Forumumuz Hakkında

kokuoku

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Selamlar, Merhabalar, Hoşgeldiniz :)..

Türkiye'de ülkemizde parfüm forumu ile uğraşan kişi sayısı az maalesef ve tabi masraflı bir hobi, bunun da etkisi var. Mesela bir müzik forumu açsa idik çok daha fazla üyemiz olabilirdi :cool:;):).. Müzik bedeva ve bol bol dinleyebiliyorsunuz :).. Parfüm hobisi için ise şu an bir maddiyat gerekiyor genelde.. İstanbul gibi yerlerde oturanlar çok çeşitli Niş parfüm ve esanslara daha kolay ulaşabiliyor test amaçlı olarak da dahil..

Parfüm forumlarında yazan sevgili arkadaşlarımızı, hocalarımızı, bir aile ortamı içinde, stressiz, hoş bir ortam içinde bekleriz. Bu güzel ortam için çalışacağız umudundayız.. Forumumuzun amacı bilgilerimizi paylaşım güzel, hayırlı işlere imza atmak. Hepimiz aslında akademik bir hoca tabirini hakediyoruz :D:cool::)..

Parfüm, koku forumlarına yeni katılacak arkadaşlara tavsiyem bir karadeliğe girdiniz :D:p ama zevkli bir hobi ;):).. Birden bire bütün parfümleri denemeniz gerekmiyor, yavaş yavaş da olabiliyor bu işler. Geç olsun güç olmasın..

Tüm herkes için diyeceğim şey ise parfümseveler, kokuseverler olarak, bu tür forumları mutlaka okuyun yerli yabancı. Mesela bir parfümevi güzel bir parfüm çıkarıyor ama zamanla aynı marka şişe üzerindeki yazılar veya şişe biraz değişikliğe uğrayarak olumsuz reformule yani yeniden biçimlenme geçiriyor ve yeni bu durumu sevilmeyebiliyor. Veya yeni çıkan bir parfüm, o parfüm şirketine yakışmayan bir parfüm olabiliyor. Parfüm forumlarından bunla ilgili bilgi edinip, kör alış yapmayarak, deneyerek alarak zarara uğramamış olursunuz ki herkesin zevki farklı olduğu için zaten kör alış yapmayın genelde..

Her dönem yeni bir koku notalarının birleşimi parfümler ortaya çıkabiliyor ve parfümseverlerin hayali yeni güzel bir parfümle karşılaşmaktır. Bu parfümseverleri çok sevindirir. Ben mevcutlarında yeterli olduğu görüşlerindeyim ama yeni bir parfüm içinde duyumu, kulağım arar :).. Koku notaları çok eşsiz ürünlerdir yani eterik yağlar, doğal özler, absolute yağlar, özler.. Parfüm dünyasının sırrı ise bu özel ürünlerin, yağların karışımları ile bambaşka dünyalar, alemler ortaya çıkmasıdır. Düşünün oksijen ve hidrojen tekbaşlarına yanıcı gazlardır ve bir kıvılcım ile doğru oranlarda karıştırıldığında bir patlama ile ateş söndürücü ve hayat kaynağı su oluşur.. İşte kokular da, parfümler de böyledir bir anlamda..

Kuralları ayrı bir başlıkta yazarız ki etik kurallarda insanlar birleşirler. Bu kurallar bellidir az çok.. Ayrı bir başlıkta yazarız inşallah.. Hoşgörü, karşılıklı saygı temel unsurlarımızdan bizimde.

Biliyoruz buraya kafa dinlemeye, güzel dostluklar, arkadaşlıkla edinmeye de geliyorsunuz. Bunu sağlamaya çalışacağız dediğimiz gibi, amacımız şu an bu arkadaşlar, beyler, bayanlar..

Fikirlerinizi özelden de yazmaktan çekinmeyin lütfen. Eğer zamanımız doluysa da boş zamanımızda okumaya çalışacağız. Akıl akıldan üstündür. Site sorunları ile ilgili yazın lütfen. Bunun için ayrı bir başlıkta açalım..

İyi forumlar, iyi günler :)..
 
Son düzenleme:

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
rahat nefes alabileceğimiz, kuralların keyifleri yok etmediği bir forum olması temennisiyle.. katılımcı forum kültürünü hep beraber yeniden inşa edeceğimizi umuyorum..
 

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Herkese hayırlı olsun.
Hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın arkadaşlar. Hoş sohbetli, bol parfümlü bir forum olsun inşallah..
Cümleten S.A.
Hayırlı olsun...
Yeni forum hayırlı olsun, sevgi ve saygı çerçevesinde herkese güzel forumlar dilerim.Allah utandırmasın.
Hobinin ticarileşmediği, kuralların basit ve herkes için eşit uygulandığı bir forum olur umarım.
birçok değerli abiyi/kardeşi burada görmek çok güzel.. hoşgeldiniz hepiniz..
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Teşekkürler arkadaşlar, hocalar. Bu arada herkese haber veremedik çünkü forumlardan yazmak istemedik o an. Lütfen kırgın olmasınlar.. Amacımız ayrımcılık değil, birleştirici olmak. Aile ortamı gibi olacağını söyledik zaten, amaç huzur :).. Bu arada herkesin isteği olabilir, önemli olan ortak noktada, paydada buluşmak.. Aklın yolu birdir, en iyi kararları alacak inşallah yönetim.. Eğer beğenmediğiniz bir karar olursa özelden bizlere yazabilirsiniz..
 
Üst