Modern Muse - Estée Lauder - for women - 2013

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Modern Muse Estée Lauder for women reklam afiş-estee-lauder-modern-muse-fragrance-campaign.jpg
Modern Muse Estée Lauder for women afiş reklam estee-lauder-modern-muse-kendall-jenner-lg.jpg

Modern Muse - Estée Lauder - for women / kadın için - 2013

Kendal Jenner
gene reklam yüzü olmuş bu model parfümünde. Normalde Modern Muse Rouge parfümünde resimleri varfı ve başka flanker(Yan) parfümlerde de. Öncede nbu parfümde tanıtım yüzü olduğunu görmemiştim ama parfüm şirketleri değişime gidebiliyor tanıtım yüzlerinde veya birden fazla tanıtım mankeni, yüzü kullanabiliyor..

Estee Lauder Modern Muse

Modern Muse Featuring Misty Copeland | Estée Lauder

Modern Muse, Modern müzeler.. Bunla alakalı aşağıda ek bilgi vereyim kendimce. İsteyen en altta okuyabilir arkadaşlar..

Parfümü ilk test ettiğimde Sardunyamsı ( kabak gülü de denir bizim buralarda ) koku geldi artı çok yoğun olmamak şartı ile Nergiz kokusu ve Nergiz çiçeğinin gövdesi yani otsuluğu kokuyor. Nergiz çiçeği gövdesi biraz çimensimsi olur.. Sonra zambak belirginleşmeye başladı 1 saat sonra civarı.. Yaseminde kokulara eşlik ediyor ama çok fazla yoğun değil..

Parfüm kokusu dediğim gibi 1-1.5 saat sonra zambağa benzedi ama kimbilir nergizde kullanılmış olabilir ek olarak.. Sonra tene yakınlaşmaya başlıyor parfüm. Böyle beyaz çiçekli parfümler yatarken güzel gider bence. Erkeklerde yatarken sıkabilir böyle parfümleri bence.. Bu arada parfümdeki sümbülteberi nergize benzettim bence..

Diğer kimi beyaz çiçekli parfümler, amouage honour woman bayan , tom ford white patchouli.. Şimdi şunu söyleyeyim, elinde '' Amouage Honour Woman '' olan biri etkisinin kuvvetli olduğunu söyledi yani sılajının, ömrüde uzunmuş bir beyaz çiçekli parfüme göre... Bu parfümün 2016 yılında ''Modern Muse Parfum'' diye sanırım daha yoğun ama sümbültebersiz falan modeli çıkarılmış.

Parfüm kokusu diğer kimi beyaz çiçeksi parfümlere benzemeye başlıyor 2-3 saat sonra, yumuşak, rahatlatıcı, çok hoş bir koku, şekerli gibi ama çiçeksi, doğal şekerlilik. Bu arada parfüm ''Eau de Parfum'' (EDP) olarak açıklanmış. PArfümde Paçulinin kısmi sertliği, burukluğu yok.. Bence sılaj yani etki daha çok olabilirmiş ve bu son kısım olsa sadece daha iyi olurmuş bu parfümde..

İçeriğinde nergiz var mı bilmiyorum ama nergiz ve zambak akraba bitkiler gibi duruyor, koku benzerliği kısmen var.. Bu çiçek koku notalarının sentetikleri de var unutmayalım piyasada..

Modern Muse Estée Lauder for women içerik tablosu oyları sılaj ömür etki ingilizce y.jpg
Modern Muse Estée Lauder for women içerik tablosu oyları Fragrantica com y.jpg

764 Yasemin buketi, Yasemin zambak ( jasmine sambac ) , 564 Zambak ( Lily ) , 509 Hanımeli ( honeysuckle ) , 470 Misk ( Musk ) , 467 Çiçek yaprakları ( Flower petals ) , 358 Sümbülteber ( Tuberose ) , 289 Mandalina ( Mandarin Orange ) , 261 Silhat, Paçuli ( Patchouli ) , 255 Odunsu Notalar ( Woody Notes ) , 137 Bitkisel amber, Amber? ( Amber ) , 83 Madakaskar Vanilya ( Madagascar Vanilla ) .

Estée Lauder , Modern Müzik , 2003'ten (wwd) Cennetten Sonra Son 10 yıldaki ilk parfüm lansmanını sunuyor. Bu parfüm, Estée Lauder'in parfüm evlerinin tepesine tırmanmaya çalışmasıdır. Modern Muse , bugün kendinden ve kendine güvenen kadın olmanın ne anlama geldiğini, kendini ve stilini simgelemektedir. Bu ilham veren bir güven.

Parfümeri Harry Fremont , (kadınsılığı sembolize eden) köpüklü yasemin ve şık ahşapların (mukavemeti temsil eden) iki bileşimli kompozisyon yaratarak kompozisyonun ikiliğini ifade etmeye çalıştı. Yasemin'in birleşimi olan ilk anlaşma, egzotik mandalina, tüberoza, taze zambak, hanımeli, canlı yapraklar, Zambak yasemin ve Çin Zambac Yasemin mutlak karışımlarını harmanlar. Zarif ahşaplar anlaşması, iki çeşit patchouli, Madagaskar vanilya, kehribar rengi ahşap ve yumuşak miskleri bir araya getiriyor.

Model Arizona Muse (adı tam uyuyor) yeni parfümün yüzü. Parfüm 30, 50 ve 100 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur. Modern Muse , 2013'te piyasaya sürüldü.

Parfüm derecesi: 5 üzerinden 3.58 , 1425 oy. ''''

Evet Modern müzeler hakkında bilgi verelim okumak isteyene arkadaşlar : ''

Guggenheim Museum Newyork dıştan görünüşü renkliTM600ss_0.jpg

Üstteki resimde Solomon R. Guggenheim Müzesi görüyorsunuz.. Modern Muse, Modern müze demek ve New York'da da böyle müzeler mevcut. Bu parfümüm Commercial yanı tanıtım resmi reklamlarında ''Guggenheim Museum'' Müzesi yani tam isimiyle Solomon R. Guggenheim Museum kullanılmış ve içinde de olaylar geçiyor tanıtım reklamında video olarak da.

Piramitlerin başlangıcı yukarı doğru sarmal yükselen yapıdır ve sonra basamaklı piramite ordan da düz piramitlere dönüşüm yapmıştır Mısır'da, eski Mısır Firavunları devrinde ve Haamaan adlı inşaat ustasından bahsedilmektedir. Kuran'da da Firavun'un mimarından ve göğe yükselen yapı yaptığından bahsedilir Tanrı'ya güya ulaşma şeytan aldatmacısı falan bahsedilerek bir başka ayette sanırım. Kuran Kasas Suresi 38.ayet Yaşar Nuri Öztürk Meali : '' Firavun dedi: "Ey seçkinler topluluğu! Ben sizin için benden başka bir tanrı tanımıyorum. Ey Hâmân! Benim için çamurun üzerinde ocağı yakıp bana bir kule yap ki Mûsa'nın tanrısına ulaşayım. Aslında ben onun yalancılardan olduğunu sanıyorum." '' Hikayenin sonunda su altında kalmaları var biliyorsunuz meşhur Kızıldenizin ikiye yarılması.. Solomon Yahudi dilice diye biliyorum ve Firavunlar çok işkence, zalimlik yapmıştır Yahudilere ve sanırım Yahudilerde onların kimi simgelerini kullanır olmuş, hayat çok ilginç :).. Tabi olmaz diye bir kural yok başkalarının kötü huylarını almadıkça tüm topluluklar ve biz de.. Neyse bunlar objektif yorumlar, bilgiler.. İşin bilgi kısımı benim penceremden bu.. Bu müze ile Haman'ın göğe yükselen binası arasında bağlantı var. Haman'ın sarmal göğe merdiven gibi mi yaptı binayı bilmiyorum ama öyle olduğu iddia ediliyor veya tahmin ediliyor.. Bu müze de öyle ama farklı bir detay ile. Müze yukardan aşağı daralıyor.. Hatta müze yukarıdan aşağı geziliyormuş..

Müze hakında günümüzden bilgi verelim alıntı : ''

Solomon R. Guggenheim Museum, efsanevi mimar Frank Lloyd Wright’ın tasarladığı eşsiz binasıyla göz kamaştırıyor ve yalnızca binasını görmek için bile ziyaret edilmeyi hak ediyor. Siz de muhtemelen en üst kattan başlayarak döne döne aşağı doğru inmeyi tercih edeceksiniz. Dönemsel sergilerin duvarları, binanın ortasındaki boşluğu ya da salonları kullanımı farklılık gösterebiliyor. (Biz ziyaret ettiğimiz sırada bir ışık sanatçısı olan James Turrell’in ışık yerleştirmeleri nedeniyle duvarlar boş, binanın ortasına bakan boşluklar ise perdelerle kapatılmış durumdaydı. Fakat söz konusu ışık yerleştirmesi aşağıdan uzanıp çatıya doğru baktığınızda iç içe geçmiş halkalar görüntüsüyle büyülüyordu.) Müzenin az ama öz kalıcı koleksiyonunda empresyonizmden pop-arta dünyaca ünlü sanatçıların eserleri yer alıyor, fakat ziyaret tarihinize göre sergilenen sanatçı ve eserler farklılık gösterbiliyor.

MoMA müzesi ile de bilgi verelim. Bu da New York modern müzelerinden

Museum of Modern Art, hepimizin bildiği kısaltmasıyla MoMA, Manhattan’ın oldukça merkezi bir noktasında, Rockefeller Plaza’nın birkaç sokak ilerisinde bulunuyor. Resim, yeni medya, tasarım, mimari, çizim gibi aklınıza gelebilecek her türlü modern sanat alanındaki eserleri bulabileceğiniz, Warhol’dan Lichtenstein’a Hatoum’dan Picasso’ya modern ve çağdaş sanatın en ünlü sanatçılara ait eserleri görebileceğiniz müzenin tasarım mağazasını ve kitapçısını da mutlaka ziyaret etmelisiniz. MoMA’nın heykel bahçesi ise gökdelenlerin ortasında bir vaha gibi… Müzenin en ilginç bölümlerinden biri video oyunları, bilgisayar oyunları ve hatta “@” işaretinin de sergilendiği tasarım bölümü.

İpucu: MoMA Cuma günleri 16:00′dan sonra (uzun kuyruklara neden olan) “Free Friday” uygulamasına sahip ve 17:30′a kadar açık olduğu günlerin aksine Cuma günleri 20:00′ye kadar açık. Kısacası her hafta, müzeyi (kalabalık sizi rahatsız etmeyecekse) ücretsiz olarak gezebileceğiniz 4 saatiniz oluyor. Guggenheim Müzesi ise Cumartesi günleri kapılarını 19:45′e kadar açık tutuyor ve 17:45′ten sonra $22 ödemenizi istemek yerine “Pay As You Wish” uygulaması ile seçimi size bırakıyor.''

''

Şimdi Amerika Birleşik Devletleri New York'ta olmak ve gezmek vardı :).. Tabi Yurdumuzun da kıymetini bilelim, cennet bir vatanımız var arkadaşlar..

Hatalarımız affola arkadaşlar :).. İyi okumalar, iyi kokular, günler arkadaşlar, Selametle :)..

elle61

TürkParfüm Üyesi
Miss mis. Kalıcılığı da kötü değil. Elimde 50 ml. var, memnunum. Bahar-yaz için kullanılabilecek şahane kokulardan.