Nishane - Boszporusz - for women and men - 2015

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
boszporusz-nishane 2015 deniz kenarı taşlar midye kabukları içinde okyanus f k.jpg

Boszporusz
2015for women and men

Nishane - Boszporusz - for women and men/kadın ve erkek için - 2015

Üstte resimde deniz suyu içinde sahilde midye kabukları ve küçük çakıl taşları içinde çekilmiş Boszporusz parfümü görüyorsunuz.. Bosphorus anlamı çok güzel bizim için, ''İSTANBUL BOĞAZI'' demek.. Boğaz anlamları olsa da İstanbul boğazı için özel bir isim ve latince bir terim.. Tabi isim Boszporusz, harf farklılıkları olsa da aynı anlamdır. Zaten biraz kelimeyi değiştirmek, tarayıcı aramalarında direkt parfümü çıkartır yoksa isim değişikliği olmasa ise ve parfüm yazmaz iseniz farklı bir sürü boğaz, boğaziçi ile ilgili farklı konular çıkacaktır..

Açıklanan içerikte turunçgil yok ama oldukça incemsi turunnçgil kokusu var ve belki selvi'den kaynaklıdır. Ben deniz yosunu açısından hayal kırıklığı yaşadım. Sucul parfüm meraklıları için kötü değil ama benim deniz yosunu hayalimden ötürü hayal kırıklığı yaşadım.. Deniz yosunu notası sanırım sucul notalar için bir maske olarak kullanılmışda olabilir.. Sucul hissiyat parfümde var ve oldukça var.. Aslında deniz yosunu açıklanmamış, ''deniz çayırı'' veya ''deniz otu'' (SeaGrass) açıklanmış ama mossi yani denizyosunu sitelerinde bahsedilmiş. Daha doğrusu hem deniz otu hem deniz yosunu var denmiş.. Farklı şeyler olabilir teknik olarak çünkü bir sürü deniz bitkisi var gerçi yosun içinde geçerli. Deniz yosunu genelde sanırım kozmetikte bitki ekstrası yani bitki ezilerek kullanılmış olabilir ve mis gibi kokusu vardır. Favorilerimdendir bu koku. Meşeyosunun daha değişiğidir koku olarak.

Tende koku biraz yumuşuyor, oturuyor 40 dakika civarları, hoşuma gitti.. Sucul nota seviyorsanız denemekte fayda var diyorum..

Sitelerindeki açıklama : ''

BOSZPORUSZ YEŞİL / DENİZ / MOSSİ

Hem deniz notaları hem de adaçayı ve galbanum ile deniz yosunu ile Marmara Denizi'nin lezzetini yakalar. Çiçek notaları, bu taze ve pırıl pırıl parfümün son dokunuşunu ekler. Boğazın harika kokusunu teneffüs edin.

TOP NOTLAR

deniz otu

selvi

kasnı otu sakızı

adaçayı

KALP TAVSİYELERİ

yasemin

gardenya

Deniz yosunu

TEMEL NOTLAR

meşe yosunu

saydam patchouli

kehribar

misk

''
50 ml 160 Euro fiyatın yüksek olduğunu düşünüyorum hem de oldukça fazla. Tamam nishane markasının güzel işleri var aam bence bu parfüme fazla o fiyat ha tabi veren var o ayrı..

Adaçayı bence su notası ve selviye güzel uyumlu bir bitki, tezat değil. Ki hem uyumlu koku hem tezat koku kullanımı parfümöre kalmış bir olay :).. Gardenya ve diğer bitkisel notalar gittikçe ortaya çıkıyor ama çok yoğun değiller..
Nishane - Boszporusz - içerik tablosu fragrantica com oy oran f k.jpg
Nishane - Boszporusz - içerik tablosu fragrantica com oy oran isimli f k.jpg

25 Denizbitkisi(SeaGrass). 19 Selvi (Cypress), 16 Adaçayı (Sage), 12 Kasnıotu sakızı (Galbanum), 8 Gardenya (Gardenia), 7 Yasemin (Jasmine), 4 Misk (Musk), 4 Meşeyosunu (Oakmoss)..

Amber açıklanmış ama oylamada oylanmamış görünecek kadar..

İçerik açıklaması : ''
Boszporusz tarafından Nishane kadın ve erkekler için bir Aromatik Su koku. Bu yeni bir koku. Boszporusz 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu kokunun arkasındaki burun Jorge Lee'dir . Üst notalarda deniz çayırı, selvi, galbanum ve adaçayı; orta notalar yasemin, bahçe yemi ve yosun gibidir; temel notalar meşe taşı, paçuli, kehribar ve misktir.

Parfüm değerlendirmesi: 5 üzerinden 3,65

Nishane - Boszporusz - for women and men - 2015 375x500.30569.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

drekoo

TürkParfüm Üyesi
İnceleme için teşekkürler baykal hocam. Bence bu tarzda deniz temasını güzel yansıtamamış bir koku detaylı test edemedim ama birkaç kez denememle. Heeley sel marin ve aria di mareden daha gerilerde görüyorum bu kokuyu