste LDG Guerlain Lidge benzetmesi :)

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Portakal, Neroli, Sedir Ağacı, Styrax benzoin, Vanilya, Alkol karışı parfüm yapmıştım, 11 gün oldu şimdi deneme fırsatım oldu güzel tatlı bir kokusu var lakin kısa sürede kokusu gidiyor. Oranı 2 katını deneyeceğim bir ara, Kullandığımın yağ kalitesi de önemli...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal, Neroli, Sedir Ağacı, Styrax benzoin, Vanilya, Alkol karışı parfüm yapmıştım, 11 gün oldu şimdi deneme fırsatım oldu güzel tatlı bir kokusu var lakin kısa sürede kokusu gidiyor. Oranı 2 katını deneyeceğim bir ara, Kullandığımın yağ kalitesi de önemli...
Karışım hoş görünüyor Maşallah :)

• Like
Tepkiler: Ali

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Allahümme Salli ala Seyyidine Muhammed

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Musk Gazelle Limited Edition Grade AAA :)

Akşam Christian Dior Eau Sauvage Parfum sokacağım galiba. Bu kadar tatlılıktan sonra değişiklik iyi olur :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste ESP Christian Dior Eau Sauvage Parfum benzetmesi.

Ben de orjinali de var yarın da Vintage orjinali sıkayım inşallah :) . Akşam Guerlain Lidge (LidgEdp) sıkacağım inşallah. LidgEdp gücü o kadar sevemedim. Ticari kaygı maalesef çok satınca seyreltiyorlar

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histoires de Parfums HdP Fidelis

Evet Adana sıcağında sıktım ve otobüse bindim :DBurnuma çok güzel kokusu geliyor. Bir şişe daha alırım inşallah. Maalesef reformule oldu. İnşallah Vintage yollarlar. Laadeesse ile konuştum bize reformulefen bahsetmedi dedi firma. Galiba ellerinde Vintage vardı yaxıştığım zamanda.

Balcalıya gidiyorum şu an Adana Çukurova üniversitesi :)

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu akşam 16 gün önce yaptığım ilk defa kullandığım tarifi denedim güzel bir kokusu var.
Kullandığım yağlar;
Bergamot, Defne Yaprağı, Portakal Çiçeği, Vetiver yağlarından oluşan Alkollu bir parfüm.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu akşam 16 gün önce yaptığım ilk defa kullandığım tarifi denedim güzel bir kokusu var.
Kullandığım yağlar;
Bergamot, Defne Yaprağı, Portakal Çiçeği, Vetiver yağlarından oluşan Alkollu bir parfüm.
Bergamot ve defne yaprağı uyumlu oldukça benzerlik açısından. Bergamot lavantamsı turunçgil. Defne yaprağı da lavantamsı keskin bir şey. Burda en ilginç birleşim Portakal çiçeği ile bu ikisinin birleşimi. Tatlı melankolik narkotik Portakal çiçeği. Vetiver (Kabe samanı) kokusunu hala çözmeyr çalışıyorum nasıl bir koku kendisi diye çünkü hem odunsu hem de odunsu olmayan sade tatlımsı bir aromatik çeşidi var.. Bir de Vetiver yapraklarından bakır kazanlarda yeşil Vetiver var rengi de koyu yeşil uçucu yağının. Ruh khus diğer adı Yeşil Vetiver (Yeşil Kabe samanı). Hayırlı olsun inşallah hocam :) . Bu karışımların hayal gücümü zenginleştiriyor Elhamdulillah sağolasın :) .

Son düzenleme: