Gucci - Envy - for men - 1998

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
gucci envy me erkek ve kadın ortak commercial reklam afişi küçük.jpg
gucci envy yakın şişeden kapaklı resim img_93211.jpg

Tom Ford ve gucci'nin yüzde 50-50 ortak patent payına sahip olduklarından ve sanırım araları da iyi olmadığından üretilemeyen bir parfüm. Fiyatları da giderek artıyor bu parfümün çünkü uzun süredir üretilmiyor. Yakın zamanda patent süresi dolacağından ben tekrar üretileceğini düşünüyorum. En azından tom Ford'dan zencefilli parfüm veya parfümler bekliyorum. Gerçi günümüzde modern parfümlerin zencefil de taşıdığı konuşuluyor ama oran ve kuvvet de önemli bir faktör

Ben de duruyor Gucci Envy, müzeye kaldırdım, Allah bereket versin :D.. Zencefil ve çok naif bir tütsü. Zencefil aslında çok uzun gitmeyen bir nota diye biliyorum ama bence yeterli. Gittim fısfıslattım gene :D.. Bence tütsüsü mükemmel, naif kuvvetli. Aslında zencefilin güzel bir yazlık koku olduğunu düşünüyorum. Tütsüsü ise kışlık. Bu bir çıkmaz yaratabiliyor bazı parfümlerde. en azından bahar ayları parfümü yapabiliyor. İlk başlarda Us ralph lauren Polo izlenimi de yok değil. Sanırım ondaki koku notaları da var bu parfümde, us polo yani kısmen var.. Koleksiyonumda olmasını isterdim böyle bir parfümün fısfıslatmak için.

Günümüzde bence aranırsa bulunabileceğini düşünüyorum ama derin bir havuz bu parfüm dünyası. New Vintage diye yeni bir akım var. Yani bunca vintage parfüm hala çıkıyor olmamalı, bilemeyeceğim. Yani demek istediğim aradan yıllar geeçmiş hala çatıkatından vintage parfüm mü çıkıyor??.. Kimi yeni üretim olabilir demek istediğim tabi vintage çok üretilmiş parfümlerde piyasada var olması mümkün bence de.. Uzmanları bile şaşırtıcı çakma makinalar yapılırken, parfüm de vardır. Zencefil sanırım çok uzun gitmediği için parfümlerde ana nota olarak kullanılmıyor. Ne kadar zencefil yağı üretiliyor o da önemli dünya piyasasında. Zencefil acı tadı ile daha çok kışlık bir baharat bence ve çok yararları olduğu söyleniyor. Tozunu şekerli çay olarak içmeyi tercih ederim belki biraz da yurunçgil katarak çaya :)..

Zencefilin günümüz modern parfümlerinde bol kullanıldığı da söylenen bir gerçek dediğimiz gibi..

Elimi kokluyorum evet mest edici özelliği var ama bir vintage givenchy Pi tercih ederim ben.. Değişiklik olarak ise mükemmel gideri var Guccy Envy for men'in bence. Sıkıldığında oda mis gibi kokar. Evde de güzel gideri var..

Fragrantica kopyalama artık bir süredir olmuyor. Resimleri tablo olarak ekleyebilirim.. Şimdilik konuyu paylaşalım hele :).. Düşüncelerinizi söylemekten çekinmeyin lütfen :)..
gucci-envy-for-men-100ml-edt yakından çekim resim küçük.jpg

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu arada Gucci Envy for women son zamanlarda iyice kötü reformule olmuş deniyor. Umarım geri olumlu reformule olur. Gucci'nin kendini iyice silkelemesi lazım..