Tom Ford - Grey Vetiver - for men - 2009

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
grey vetiver tom ford tom ford resimi küçük.jpg

Odunsu notalar bence vetiverin önüne geçmiş.
Çünkü Kabesamanı yani vetiver koku notası çok odunsu değildir, tatlı odunsu bir kokudur karamelize.. Sedir kokusunun kısmeni ve odunsusu. Yani kısmen lezzetli aroma artı safranlık ve kısmen odunsuluk.. Bu haliyle Vetiveri denemek isterdim turunçgillerle. Bence güzel bir yazlık olurdu hem de kışlık belki de ki 4 mevsim olacağına dair düşüncelerim var..

Kuru kuru odun kokusu aslında güzeldir ama benim parfümde pek aradığım bir koku notası değil veya tek başlarına değil, ön plana geçerek değil..

Kabesamanının safrana benzer yönleri olduğunu da düşünüyorum.

Tom Ford Grey Vetiver ise dediğim gibi daha çok odunsu notalar var Vetiver dışında. Aşağı da vetiver çok denmiş tabloda ama ben katılmıyorum. Gençlerin gözdesi olmaya aday bir parfüm aslında Grey Vetiver.. Greyfurt ve diğer turunçgiller güzel eşlik ediyor ve hani daha çok olsalarmış daha iyi olurmuş gibi olsada parfümde sizi rahatsız eden bir şey olmayacak gibi kuru odun sevmiyorsanız başka..

Bir şişesini alsam 4-5 yaz kullanırdım galiba.. Benim elim yazın givenchy pi vintage tarzı kokulara gidiyor.. Dediğim gibi saf vetiver yoğun olsa ve turunçgiller bence çok gider..

Grey Vetiver Tom Ford for men içerik tablosu sılaj ömür türkçe küçük.jpg

488 vetiver , 255 odunsu notalar ( woodsy notes ) , 114 greyfurt ( grapefruit ) , 46 meşe yosunu ( oakmoss ) ,45 portakal çiçeği ( orange blossom ) , 33 pimento ( yenibahar diye çeviriyor google, bilmiyorum artık..) , 31 küçük hindistan cevizi ( nutmeg ) , 27 süsen kökü ( orris root ) , 18 bitkisel amber ( amber ) , 16 adaçayı ( sage )

Hatalarımız affola, iyi kokular, günler :)..

Son düzenleme:
Bu parfümden önce Terre ve Dhi kullandım ama o zamanlar bu denli sapkınca parfüm işine dalmamıştım. Benim başımı yakan aslında grey vetiver oldu. Tom Ford kokularına şişesinden ötürü hep merak duyduğum dönemdi ama burnumun henüz evrilmemesin ilk kokladığım black orchid beni boğacak olduğundan bir müddet uzak durdum. Bir gün grey vetiveri denetince satış elemanı berrak bir sayfa açıldı, merak edip sordum böyle ferah yapan ne diye " vetiver notası " dedi:) o günden sonra vetiverli kokular diye en az bir hafta araştırma yaptım. creed orjinal vetiver. niş dünyasına ilk adım oldu. Sonra FM vetiver ex. ve bugünkü halim ortada :)yani tüm suçlu bu parfüm. :) ama hala bendeki yeri ayrıdır :) ne kadar kızsam da çok seviyorum

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bende henuz vetiver tarzi bir parfum koklamadim desem yeridir. Merak ettigim
Kokulardan biri ilk firsatta deneyecegim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

intensa07

TürkParfüm Üyesi
Hocam bu anlattığınız edp versiyonu için dimi? Bende çok merak ediyorum bu parfümü ilk vetiver parfümüm encre noire oldu ki o da hoş bir koku dumansı bir vetiver , birde ferah olan vetiver denemek isterim :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam bu anlattığınız edp versiyonu için dimi? Bende çok merak ediyorum bu parfümü ilk vetiver parfümüm encre noire oldu ki o da hoş bir koku dumansı bir vetiver , birde ferah olan vetiver denemek isterim :)

Evet Edp versiyonu ve EDT versiyonu sılaj, performans çok sıkıntılı demişti arkadaşlar, kullananlar. Gene bekleriz yorumları lütfen o arkadaşların da:)..

Son düzenleme: