Promise - Frederic Malle - for women and men - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Promise Frederic Malle for women and men commercial poster afiş reklam malle_BM.jpg
Promise Frederic Malle for women and men commercial afiş poster reklam 7wbRq5Se7i6l.jpg
Promise Frederic Malle for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2017

Bu parfümü sevenlere bu parfümü denemelerini isteyeceğim, önereceğim : '' Nawab of Oudh - Ormonde Jayne - for women and men - 2012 '' .

FM Promise parfümünde oud yok ama Siprol bitkisi benzemiş olabilir. Kim bilir belki ud da konmuş olabilir. @azzura hocamında dediği gibi iso E super var, udsu koku ile oldukça örtüşmüş. Aslında sanki bu parfüm için farklı, özel bir ''iso e super'' kullanılmış gibi. '' Iso E Super ve Parfümleri '' . Biraz daha kalın kokulu iso e super belki.. Parfümde miskimsi kokuda var, sentetik misk, keskinimsi. Xerjoff Alexendria II deki gibi ama Alexandria 2'de bence sırf sentetik sıvı misk kokusu var, keskinimsi tarzda olanlardan. Bence böyle yapmaları parfüm evleri, şirketleri için bir ayıp hele de bu fiyatları yazmaları. Daha önce de dediğim gibi yapacaksanız yapın ama sentetik bir kategori açabilirsiniz ve fiyatlar bence bu kadar da uçuk olmamalı sentetiklerde.. Ha pahalı bir koku notasıyla, sentetik bir koku notası beraberse, pahalı fiyat olabilir tabiki :) .. Tabiki uçuk fiyatlar olmasa iyi :) ..

Bu parfümden dekant şişesinden 4.5 ml civarı döküldü.. Ama şöyle düşünüyorum da bu sayede parfümün çok rahatsız edici olmadığını da anlamış olduk. Odaya girdikçe koku vardı ama rahatsız edici düzeyde değildi o yoğun dökülmeye rağmen. Ha koku mest etmeyebilir o ayrı.. Gerçi poşetin içine dökülmüş daha çok ama gene de bayabilirdi. Baymadı etrafı hani. Dökülünce içim gitti. Aslında zaten kullanabileceğim tarzda değildi ama hani başka parfümlerle karşılaştırma yapabilirdim ilerde.. Kürşat kardeşimden gene sipariş geçtim zaten, bakalım :) ..

Netteen alınma yazı ve içerik : '' Frederic Malle tarafından verilen söz ,kadınlar ve erkekler için bir Oryantal Çiçek kokusu. Bu yeni bir koku. Promise 2017 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Dominique Ropion . Koku, bulgarca gül, türk gülü, elma, pembe biber, karanfil, paçuli, cypriol yağı veya nagarmotha ve labdanum içerir.

Parfüm oylaması: 85 oy ile 5 üzerinden 3.36 .
'''''''''''''''

Bu arada Arapça kelime ve alfabesi kötü olmamış hani bence ama hani güzel olurdu diye düşünüyorum artı olarak latince alfabe ile de yazılsaydı. Daha iyi olabilirdi ama hani idare edeceğiz artık :) .. Yani demek istediğim şişede iki alfabe olabilirdi..

Alacağım bir parfüm değil. Nawab of oudh ile karşılaştırdım ama Nawab of oudh ile kıyaslanamaz bile kalite olarak. Yani Nawab of Oudh çok çok daha iyi demek istiyorum.. Tabi zevk meselesi de var işin içinde. Ben benim penceremden bakıyorum. Başka arkadaşlarında koku zevki olarak benzer zevki taşıyan takipçileri olabilir. Seveen de saygımzı var tabiki.. Bir de fiyat yüksek olunca ben beklentiyi çok yüksek tuttum. Ama biliyoruz ki ifra falan gibi kurumlar yüzünden doğal misk falan kullanımı genelde hayal maalesef. Böyle ihtiyaçları arap, doğu veya başka firmaların doğal civet miski, geyik miski yağlarından sağlamaya çalışmak lazım görünüyor.. Bir Ysl Kouros ve ona benzeyen ve daha eski tarihli başlangıcı olan Bandit (mesela 90 lı yıllar üretimleri dahil. Bandit Robert Piguet for women ) daha meşeyosunu yoğunluklu olarak artık eski doğal üretimleri bulunmuyor diyorlar. Güncel Ysl Kouros'u bir kez daha deneyeeceğim inşallah, neyse konularında konuşabiliriz

Bu parfümü denedikçe düzenleyebilirim mesajı arkadaşlar. İyi parfümler, kokular, Selametle :) ..

Son düzenleme: