Sultan Vetiver - Nishane - for women and men - 2013

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Nishane Sultan Vetiver 8 üstünde koku notları yazılı şişe sultan_vetiver_480.jpg
Nishane kimi parfümleri şişeler o.32421.jpg
Nishane kimi parfümleri şişeler from Pierre Denis Hapur Thanks.jpg
nishane_logo Istanbul istanbul İStanbul yazılı.jpg
Sultan Vetiver Nishane for women and men/kadın ve erkek için - 2013
Türkiye'nin niş markası ve günümüzde ilk niş markası olarak çok başarılı ürünleri var ve tabiki her ürünü herkese hitap edecek diye bir şart yok çünkü pek çok koku notası, notları var ve herkes farklı seviyor bunları.. Nishane başarılarından biir gerçekten koyu olmaları ve Eau de Extrait denilenlerinde gereçkten daha koyu olmaları..

Markaları altında ''Paris'', ''New York'' falan yazmıyor da ''İstanbul'' yazıyor olması çok hoş, nazar değmesin inşallah :).. Türkiye, türkler olarak üstümüzdeki aşağılık kompleksini atmalıyız.. Kabul batı bizdden kimi açılardan ileri ama bu her adetini almamıza sebep değil bence.. Nishane markasını, ülkemizin bu markasını tebrik ediyoruz. Nishane isimini kim bulduysa ''Türk Dil Kurumu'na'' almak lazım :D :D..

Kasvetli, kimini böğürten -ki o kimilerden biri benim- bu vetiver(kabe samanı) kokusunu nasıl elde ediyorlar, nasıl oluşturuyorlar parfümde hep düşünmüştüm ve sanırım bu parfümle çözüme ulaşabilirim koku notalarını bilmediklerimi deneyip. Aslında Kabe samanı böyle değildir, ferahlık da barındırır, hafif karamelize bir kokudur. Lalique Encre Noir, Chanel Sycomore, Vertus Carat Gold XXIV ' e yeni bir kardeş gelmiş Nishane Sultan Vetiver ile birlikte. Parfümün sonundaki Amber ağacı kokusu faaln beni çok ilgilendirmiyor çünkü başları ve oldukça ilerileri benim sevmediğim, çok sevmediğim bir tarzda. Koku işi bu acaba ilerde sever miyim açık bir kapı da bırakıyorum :).. Bir de mevsimsel, soğuk havalarda denemek lazım..

Parfümde Alt, Orta, Üst tabanlarda hep vetiver kullanılmış farklı karakterlerde.. Beni daha çok ilgilendiren bu kasveti ne veriyor?.

Schinus_Molle Yalancı karabiber pempe biber f k.jpg
Üstte resimde görünen Schinus Molle kullanılmış parfümde, yalancı karabiber, Peru biberi denebiliyor. Galiba pempe biber de olabilir bu biber.. Üstteki resim. Bu biberden çok yedim. Karabiber gibi tadı var, aromalı ama. Değişik bir tatlı aroması da var. Üstte pembe zarı var, onun altında karabibe büyüklüğünde biber duruyor. Dış zar kuru nohut faaln kadar büyüklüğü, 5-7 mm civarı çapı. Renk yeşilden sonra, kırmızı, pembe, morumsu olabiliyormuş..

Nishane Sitesinden alınma içerik açıklaması : ''
http://www.nishane.com.tr/sultan-vetiver
SULTAN VETIVER AROMATIC / WOODY / AMBERY

Aynı çömlekte Javanalılar, Haitialılar ve burbon vetiver tarafından yoğunlaştırılmış bir neroli notu üzerinde açılıyor! Sultan Vetiver, çağın hakikî zaferini kazanan sultanlara göre, türünün yeni kuralıdır.

TOP NOTLAR

java vetiver
pelin
Schinus Molle
bergamot

KALP TAVSİYELERİ

burbon vetiver
haitian vetiver
neroli
tonka

TEMEL NOTLAR

Amberwood
deri
Brezilya vetiver
''
Tam içeriği sitesi gibi açıklanmamış Fragrantica.com içerik açıklaması : ''
Sultan Vetiver
, Nishane , kadınlar ve erkekler için Oriental Woody kokusu. Sultan Vetiver 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu kokunun arkasındaki burun Jorge Lee'dir . Üst notalarda java vetiver yağı, anason, biber ve bergamot; orta notalar burbon vetiver, haitian vetiver, neroli ve tonka fasulye; taban notaları kehribar, deri ve vetiver.

Parfüm değerlendirmesi: 4.03 üzerinden 5 ile 66 oy. ''

Hatalarımız affola arkadaşlar, iyi günler, iyi geceler, iyi kokular, selametler :)..

Ekli dosyalar

• nishane sultan vetiver Picture is from Pierre Denis Hapur Thanks.jpg
    nishane sultan vetiver Picture is from Pierre Denis Hapur Thanks.jpg
    140.4 KB · Görüntüleme: 578
Son düzenleme: