Poison Girl Unexpected - Christian Dior - for women - 2018 - (+3)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Poison Girl Unexpected Christian Dior for women manken uzanıyor sırtı da açık tanıtım a...jpg
Poison Girl Unexpected Christian Dior for women manken uzanıyor sırtı açık tanıtım afişi.jpg
Poison Girl Unexpected Christian Dior for women manken uzanmış diklemesine afiş o.61742.jpg
Poison Girl Unexpected - Christian Dior - for women - 2018 - (Yazlık+4Mevsim+Uniseks)

Başları vanilya az zencefil, bol bol mandalinamsı koku, Kan portakalı kokuyor çok lezzetli, tam 4 mevsim parfümü bence. Yazın Şekerli parfümü terk edemeyenlere önerilir ve şekeri baymıyor, Vanilya şekeri ve tamamen doğal Vanilya var bence. Niş parfüm Xerjoff Lira for Women'ın daha kuvvetli ve fiyat olarak daha ucuz modeli bence. Yoksa kalite kesinlikle ucuz değil. Christian Dior savaş açmış görünüyor niş parfümlere. Öyle bir durum oluyorki Tom Ford ve Atkinsons ve kimi Niş parfümler daha önce Designer parfüm satılan yerlerde de görülmeye başladı. Ben parfüm pastasının büyük olduğunu biliyordum ve bir ara bir rakam duydum vee küçük dedim sandığımdna ama o gün doğru bir rakam duydum 45-50 milyar dolar civarı bir pasta varmış parfümde ve belki daha fazladır. Ve işin ilginç yanı giderek büyüyor pasta, rakamlar. Büyük firmaalr çok üretiyor üstelik marka olmuşlar ve çok üretince hammaddeyi ucuza alıyorlar çok alım olunca ve fiyatları düşük oluyor. Bu parfüm yeni bir niş parfüm çıkarsa belki 100 ml'liği 1500 tl falan olacaktı.. Şu an 400 Tl ile 500 Tl civarlarında bulunabiliyor 100 ml'liği arkadaşlar..

Parfüm tanıtımında erotizm, cinsel şehvet genel olduğu gibi kullanılmış..

Poison Girl Unexpected Christian Dior for women 100 ml ve roller bilyeli 20ml şişe o.61741.jpg
Dior Poison Girl Unexpected 20ml roller pearl gögüs-meme üstüne sürüyor manken.jpg
Dior-Poison-Unexpected-Roller-Pearl-profumo-roll-on-Kate-on-beauty-6.jpg

20 ml'lik roller bilyeli modeli de var, ilginç ve güzel fikir .. ''Roller Pearl'' diye geçiyor, ''Roller'' 'Rulman'' veya ''Silindir'' demek , Pearl ise ''İnci'' demek ve dönen bilye anlamı var sanırım. Şu bizim bildiğimiz hacıyağları genede küre yuvarlak bilyeli olur ya ondan işte ama ben ASAQ ürünleri gibi çubuklu, milli ve üstü de gene dönen kapaklı ürünleri seviyorum pahalı yağlarda çünkü kayıp daha az oluyor gibi aam uzu nsüre yıllarca kalıp uçmayan Bilyeli de biliyorum. Bilye çok gevşek olmamalı. Parfümleri taşımak zor oluyor 100 ml'lik şişeleri seyahatlerde taşımak zor oluyor ve yeni sürülen parfüm her zaman genelde başkadır ve bu yüzden üzerinde taşımak önemli anlar, günler için önemli olabilir. Christian Dior'un bu bilyeli ürün için şunu demiş : '' Discover Poison Girl Roller-Pearl: the new, easy and liberated fragrance gesture.'' yani ''Poison Girl Roller-Pearl'i keşfedin: Yeni, kolay ve özgürleştirilmiş bir koku hareketi.''. Videosu :

3-4 saate kadar ve sonrası güzel kokuyor. Zencefil çok demişler anlamadım orasını arkadaşlar. Zaten Fragrantica.com kimi zaman üyeler yanlış yazıyorlar. Vanilya ve Kan portakalının o mandalinamsı kokusu harika ama Xerjoff Lira'nın altında kalıyor koku güzelliği olarak benim için.. Tonka fasulyesi çok değil parfümde.. Vanilya daha çok. Başrollerde özellikle yaseminsi koku var ve Mandalinımsı Kan portakalı ve Vanilya kokuyor.. Gül neden olmasın dedirtti olabilir ama çok da yoğun kullanılmamış ki zaten pahalı bir nota gerçek Gül yağı. Benim kişisel görüşüm Gül kullanılmadığı yönünde kullanılmışsa da Hindistan falan ucuz bir çeşit kullanılmış olabilir ..

8.saat hala güzel kokuyor. Kan portakalı hala kokuyor ve Vanilya daha ön plana geçti. Hala kokladıkça kokluyorum, mest ediyor.. Sanırım artık Turunçgil kullanımı, bol kullanımı moda olacak..

Poison Girl Unexpected Christian Dior for women manken uzanıyor sırtı açık camille rowe.jpg

Yazlık parfüm olmuş ve bu parfüm de uniseks bir koku ve parfüm mü derseniz yasemin kokusu feminendir, eğer bunu seviyorsanız rahat uniseks.. Zencefil ve Turunçgil kokuları birleşmiş ama Turunçgiller çok ön planda. Oldukça ileride vanilya daha ön plana geçti mesela 10-13 saatlerde kıyafette vanilya var ve gene o Turunçgilli, Kanportakalı ferah kokusu da var. Yaz keki gibi :D .. Kan portakalı ilerlerde de belli. Sılajı bence Turunçgiller parfümü için çok iyi. Zaten hep derim doğal vanilya 4 mevsimdir diye, bu parfümünde yazlık olmamasına etkisi tabiki yok Vanilyanın hele de diğer ferah kokuları destekleyici olarak çok hoş parfüm olmuş. Creed Git tarzı var ilerilerde iyice. Başlarda daha ferah bir kokulu parfüm aam hemen sonra dediğim gibi Kanportakalı ve Vanilya oluyor ve gene ferahlık var. Acaba alacak olsam hangisini alsam dedirtti bu 3 kendi arasında flankerlarda :D ama Christian Dior Poison Girl EDT yarı yarıya en fazla daha az sılajlı ve ömürlü gibi ama tekrar deneyeceğim inşallah. Gerçekten her biri ayrı güzel ama dediğim gibi Dior Poison Girl EDT'yi eledim demiştim ki Xerjoff Lira daha çok benzerliği yüzünden tekrar gündemime aldım.. Hele Dior Poison Girl Eau de Toilette for women o arttırılan Kan portakalı ile harikalar yaratınca bu pazarda iyi bir yere gelir büyük ihtimalle bence :):cool::cool: .

13 saat sonra da kıyafette mest ediyor, aşık oldum parfüme.. Zaten Creed Virgin Island Water (Viw)'i çok seviyorum, bu da o tarz kokunca çok hoş oldu yahu.. Arka plandan çok az tonka fasulyesi hissediliyor ortalarda falan.

Şaşırtıcı bir uzun ömür söz konusu, Turunçgiller bol sayılır derecede kullanılmış görünüyor. 24 saati geçti hala koku kağıdında kokuyor. Edt bu kadar güçlü değil ve ilk çıkan Edp yani düz Poison Girl böyle yoğun dediğim gibi..

30.saatte de öyle kokuyor ki anlatması zor.. Cennette hep bu kokudan da koklamak isterim ek ki zaten orda çok güzel kokular var.. İnanılmaz.. Zaten hep güzeldi şimdi bilmiyorum hep derler yıllanmış şarap gibi :D .. Vanilya ve Kan portakalı kokuyor daha çok ve yasemini unutmayalım

36 saat artık kıyafete de yakın daha da. Tatlımsı koku var artı az turunçgiller ve ek ferahlık gene..

Netten içerik alıntıs parfümör ve koku notaları bilgiler : '''''''''''''''''''''''''

2018 yılının başında Dior'un parfümevi, Ocak 2016'da yeni Poison(Zehir) nesli olarak ortaya çıkan Poison Girl kokusunun yeni kanadı Poison Girl Unexpected ( Zehirli Kız Beklenmedik)'i başlattı . Yeni basım şaşırtıcı derecede taze ve ışıltılı bir yorum olarak açıklandı.

Zehir Kız Beklenmedik büyük bir zencefil ile bir sürümüdür( bence değil). Kompozisyon, taze, çiçek ve baharatlı olanıdır. Ginger'ın acı tazeliği ve karıncalanma, kandaki turuncu kanşımla karıştırılarak bileşimin imza kısmına - kalede Damask Rose ve tabanda vanilyaya yol açar.

Yeni koku ile birlikte Dior, yeni bir keçi ve parfüm uygulama yolu sunacak - 20 ml Roller Pearl. Beklenmeyen Dior Poison Girl 30, 50 ve 100 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur.
Bu kokunun ardındaki burun Francois Demachy .

Parfüm puan oylaması: Toplam 137 oy ile 5 üzerinden 3.66 . ''''''''''''''''''''

Kutu ve şişe resimi yarın inşallah ekleyeceğim. İyi günler ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Elimde edt var 50 ml. çok başarılı bir parfüm. Kalıcı da.

Hanım hocam EDT derken Christian Dior Poison Eau de Toillet (EDT) kastettiniz galiba.. Önce Dior Poison Unexpected daha güçlü diyordum ama kanaatim değişiyor, sanırım yaseminsi kokular eeklemişler ek olarak ..

EDT başarılı olunca Dior Poison Girl Unexpected çıkardılar ek yasemin kokusu ekleyerek sanırım.. Dediğiniz Dior Poison Girl EDT mutlaka deneyeceğim tekrar çünkü o mandalinamsı koku, Kan portakalı, Vanilya müthiş ve bana Xerjoff Lira'yı anımsattı.. Deneyeince yazarım inşallah tekrar..

Bu parfümlerin benim için kötü yanlarından biri rengi mesela. Nedense parfüm sıvısı doğal ise ne ise o olacağına pempe, koyu pempe gibi renklendiriciler kullanıyorlar ve oldukça sık karşılaşıyoruz. Tene değen bir parfümde sentetik kimyasal pek hoşuma gitmiyor. Sarı renk ve pek çok renk verici madde olmalı, mavi mesela ...

Yorumlarınız için teşekkürler :cool::), hep bekleriz :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Elimde edt var 50 ml. çok başarılı bir parfüm. Kalıcı da.
@elle61 hanım hocam selamlar.. Dior Poison Girl Unexpected diğer denemelerimde o kadar unisek olmasığı sonucuna vardım, yaseminimsi kokuyor ve Xerjoff Lira daha uniseks ve daha lezzetli benim için.. Xerjoff Lira'nın kan portakalı, mandalinamsı, kısmen vanilyalı kokusu çok hoş.. Dior Poison Girl EDT sanırım daha çok benziyor Xerjoff Lira .. Yarın onu deneyeceğim inşallah, bugün yoktu testerı bir iki yere baktım.. Yorumlarınızı bizim için çok değerli hanım hocam özletmeyin kendinizi forumda maşallah :) :) .