Duro - Nasomatto - for men - 2007

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Nasomatto duro perfume maxresdefault.jpg

Duro - Nasomatto - for men/erkek için - 2007
İnternette sarımsı ve kızılımsı iki renkli sıvılı gördüm ve kiminin ahşap kapağı farklı idi.. Nedenini bilen arkadaşalr yazarsa seviniriz.. Ben http://universalperfumesandcosmetic...l-only-3999-concentrated-oil.html?search=duro bu sitede generic oili denedim. biliyorsunuz kimi parfümlerin alkolsüz değişik bir yağda sabit yağda biçimlerini satıyorlar. Aynı orjinali ve sanırım orjinal marka ile bağlantılı bunu yapıyorlar. Parfüm Merakı forumunda bu konuşulmuş ve böyle olduğunu söyleyen arkadaşlar, hocalar olmuştu..

universalperfumesandcosmetics nasomatto duro generic oil 50 ml IMG_7734-500x500.jpg

Nasomatto duro perfume 2007 commercial ads poster manken afiş parfüm.jpg
Şişe yukarıda ve plastik şişe bendeki. Resim siteden alınma.. Bendeki de aynı renk, baktımda.. Resim atabilirim buraya..

Çok güzel parfüm bence. Kuru odunsu kokuları sevdirecek tarzda. Yalın kuru odun sevmiyorum ben . Açıklanan içerikte vanilya yok ama çok olmamakla beraber kullanılmış hissi uyanıyor bende. Odunsu şipre denmiş parfüm için ama bence Oryantal odunsu bir parfüm. Deri çok bariz belli değil, arka planda var. Belki doğal kullanılmadığından deri arka planda kalması istenmiş olabilir.. Oryantal koku severler bu parfümü sevecekler. Odunsu, tatlı ve sıcak kimi baharatlar ve açıklanmamış az miktarda vanilya kokusu, tatlılığı var parfümde.

Duro parfümde odunsuluk hep var. 3 saat falan tende ilerlerde az azaldı odunsuluk. Kakao çok belirgin olmamakla beraber olabilir. Sandal odunumsu tatlılık var artık 4-5 saatten sonra daha çok ama çok kullanılmamış sandal odunu bence..

Bu parfüm aslında koleksiyonumda olabilir fiyatta önemli tabi. Şu an 36 dolar 50 ml generic oili dediğim sitede. Saça ve teen uygulanıyor olmalı araplarda bu parfüm biçimi generic oil.. Çünkü giyside yağ leke bırakacaktır ve ilk başlarda su lekesi oluşur.

Derisi doğal ve hayvansı değil o kadar hatta deri mi tam algılayamadım bile.. Duro İspanyolca, İtalyanca Sert anlamı olan erkesi gücü ifade ediyormuş. Parfüm odunsu olduğu için bu kelime seçilmiş olmalı veya odun seçilmiş olmalı bu isime :D.. Erkeklere odun dendiği çok olmuştur ve öküz :D :)..

Paçuli de düzeyli kullanılmış olabilir parfümde.. Baharatlar denmiş ama buna paçuliden, vanilyaya, safrana pek çok baharat katılıyor..

Odunsu parfüm sevenler bence bu parfümü sevebilirler.

İyi forumlar, iyi kokular, iyi günler, selametle :)..

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Güzel bir inceleme olmuş:) eline sağlık Baykal hocam benim bu markanın parfümlerine bi önyargım var ancak böyle yazılar da merakımı artırmıyor değil:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Güzel bir inceleme olmuş:) eline sağlık Baykal hocam benim bu markanın parfümlerine bi önyargım var ancak böyle yazılar da merakımı artırmıyor değil:)

Büyük kayıp değil bence ama deneyinde belki severrsiniz. Parfüm işi bu belli olmaz :D.. Sana bundan da gönderebilirim. Özelden yazayım :)..

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Sevenleri kusura bakmasın ama tarihin gördüğü en yapay ve plastiğimsi deriyi kullanıpta "biz burada sanat yaptık, tarzımız bu" anafikriyle, bir milimi 20 lira edecek bir parfüm kesinlikle değil. Son derece yapay kokuyor. Nasomattonun genel olarak böyle bir havası, kendilerince tarzı var ama bu uç noktada. Montale/Mancera parfümlerini daha çok andırıyor bence.
Gualtieri'ye sevgilerimle
Serhat:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi