Ghadir ( + Ghadir Blend ) - Abdul Samad Al Qurashi ( ASAQ - ASQ )

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ghadir Blend Concentrated Oil By Abdul Samad Al Qurashi commercial reklam afiş indir.jpg

''Ghadir Blend'' in ''Ghadir'' diye ayrıca yağı daha var ki o seyreltilmişi yoksa açıklanan içerikler aynı..

Ghadir Blend resmi açıklaması ve türkçe çevirisi de eklendi : ''

ASQ tarafından üretilen, dayanılmaz bir koku için sıcak odunsu ve misk ile birlikte bergamot, portakal çiçeği, sardunyum ve gül ile kombine edilmiş eşsiz bir aromatik harman.

A unique aromatic blend combined with warm woody and musk with bergamot, orange blossom, geranium and roses, for an irresistible scent, produced by ASQ.

خلطة غدير
تركيبة عطريّة فريدة مزجت الخشب الدّافئ والمسك مع زهور البرغموت، البرتقال، الجيرانيوم والورد الجوريّ، لإحساسٍ مُفعم بالتميّز. من إنتاج عبد الصمد القرشي.

''

İlginç bir koku. Bana hani Christian Dior Addict gibi çiçeksi ve tatlı parfümleri andırdı.. Çiçekleri yumuşak. Sardunya keskinliği ile yok ve var olan miktarı da tatlılıkla yumuşatılmış.. Zambak açıklanmamış ama bence zambak vari bir koku var ve tatlılık var. Tabi bu zambak kokusuna diğer tatlı kokuların karışımı yol açmış da olabilir.. Portakal çiçeği ve portakal güzel. Gül varım diyor ama az kullanılmışdır. Güzel bir cümbüş olmuş. Kimi benzer notalar birbirini desteklerken ortaya da farklılıkları ile güzellikleri güzel vermiş. Başarılı bir harman bence ki parfümü de yapılmış Asaq tarafından 100 ml EDP. Vanilya da olduğunu düşünüyorum hem de o da doğal.. Misk de tatlılığa etki etmiş ama o kadar çok da yok..

Pudralık yoğun parfümde ama yağlı kokularla birleşmiş.. Yaseminsi çiçeksilik demiş Asaq aşağıdaki tabloda hissedilen en yoğun içeriği ama bence zambaksı çiçeksilik daha çok.. Ben parfümde ileriki zamanlarda iyice ortaya çıkan ama genede az kullanılmış oud olduğunu da düşünüyorum ve o leziz, sulu, reçineli, yağlı odun kokusu oud'dan(Ud) olmalı.
Ghadir perfume oill By Abdul Samad Al Qurashi şişe f k.jpg

Üstte daha açık renkli, açık turuncu, koyu sarı '' ASAQ Ghardi 'yi görüyorsunuz. Dediğimiz gibi içerikler aynı. Ghardi Blend kırmızımsı renkl en üstte resimi verildi..
Ghadir Blend Concentrated Oil By Abdul Samad Al Qurashi tablo içerik.jpg

Üst notalar (Top Note) : Bergamot ( Bergamot ), Lime (Misket Limonu), Petitgen (Petitgrain), Küçük Hindistancevizi (Nutmeg), Portakal (Orange),

Orta Nota (Middle Note) : Kuruluk (Dry), Çiçeksi ( Flowery), Odunsu (Woody)...

Temel nota (Base Note) : Miskli-misk (Musky), Odunsu (Woody), Tozlu-Pudralı (Powdery), Sıcak (Warm, hafif sıcak, ılık), Çiçeksi (Flowery).