Casmir - Chopard - for women - 1992

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
chopard casmir perfume Commercial reklam afişi kadın manken ve setleri.jpg
Casmir - Chopard (Edp) - for women/kadın için - 1992

sırasıyla :

balsamik
vanilya
tatlı
sıcak ve baharatlı
meyveli

İşte yukarıdaki gibi bir parfüm chopard cashmir, balsamik, vanilyalı, tatlı, sıcak ve baharatlı, meyveli.. İlk denediğimde aşık olduğum, teyzemle beraber bende kullanabilir miyim dediğim bir parfüm. Parfümdeki şekiller mesela kapak şekli, doğu, hint mimarisini anımsatıyor ki bana islami mimari yi de hatırlattı. Binbir gece masallarında geçen gizemli doğu kültürü mimarisi. Taç Mahal'ı anımsatmış olmalı size mesela.. Parfümde koklayınca tamam kokuu da masalsı dedirtmişti bana. Kokladıkça koklamıştım.

İlk 1994-97 civarı denemiştim. Parfüm 1992 çıkışlı. Ben doğal bir parfüm diye hatırlıyorum genel olarak. Şeftalisi sentetiktir veya oluşumdur diğer doğal notaların sonucu.. Günümüz de ne kadar reformule kurbanı bilemeyeceğim şu an. Arkadaşlardan yorumlar, yazılar bekleriz lütfen :).. Böyle bir güzellik keşke reformule edilmeseydi.
chopard casmir perfume Casmir_2 doğu kültürü mimarisi pencereler.jpg
chopard-casmir-poster-2-600x600_0 mimari doğu kültürü yansımış şişeye.jpg

Parfüm 100 ml si 77 tl lerde idi şimdi 94 tl lerde bir ara ama şimdi 100 üstü olmalı.. Denemenizi tavsiye ederim. Ben bir tane edinmeye çalışacağım inşallah :).

Dior hypnotic poison edt ye benzetmiş @elle61 , yorumlarınızı bekleriz tabi zevkle..

Casmir Chopard for women şişe kutu.jpg
Fragrantica.com içerik alıntısı.. Chopard'ın Casmir , kadınlar için oryantal bir vanilya kokusu. Casmir 1992 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Michel Almairac . Üst notalarda şeftali, kayısı, siyah frenk üzümü ve ahududu bulunur; orta notalar mandalina turuncu, karanfil ve tarçın; temel notalar vanilya, benzoin, tonka fasulyesi ve opoponakstır.

Parfüm değerlendirmesi: 3.77 üzerinden 5 ile 2399 oy ama bence sılajdan dolayı son zamanlarda, verilmiş olabilir like yani düşük toplam puan..

Casmir
Casmir
1992for women

Tablo bazen seviyorum bazen sevmiyorum.. Bu parfüm de yarın inşallah fragrantica.com tablo koyayım arkadaşlar :).. Benim imzam gibi oldu, değiştirsem mi ki :D..

chopard casmir perfume Commercial reklam afişi setleri.jpg
Casmir Chopard for women şişe.jpg

Son düzenleme:

Cakcetin

Üye
TürkParfüm Üyesi
Casmir - Chopard (Edp) - for women/kadın için - 1992

sırasıyla :

balsamik
vanilya
tatlı
sıcak ve baharatlı
meyveli

İşte yukarıdaki gibi bir parfüm chopard cashmir, balsamik, vanilyalı, tatlı, sıcak ve baharatlı, meyveli.. İlk denediğimde aşık olduğum, teyzemle beraber bende kullanabilir miyim dediğim bir parfüm. Parfümdeki şekiller mesela kapak şekli, doğu, hint mimarisini anımsatıyor ki bana islami mimari yi de hatırlattı. Binbir gece masallarında geçen gizemli doğu kültürü mimarisi. Taç Mahal'ı anımsatmış olmalı size mesela.. PArfümde koklayınca tamam kokuu da masalsı dedirtmişti bana. Kokladıkça koklamıştım.

İlk 1994-97 civarı denemiştim. Parfüm 1992 çıkışlı. Ben doğal bir parfüm diye hatırlıyorum genel olarak. Şeftalisi sentetiktir ama bence. Günümüz de ne kadar reformule kurbanı bilemeyeceğim şu an. Arkadaşlardan yorumalr, yazılar bekleriz lütfen :).. Böyle bir güzellik keşke reformule edilmeseydi.

Parfüm 100 ml si 77 tl lerde idi şimdi 94 tl lerde bir ara ama şimdi 100 üstü olmalı.. Denemenizi tavsiye ederim. Ben bir tane edinmeye çalışacağım inşallah :).

Dior hypnotic poison edt ye benzetmiş @elle61 , yorumlarınızı bekleriz tabi zevkle..

Fragrantica.com içerik alıntısı.. Chopard'ın Casmir , kadınlar için oryantal bir vanilya kokusu. Casmir 1992 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Michel Almairac . Üst notalarda şeftali, kayısı, siyah frenk üzümü ve ahududu bulunur; orta notalar mandalina turuncu, karanfil ve tarçın; temel notalar vanilya, benzoin, tonka fasulyesi ve opoponakstır.

Parfüm değerlendirmesi: 3.77 üzerinden 5 ile 2399 oy ama bence sılajdan dolayı son zamanlarda, verilmiş olabilir like yani düşük toplam puan..

Casmir
Casmir
1992for women

Tablo bazen seviyorum bazen sevmiyorum.. Bu parfüm de yarın inşallah fragrantica.com tablo koyayım arkadaşlar :).. Benim imzam gibi oldu, değiştirsem mi ki :D..

Ellerine sağlık Baykal hocam, kaliteli yazılara bi tane daha eklendi sayende:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
hep merak ettiğim ama bir türlü deneyemediğim parfümdür chopard casmir.. kalemine sağlık sevgili baykalbul.

elle61

TürkParfüm Üyesi
Of off o eski reformüle olmamış hali neydi bu parfümün... İnanılmaz bir kokuydu. İnşallah bir intense çıkartırlar.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Of off o eski reformüle olmamış hali neydi bu parfümün... İnanılmaz bir kokuydu. İnşallah bir intense çıkartırlar.
Aynen harika kokuydu ilk kokladığımda 1994 sonrası. Doğunun gizemi, güzelliği güzel verilmişti bir bayan parfümü olarak.. Vanilya, ylang ylang tarzı şeftalimsi kokusu, benzoinin de bu kokulara katkılı etkisi.. Tonka da tatlılığa etki ediyor olabilir ama boğmadan o kendi tatlılıl özelliğiyle.. Hele Mandalina.. Ama özellikle Benzoin tarzı bir çizgide.. Tatlılık çok, ferahsı tatlılık daha az.. Keşke reformule olmasa iki üç katı fiyata satılsaydı dedirtti yorumunuz da, Elle61 hocam :) ...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ellerine sağlık Baykal hocam, kaliteli yazılara bi tane daha eklendi sayende:)

hep merak ettiğim ama bir türlü deneyemediğim parfümdür chopard casmir.. kalemine sağlık sevgili baykalbul.
Baykal Hocam yine döktürmüşsün kalemine sağlık
Kalemine saglik baykal hocam...

Teşekkürler arkadaşlar, hocalar. Geç oldu ama güç olmasın bu mesaj ve işlerimiz hayırlısıyla inşallah :) ..

@blerox hocam bilirsin severim seni, güzel yazılarını bekliyoruz, esirgeme :) .. Karizmatik adamsın sen de, nazar değmesin inşallah :) ..