Colonia Intensa - Acqua di Parma - for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
images.jpeg
Colonia Intensa Acqua di Parma for men kutu şişe 6 oz 180 ml büyük resim.jpg

Kibar. Naif beyefendi bir koku.. Sılajı zayıf buldum ama belki böyle ayrı güzeldir fakat yoğun olsa bu parfüm çok daha satar bence. Uzun ömürlü olduğunu da belirteyim.

Limon ve o tarz turunçgiller kokuyor tatlılıklarla beraber kısmen. Bergamut çok karakterini belli etmedi. Ferahlığı hissediliyor.. Tende de uzun ömürlü ve ertesi gün gene kokmakta tende. Erkeksi bir koku ama bayan da kullanabilir gibi.. Gerçi bu uniseks olayının ucu çok açok zevke göre..

Kremsilik ilk başta parfümde başlıyor. Kakule vicksli aromatik tatlılığı hissediliyor. Tatlılığa, Sedir, Benzoin güzel eşlik ediyor. Parfümü yapan işini biliyormuş bence.. Zencefil daha sonra hissettim gibi, ilk başlarda o kadar yok..

Mür giyside daha çok hissedildi ilerilerde.

Denenmesinde fayda olan bir parfüm. Hafta içi resim ekleyebilirim ek.. İyi kokular, parfümler, selametle :)..

Eski yorumumdan alıntı eklenerek.. Zamanla deneyimler artıyor :) :

Colonia Intensa Acqua di Parma for men

Dr. Jekyll ve Bay Hyde (film, 1941) - Vikipedi olayını filmini, çizgi filmini bilen bilir. İki kişilik olayının keskin bir hali. İlk başlarda ten de ve kıyafette bu hikaye gibi parfümün farklı koktuğunu düşünüyordum ama fikrim zamanla değişti..

Teni gece olarak ele alalım, kıyafeti gündüz.. Ten üzerinde ilk dakikalar çok güzel. sonra sevmeye başladım ilk zamanlar sevmesem de..

13.04.2016 07:20 de başladık teste ve pek çok kez denedim parfümü.. Kimi zaman gene unuttum koklamayı belli sürelerde :)..

Koku güzel başladı dediğim gibi, hafif baharatımsı başladı başka yaz denememde artı turunçgillerin ferahlığı sonra yumuşadı 15 dakika civarı tende baharatlar...

30 saat sonra tene yakında olsa kokuyor.. Yeşilimsi bir koku ilk 15 dakika ve sonrası tende. Yarın tende bir kez daha deneyeceğim inşallah .

17.04.2016 da bir kıyafet testi daha belki13:15 de. 15:00 da yaklaşık 2 saat sonra koku baharatımsılığını atıyor kısmen, yumuşamaya başlıyor tendeki gibi ama o kadar da kökten bir değişim değil...

20:04.2016 16:45 de bir kıyafet testi daha. İlk dakikalar odayı doldurdu koku. 2 saat sonra yarım saatten kokuyor.. 21:00 ( 4 saat civarı) kıyafete yakınlaşıyor gittikçe ama kokuyor parfüm gene.. 12:00 6-7 saat sonra, öpüşürken kokabilir düzeyde belki.. Hatta yarım metreden az mesafede falan hissedilebiliyor tabi sılaj iyice azaldı..

Tende uzun süre gitmesi bana ilginç geldi ve tabiki kıyafette de uzun süreli de sılaj düşüyor tabi ikisinde de... Tekrar denemelerim olacak her parfümde olduğu gibi inşallah.. Editleyebilirim, düzenleyebilirim..

Bu arada AdP çok sevilen bir marka ve özellikle http://www.fragrantica.com/per...a/Essenza-di-Colonia-9829.html Essenza di Colonia Acqua di Parma for men modeli övülenlerden. Ambra diye amber(ambergris), misk ve deniz notalı 2015 çıkışlı parfümü ilgimi çekti.. http://www.fragrantica.com/per...Parma/Colonia-Ambra-30427.html

Edit : '' Essenza di Colonia AdP 'yi denedim, Prada Amber'in turunçgillisi gibi ama ileriki saat ve saatlerde o kadarda çok turunçgil kokmuyor hele de tende.. Prada Amberi tercih ederim düşüncesindeyim ama zevk meselesi. Essenza da sevmedim değil. Acı turunçgil Prada Amber de de var ama Essenza da daha çok taktım..

Fragrantica.com içerik tablosu üye oylarına göre ve yazılar : ''

Bu Acqua di Parma kurulmasıdır sunulan 2007 olarak woody-kösele koku için erkekler. O yarattı iki ünlü burun, Alberto Morillas ve Francois Demanchy. Colonia İntensa olduğunu erkeksi, yoğun, asil ve klasik. Bergamot mandalina, narenciye, kakule ve zencefil tatlı bir tazelik getiriyor. Kalp aromatik çizgi izler ve Mersin, Pelin, portakal çiçeği esansı, sedir ve Guaiac ahşap oluşmaktadır. Tabanı deri, paçuli, sandal ve misk birleştiriyor. Bu parfüm 50ml ve 100 ml Eau de Cologne olarak kullanılabilir.

Colonia İntensa oldu-tarafından oluşturulan Alberto Morillas ve Francois Demachy.

Son düzenleme: