Coco Eau de Parfum - Chanel - for women / kadınlar için - 1984 - (Tam Kışlık)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
perfume coco-1985-ines de-la-fressange.jpg

coco perfume ad ines 2.jpg
coco perfume ad ines 1984 1985 ler Chanel yüzü  Ines de la Fressange reklam afişi.jpg
Coco Eau de Parfum - Chanel - for women / kadınlar için - 1984

Coco Eau de Toilette - Chanel - for women / kadınlar için

Yukarıda iki parfümü yazdım isimlerini. Ayrıca EDT'nin konusu açılacak umarım da şunu diyeyim ikisi benzer oldukça, tıpatıp gibi ve sadece sılaj farkı var, EDT daha zayıf tabiki isimi gibi..

Ines de la Fressange o dönemin parfümün ilk çıktığı 1984 yıllarının model yüzü olmuş bir kişi ..

Tonka fasulyesi ve lavantamsı koku var başta. Mandalina da bu ferahlığa sebep olabilir.. Sonra koku güzelleşiyor derken hep var olan kabamsı, tok şeker kokusu ki tonka fasulyesi olmalı rahat bırakmıyor yani daha doğrusu kabamsı severim de ve midem bulandı demeyeyim de öyle bir şey hisseder gibi oldum diyeyim. Ama bir bayan da koklarsam bu kadar kötü olmaz ha şu da var sevdiğim yanları oldu parfümün.. Belki erkek kokusu olarak da baktığımdan midem bulanır gibi oldu. Karanlık koku. Kışın bir kez daha deneyeceğim iyice, aslında mide bulandıran hayvansal kokuları, parfümleri seviyorum :D:p:cool: .. Karanfil kokusunu şekerli kokularla zayıflatmışlar, keskin karanfil baharatı kokusu beklemeyin. Sonuçta riskli bir kokulu parfüm, denemeden almayın hatta iyice deneyin. Tende sıcaktada kaybolmuyor ve tende deneyin özellikle koku kartı yanında..

Kıyafette ''Dr. Jekyll ve Mr. Hyde'' gibi çift kişilikli,karakterli, öyle gibi oldu. Kıyafette ferahlık devam ediyor başlardaki. Gitgide güzelleşiyor parfüm karanlık azalıyor Tonka fasülyesi tatlılığı, opponax reçinesi, ferahlık devam ediyor.. Daha sonralar karanlık tatlılık falan gene mevcut kıyafette de..

Civet doğal kokuyor gibi geldi bana her nekadar sıkı olsa da ifra kurumu kuralları ama o mide bulantısı sentetik Civet kaynaklı da olabilir gibi geldi bana. Bilemeyeceğim. Sentetik Civet kokladım ve sevmedim ve o hayvansallığı vermişler ama tekdüze hayvansılık da olan sentetik civet yapmışlar.. Parfüm Ysl Kouros'un daha tatlısı, vanilyalısı, tatlı reçinelisi gibi koku var parfümde ve Meşeyosunsuz hali gibi. Denemelere devam ettikçe editleyebilirim mesajı arkadaşlar, hocalar ..

Parfüm uniseks ama erkeksi tatlılık ve uniseks civet miskinin yanında feminen yaseminsi ve diğer çiçeksi kokuya evet derseniz ama öyle çiçeksi bir parfümde değil... Erkek de kullanabilir ama dediğim gibi feminenlik de var parfümde. Kesinlikle soğukda kullanılmalı bence :D ..

Coco Eau de Parfum Chanel for women reklam bayan model afiş poster.jpg

coco-by-chanel.jpg
Fragrantica.com içerik açıklaması ve parfümör : ''

Chanel tarafından Coco Eau de Parfum , kadınlar için Oryantal Baharatlı bir parfüm. Coco Eau de Parfum 1984'te piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Jacques Polge . Üst notalar kişniş, mandalina, şeftali, yasemin ve bulgar gülüdür; orta notalarda mimoza, karanfil, portakal çiçeği, yonca ve gül vardır; Baz notalar labdanum, amber, sandal ağacı, tonka fasulyesi, opoponax, misk ve vanilyadır.

Parfüm değerlendirmesi: 4.15 üzerinden 5 ile 5728 oy.
''''''''''''''''''
Vanessa Paradis manken yüzü Coco Eau de Parfum Chanel for women reklam afiş poster.jpg

Vanessa PAradis reklam yüzü olmuş üstte..

Coco Eau de Parfum Chanel for women manken reklam afişi poster inci kolyeler.jpg

Civet miski çıkarılınca yani eğer sentetik yapılmışsa tüm gizemi gider bir parfüm .. Ah ifra aldığın beddualar, kötü enerji ne yapar seni yahu .. Olumlu reformuleler inşalalh diyelim :) ..

Hatalarımız affola, iyi günler, kokular, parfümler, selametle :) .

Son düzenleme: