Fahrenheit 32 - Christian Dior - for men - 2007 (-2)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Fahrenheit 32 Christian Dior for men dağ teep zirve adam erkek kar 20_7a3cc8531f80811cff5b8ff...jpg
Fahrenheit 32 Christian Dior for men

+10 işe +10 arasında -2 puan veriyorum..

Facia bir parfüm bence ama ilerileri Karabiber seviyorsanız, sıcak baharat seviyorsanız memnun edebilir. Vanilya kesinlikle en son kalite tatlkılık dahi barındırmayan tuhaf bir vanilya. Açıklanmasa Vanilya aklınıza bile gelmez ki gene gelmedi aslında :D:D . Soğuk tema kullanılmış ve reklamda da karların ortasında manzara kullanılmış ama baştaki sentetik soğuk kokudan sonra sıcaklık başlıyor parfümde. Bu parfümdde Açıklanmayan Nutmeg kullanılmış olabilir gene Fahrenheit Le Parfum Flankerında da olduğu gibi. Christian Dior'a yakışmayan bir parfüm ki Sevil'de sormuştum getirmiyoruz demişlerdi bir ara :) ..

Açıklanan Vanilya, Portakal Çiçeği ve Vetiver(Kabesamanı)'ndan en doğrusu ve doğalı Kabe samanı gibi görünüyor. Ferah bir kokudur aslında Vetiver, kısmen aromatik koku Vetiver kökleri. Yeşil Vetiver ise konusu forumda geçmişti mesaj olarak ve konusunda da yazılacak inşallah arkadaşlar..

Luca Turin bu parfüme Fahrenheit 'ten daha çok puan vermiş ama bu durum güncel versiyonlar için geçerli düşüncesindeyim çünkü o mis gibi taze salatalık kokan Vintage Dior Fahrenheit ezer geçer ''Fahrenheit 32'' 'yi .. Fahrenheit'in benzinimsi kokusu da meşhurdur Vintage'inin ve bu kokuyu Yeşil Vetiver yaprak yağı vermiş olabilir (Ruh Kaus, Kaus ruh) benzinsi kokuyu ki öyle de kokar yeşil Vetiver (Yeşil kabesamanı, Green Vetiver).

''Fahrenheit 32'' ilerilerde Fahriyi anımsatıyor (Fahrenheit) ama güncel versiyonunu.. Dediğim gibi Vintage'i bulunabiliyor Fahrenheit'in ve kimbilir bence hala üretiliyor Vintage'i orjinal firmasınca.. Yoksa salatalığı bilendir yapıp mı sürüneceğiz o üzerimizde kokuyu yaşamak için bilmiyorum :D

Toyluk zamanı yazım aşağıda. Aşağıdaki toyluk zamanı yazımda, Vanilya kısımına takılmışım. Güncel versiyonda doğal vanilya olmadığını düşünüyorum şu an. Aşağıda acaba demişim. Doğal vanilya ayak sesleri uzaktan duyulur, kendini belli eder. Ferahlatıcı bir tatlılıktır, ksıemn sütsü enterasan bir koku vanilya çiçeği yağı :) . Viksli koku Nutmeg kaynaklı olabilir ( Lavantavari ama sıcak bir koku notasıdır Ntmeg ( Küçükhindistancevizi) ) : ''''''''''''''''''''


Fahrenheit 32 Christian Dior for men erkek

üst nota portakal çiçeği, orta nota kabe samanı ( vetiver ) , alt nota vanilya . fragrantica.com da bu üç koku yanında iris, gül ve menekşe de var yazıyor. o yazıyı en altta hem türkçe çeviri hem orjinal ingilizcesi ile yayınlayacağım..

kokuda tatlımsı vanilyayı hissetmiyorsunuz yalın. yok gibi sanki veya sentetik çok az kullanılmış vanilya .

koku soğuk, buzlu gibi şişesinden aklıma geldiğinden değil de, aklıma keskin okaliptus eterik yağı azalmış, çok önce sürülmüş viks ( wiks) kokusunu anımsattı. hani şu burun açıcı wiks .. çok düşündüm bu koku neye benziyor diye, aklıma bu geldi. o kokuya biraz samansılık katın işte dior fahrenheit 32 diyebiliriz .

ama dediğim gibi o keskin wiks gibi değil, belli süre kalmış artık çok keskin kokmayan wiks gibi . yumuşaklık var koku notalarında bu parfümün genelde.. evde olsa denerdim şimdi

içinde açıklanmamış notalar olabilir o söylenmiş 3 + 3 koku notası dışında. ilk başları fahrenheit dior gibi izler var ama sonra kayboluyor diyebiliriz ..

terre de hermes gibi saygı duyduğum kokulardan ama terre de hermes daha çok hoşuma gidiyor. aslında sentetiklik varmı düşüncesi soğutuyor biraz fahrenheit 32 den.. ara sıra kullanırım parfümlerden benim için. kimi daha sık kullanmak isteyebilir. kim bilir ; benide daha çok kullan diye dürtmüyor değil


çok çok belirgin bir koku değil ama 12 saat ten sonra bile kışın, sürüldüğünüz farkedilecektir sizde umarım ..
fragrantica.com da yazılmış yazı (çeviri biraz bozuk, kusura bakmayın ) : '' sonra, Fleur du Male , Jean Paul Gaultier tarafından başlatılan , sonra Christian Dior yeni bahar sürümünü yayımladı Fahrenheit 32 de bir çiçek olduğunu. çiçeksel eril kokuları moda nihayet bulunmaktadır.

Her iki kokuları taze kararla uyumlaştırılmış odunsu notları ile birlikte hakim not olarak turuncu çiçeği var. Onun özel çiçek tazelik biz de Jean Paul Gaultier ve oryantal aromatik Fleur du Male bulmak tütsülü, odunsu ve taze notaları ile portakal çiçeği birleştiren Fahrenheit 32.

Yeni Fahrenheit parfüm ana parfüm notları arasında, gül, iris vardır, menekşe, turuncu çiçeği, vetiver ve vanilya. Bu nazik ve hafif erkeksi kompozisyon ayrıca kadınlara ilginç olabilir. Bu 2007 yılında başlatılan Fahrenheit 32 tarafından oluşturulan François Demachy veLouise Turner. ''

orjinali : '' After Fleur du Male, launched by Jean Paul Gaultier, Christian Dior released a new, spring version of Fahrenheit 32, which is also a floral. Florals are finally in fashion in masculine fragrances. Both fragrances have orange blossom as a dominating note along with woody notes harmonized by a fresh accord.

Its special floral freshness combines orange blossom with incensy, woody and fresh notes which we also find in aromatic Fleur du Male by Jean Paul Gaultier and oriental Fahrenheit 32. Among main perfume notes in the new Fahrenheit fragrance, are iris, rose, violet, orange blossom, vetiver and vanilla.

This gentle and light masculine composition can also be interesting to women. It was launched in 2007. Fahrenheit 32 was created byFrancois Demachy and Louise Turner. ''

iyi kokular
''''''''''''
DSC_0016.JPG

İyi, güzel, hoş, hayırlı kokular, parfümler arkadaşlar :) .
 
Son düzenleme:
Üst