Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

harunozkan89

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bendeki parfum versiyon, çok pahalı ama Edt vintage güzel fiyatlara bulunuyor yurt dışında. Şişeli almayı düşünüyorum edt veya edp, split olmasa bile paylaşırım :). Luca Turin şey demiş bu parfüme şimdi tam aklımda değil ama, bir erkeğe yakışabilecek en güzel feminen parfüm gibi bir şeydi, bundaki çiçeksilik standart çiçeksiler gibi değil, yeşil köksü tarafta. Beğenirsin bence :). Ben fıslatınca aşırı beğenmiştim, vay be dedirtmişti.
anlaşıldı denenecekler listesine yazılmııştı, üst sıralara alındı şimdi:) zaten eskılerın cıceksı kokuları dedgın gıbı sımdının bı cok erkek kokularından bıle daha maskulen sankı :)

Debussy

TürkParfüm Üyesi
anlaşıldı denenecekler listesine yazılmııştı, üst sıralara alındı şimdi:) zaten eskılerın cıceksı kokuları dedgın gıbı sımdının bı cok erkek kokularından bıle daha maskulen sankı :)

Aynen öyle :). Günümüzdeki erkek parfüm ayağına satılan gurme kokulardan falan daha erkeğe yakışır en basitinden :D. Sende olanlar arasında en çok Vol de Nuit'e benziyor 1000, ama tam aynı da değil. Bakalım vintage Chanel no. 19 ve Balmain Ivoire Parfum da seversen sıralamayı iyice yükselt :D

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Son zamanlarda beğendiğim nadir kokulardan

Çok hoşuma gitti.

upload_2017-12-7_8-47-42.png

Frank No.3 Frank Los Angeles for men

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Vertus Ombre ( %90 Interlude Benzeri ) 10 fıs sıktım..

Cuma günleri bu kokuyu sıkacağım artık, ama elimdeki güzel parfümleri baz alınca ileride sıkmayı pek düşünmüyorum. Sırf interlude a hayran olduğum ve benzediği için sıkıyorum.

Ya her cuma knize ten e döneceğim ya da ambre loup / apls tarzı bir koku alacağım.

Malzeme kalitesi veya yapaylığı mı diyeyim birşey beni oldukça rahatsız ediyor bu kokuda, özellikle sabah açken.

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Dior Eau Sauvage Parfum. Dior bu işi biliyor, diğer designerlarla arada ciddi fark var. Eau Sauvage Parfum, modern bir maskülen diyebiliriz. Ben gömlek, kot giyiniyorum günlük olarak. Bence yakışıyor. Takım elbiseyle de iyi gideceğini düşünüyorum. Dekant ve şişeli edindim ve denedim. Artık şuna eminim; atomizerle elde edilen dekant ile şişedeki parfüm biraz farklı. Birincisi açılış notalar dekantlarda daha zayıf ve hatta belki bazı notalar hic yok gibi. İkincisi parfümlerin kalıcılıkları farklı ve atomizerle elde edilen dekant epey performans kaybediyor. 5ml deneme amaçlı dekant almak yeterli fazlasına hic gerek yok bence. Ve kendim şahsen bu saatten sonra hazırlanmış dekant edinmem. Malum ömrü bu kadar kısa olan parfüm, elde bir kaç yıl beklerse pek hayır beklenmez bence. Alıp kullanıp şişeyi de çöpe atmak lazımmış:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi