Tom Ford - Tobacco Vanille - for women and men - 2007

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tobacco Vanille Tom Ford for women and men puro içiyorlar Tabacco_Vanille-1024x576 küçük.jpg
Tobacco Vanille Tom Ford for women and men s,gara dumanlı 3 parfüm tobacco-oud küçük.jpg

Tom ford private serisinden Tobacco Vanille Tom Ford for women and men bayan erkek

Vanilya, tütün(pipo tütünü genelde, bildiğiniz eski tütün kolanyalarındaki gibi tütün pipo tütününü 4 de bir falan oranında kullanıldığı iddia ediliyor fragrantica üyelerince. ), karanfil baharatı gibi koku notları birleşmiş ve farklı bir koku notası olmuşlar. ''TOM FORD - Tobacco Vanille '', tabi diğer baharatlar, kuru meyvalar ve tonka fasülyesi ile kakao gibi koku notları da var...

Kimileri için vazgeçilmez bir parfümdür Tom Ford - Tabocco Vanille .

Ağır başlı ama cıvıl cıvıllığıda içinde gizlice barındıran bir parfüm ama daha çok ağır başlı ve o vanilyanın cazibesini de beraberinde taşıyan bir parfüm ''Tom Ford Tobacco Vanille''. Tabi sıcak baharatları( mesela karanfil baharatı ) ve tatlılık veren tonka fasülyesi gibi diğer koku notalarını da katalım..

Bir gün bu parfümün içine turunçgilleri de doldurup deneyebilirim :) ve pek çok parfüme de.

+Yetişkince, ''Tom Ford - Tobacco Vanille'' videosu :

Tek başına koku notaları güzeldir ama bu parfüm gibi kimi birleşimler ayrı bir dünyadır. Mesela sıvı baz ile sıvı asit dumanı birleşir ve tuz oluşur, doğada ona mineral maddelerde eklenir ve tuz zenginleşir. Tuz hayat için vazgeçilmez unsurdur insan için. Doğal tuz, tamamen rafine tuz kullanmayın diş sağlığınız için..

Aynı şekilde, yanıcı hidrojen ve gene yanıcı oksijenin kıvılcım ile birleşmesinden, genelde ateş söndürücü su oluşur. Apayrı bir oluşum.

Tobacco Vanille Tom Ford vanilya, tütün, tonka fasülyesi, kakao, karanfil baharatı gibi baharat koku notalarının, kuru meyvaların birleşimi ile çok farklı bir dünyaya sizi adım arttıracak bir parfüm olmuş :cool:;):)

Yani demek istediğim vanilya, tütün, karanfil baharatı gibi birbirinden kısmen farklı notalar birleşip harika bir oluşum oluşturmuş :) Tobacco Vanille Tom Ford 'da :):). Zaten bu biz parfümseverlerin beklediği olaydır.

Normalde kokunotaları bellidir ve tekbaşlarına bile ayrı güzellerdir ama birleşimlerle çok farklı dünyalar daha değişik kokular, farklı tonlar ortaya çıkar.
Tobacco Vanille Tom Ford for women and men etki süresi ömrü sillage longevity içeriği notes .jpg

1167 tütün yaprağı ( tobacco leaf ) , 1158 vanilya ( vanilla ) , 545 tonka fasülyesi ( tonka bean ), 485 kakao ( cacao ), 442 kuru meyveler ( dried fruits ), 413 baharat notaları ( spicy notes ), 227 tütün çiçeği ( tobacco , 187 odun notaları ( wood notes ).

Yukarıda yazıda ve resimde kullanıcı oyları ile Tobacco Vanille Tom Ford koku notaları içeriği büyükten küçüğe ve rakamla oranları yazılmıştır. alıntıdır..

İçerdiği notalar vardır, sağda üstte aynı şekilde. altta ise longevity, kokunun uzunluk süresi, sillage ise etkisi, büyükten küçüğe, yukarıdan aşağı, rakamlarla yazılmıştır, üye oyları ile. Bunlar eğer reformulasyon olursa, gerçeği yansıtmayabilir.

Benim ruhumu özgürleştiren bir yapısı var Tobacco Vanille Tom Ford 'un. Huzur içinde hissediyorum kokladığımda :) :cool::) kimi parfümlerde olduğu gibi ama bu parfümde hırçınlık da var, efendi bir hırçınlık ki o karanfil baharatı olmalı. Dediğim gibi bu duyguyu başka parfüm ve koku notalarında da aldım tabiki. Misk ve balina amber ( Ambergris ) de huzur veren kokulardan ..

Hissedilen ana kokular vanilya, tütün ve daha az oranda ama gene yeterince karanfil baharatı bence . Ana kokularda sentetiklik yok, bütünde de pek sentetiklik hissetmedim ben. Vişne tütünü ise bir soru işareti..

Daha öncede tütün ve vanilya (veya bal) kokuları denemiş mesela serge lutens chergui 'yi .

Bu kadar yoğun parfümlerde genelde sentetik nota kullanılmıyor, düşünceme göre. Çünkü sentetik notaları çok harika yapabiliyorlar ama özellikle yoğun kullanıldığında etrafa yayılımı da daha fazla patlama şeklinde oluyor. Bunu da sentetik maddelerle fazla halledemiyorlar sanırım . Sentetik ilerde ne kadar mükemmelleşecek bilmiyorum ama doğalı tercih ederim.

Sentetik tene değmezse, araba parfümü, oda parfümü olarak kullanılmalımıyı da kesin cevap veremiyorum ama tercihim gene doğallıktan yana. Çok pahalı bir koku notası seçmemde doğal ucuz ama güzel bir koku notası seçerim eğer oda ve arabada kullanacaksam. Mesela çam, terebentin, limon, portakal vesayire .. Neyse konumuza dönelim , bunu ayrıca koku notalarında yazarız inşallah :) :cool:;):).

Bence bu kokunun karanfil, baharat belki pipo tütünü arttırılmış alt versiyonları çıkabilir. Parfüm kokusu daha kalınlaşacaktır .

Bu arada 2005 çıkışlı Sergeui Lutes - Chergeui 'de de bal , kehribar ve pipo tütünü kullanılmış ve başka koku notaları da tabi... Tom ford'un bal falan yerine gene tatlı vanilya ve başka notaları kullanması ihtimali var ilham almış olarak.. Daha eski böyle parfümlerde olabilir..

Buluş böyle bir şey. koku notaları, elementler, malzemeler, formüller, rakamlar orda durur ama bir gün Maşallah, bir ilhamla yeni ürün, buluş ortaya çıkar. Denizdeki saklı bir inci gibi, bir gün ortaya çıkar.. Sanat ilginç bir şey . TOM FORD - Tobacco Vanille 'de bir sanatın ürünü olarak yani koku notalarından parfüm yaratma sanatı sonucu ortaya çıkmış ..

Kışın daha performans alırsınız Tobacco Vanille Tom Ford 'dan, hem kendi, hem de kullanandan duyduğum izlenimlerle ama ben yazında sıkamadan edemiyorum :D :cool::rolleyes::cool:. Aslında yazlık parfüm yazın kullanılmalı ve tabi bir dee 4 mevsim kokular var. Yazın şişesinden kokluyorum ve sıcak havalarda kullanmamaya çalışıyorum. Doz da önemli tabi ama çok sıcakda dikkat etmek gerek.

Bu parfümde vişne notasından bahsediliyor. Aslında koku notaları öyle birleşip, kısmen farklı kokuyorki bu parfümde belirttiğim gibi, her burun hemen farkedemeyebilir, Vişneli puro tütünü belki kullanılmıştır :). Tobacco Vanille Tom Ford 'da. Kuru meyvelerden bahsedilmiş, tatlı baharatlarda meyvemsi kokabilir.. Meyvemsi kokular bence orta kısımda daha çok kokuyor ..

Aslında fiyatı, daha ucuz olabilir mi derseniz bana olur gibi geliyor. Bu paraya alınır mı diye sorarsanız, bence koleksiyonda bulunmalı derim ama denenmeden alınmaz genelde olduğu gibi. Umarım ucuz koku bulabiliriz :p:cool:;):)..

Şişesinin üstündeki altınımsı renkteki metal levhaya bayılıyorum. Şişe güzel, cepte rahat taşınabilir gibi 50 ml liği. şişenin renginin siyah olması kötü ama içerisi, sıvı olarak görünüyor aslında. İki tarafı siyah iki yanı saydam olsa daha çok hoşuma giderdi.

Altta resimler ekleyeyim ek olarak. eliyle orta parmağını gösterdiği fotoğrafı buldum, ekledim. O orta parmak ifra ya gelsin eğer Tom Ford 'ları zayıflatın demişse ve diğer parfümleri zayıflattığı için :D , hayırlısı inşallah :D..

İşte buldum o resmi :D :
tom ford tobacco vanille orta parmak işaretli resim.jpg

Sarımsı-turuncumsu buzlu, siyahımsı gölgeli içki çok güzel görünüyor.

Tobacco Vanille Tom Ford for women and men puro ve viski tom ford tabacco vanille2.jpg

Bu arada bardaktaki içki ne bilmiyorum ama isteyen sevdiği içeceği düşünebilir :p:cool:;):)

Bu arada puro içen çok çok daha az içer derler. Sigara akciğer için çok zararlı ve sağlık için. Dikkatli için lütfen illa içecekseniz ;):)..

'' Tom Ford - Tobacco Vanille '' ile ilgili ek teknik bilgiler : '' Tom Ford tarafından Tobacco Vanille , Oryantal Baharatlı bir kokudur, kadın ve erkek için.Tobacco vanille 2007 çıkış yıllıdır. Üst notalarda tütün yaprağı ve baharatlı notalar; orta notalarda tonka fasulyesi, tütün çiçeği, vanilya ve kakao; alt notalar kurutulmuş meyve ve odunsu notlar. ''

Costume National Por Homme seven birisiyim ama karanfil ihtiyacımı bu parfümden aldığımdan ona pek iş düşmüyor ama o da ayrı bir dünya tabi..

İyi kokular :D:):)..
tom_ford_7716_north_990x370_white vogue paris.jpg
Tom+Ford+Tom+Ford+Store+Opening+Oqci4Zi-Bcfl tuxedo price fashion.jpg
tomford resim photo.jpg
Tobacco Vanille Tom Ford -50-ml-edp-3-500x500.jpg

Serdar73

Üye
TürkParfüm Üyesi
Reyiz sen ne yaptın ya böyle, maşallah Tom Ford un kendisi bu kadar yazamazdı :) Tebrikler :) Bu arada ya bendeki kokuda bir gariplik vardı yada TV nin geni böyle, bana tütün kolonyası gibi geldi . Her denememde de yine aynı hissiyatı yaşadım maalesef. Herhalde tekrar denemem lazım.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Reyiz sen ne yaptın ya böyle, maşallah Tom Ford un kendisi bu kadar yazamazdı :) Tebrikler :) Bu arada ya bendeki kokuda bir gariplik vardı yada TV nin geni böyle, bana tütün kolonyası gibi geldi . Her denememde de yine aynı hissiyatı yaşadım maalesef. Herhalde tekrar denemem lazım.
@Mehmet i alalım :).. Müsait olduğunda yazar.. Duyduğum kadarı ile Flacon ile şişelisi arasında bile farklar oluşabiliyormuş.. Tütün kolonyası bayağı kötü olmuş eğer doğru ise. Umarım sana sahte parfüm satmamışlardır :oops::).. Teşekkürler yazmaya çalışıyoruz işte reyiz başkan :)..

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Abi sen olması gereken her şeyi yazmışsın.

Özellikle son 2-3 yıldır, sahte TV piyasayı oldukça etkiledi. Bizim şirkette hacı yağı olarak kullananlar bile var. (Gerçekten yağını alıp sürüyorlar.)

Batch ve şişe farkı konusuna gelince daha sonra detaylı bir yazı paylaşacağım.

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
bu parfüme uniseks demeye dilim varmıyor açıkcası bir kadının üzerinde de düşünemiyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bu parfüme uniseks demeye dilim varmıyor açıkcası bir kadının üzerinde de düşünemiyorum.
Aynen karanfil baharatı yüzünden bence.. Karanfil baharatı genelde erkeksi parfümlerde. Mesela Costume National Pour Homme..

Gaylerin kullandığı iddiaları var ama bu önemli değil bence. Sanırım onların bıyık, sakal bırakanları da var.. Aşağılayıcı anlamda kullanmadım, kimin ne olacağı belli olmaz, Allah güzel kaderler versin inşallah :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille mis gibi sinmiş fanliyaya da. Bu kadar mı güzel kokar ya.. O meyvelilik, vanilya çok hoş.. Vanilya yumuşak bir kokudur hindistancevizli ve o koku ortaya çıkmış.. biliyorsunuz Tobacco Vanille keskin başları tatlılıkla beraber..