Rundholz Parfums 20 MARS 2022

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
mars.jpg

Top Note: Pink Pepper, Black Pepper, Saffron, Lovage, Cinnamon, Strawberry
Heart Note:Jasmine, Lily of the Valley, Rose
Base Note: Frankincense, Patchouly, Vetiver, Sandalwood, Cedarwood, Nagarmotha, Hay, Vanilla, Tonka Bean, Labdanum (Rockrose), Musk, Civet, Ambergris, Castore

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Hem çilekli safranlı tatlı, hem kimyonlu, biberli keskin. Sanki açılış böyle Black Afgano tarzı birşeyler mi olur acaba. Neyse göreceğiz artık:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ud kısımı olmadığından Namasatto Black Afgano'ya benzetmek istemedim, yarın birgün ikisini deneyebilirim aynı anda. Oldukça yanık kokuyor öyle böyle bir tütsü değil yani hafiflik olarak, oldukça kuvvetli yanık bir tütsü. Ben Sahara Noir tütsüsüne benzettim :D.. İlerileri Tom For Sahara Noir gibi ama Sahara Noir tercih ederim :).. 7 saattir tende hala kokuyor tabi azaldı kısmen..

Hayvansallığı kimini kusturabilir diyeyim ilk başları sonra katlanılıyor oluyor. Denen hayvansal notalar açısından hayal kırıklığı oldu bende. Pek çok belli başlı hayvansal nota açıklanmıştı. Bu yazımı buraya da aktardım. Bu arada fireş, taze amber kokusu olabilir içinde yani oldukça hayvansalsı bir mürekkep balığı kokulu fireş yani taze amber..

Serge Lutens Fille en Aiguilles 'i anımsattı dediğimiz gibi, kürdan otu(yani bitkisel odunsu koku) kısmen az var ve daha tütsülüsü hayvansalı. Hayvansallık daha çok deri tarzında. Zaten kimi kokular hayvansal deri gibi kokarmış ama sanırım bunda direkt konmuş olabilir deri koku notası. Hayvansallığı hayal kırıklığı oldu ama denemek hoş oldu genede ki oldukça taze Ambergrisi denemek güzel kimi için. Konusuda açılır umarım ayrıca, forumda :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu arada fireş, taze amber kokusu olabilir içinde yani oldukça hayvansalsı bir mürekkep balığı kokulu fireş yani taze amber(Fresh Ambergris)..