Y Eau de Parfum - Yves Saint Laurent - for men / erkekler için - 2018

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Y Eau de Parfum Yves Saint Laurent for men şişe commercila poster o.55671.jpg

Y Eau de Parfum - Yves Saint Laurent - for men / erkekler için - 2018

-10 ile +10 arasında puan vermem gerekirse +4 ile +5 arasında kaldım ama kimi ,ç,n çok daha yüksek puanlı parfüm bence hele de hafif(bu parfüm aslında o kadar da hafif değil en son denediğim kadarıyla) suculumsu parfümlerden hoşlanıyorsanız.

Para verip alacağım bir parfüm değil ama aklımda alabilirim imajları da çizdi :). Versace Blue Dylan for men severler mutlaka denesin bu parfümü ama ondan daha zengin bir harmana sahip. Versace Blue Dylan for men tarzı suculumsu ama daha Turunçgilli ama çok da geen yok Turunçgil. Daha çok Elma akkoru etrafında parfüm ve zencefil buna destek olmuştır ama Zencefilde ah nerde o Tom For'un Guccy Envy for men'indeki kadar yani bol değil Guccy Envy gibi... Edp isiminde var ama daha yoğun beklerdim ama erkeksi olarak kıyafetinizde uzun süre kokacaktır. Böyle sentetik kokuların bayan versiyonları kadınsı kokuyor, ten kokusu gibi faaln ve erkeksi versiyonalrı da erkek vücudu gibi kokuyor. Bilmiyorum özellikle ten kokusu akorları, sentetik kokuları kullanıyorlar gibime geliyor. Aşağıda açıklamaalr var başka hocalardan da, okuyabilirsiniz. Fakat şu var gene de yabana atılcak bir parfüm değil ve ilerileri de çok güzel kokular oluştu. Dominique Ropion hakkaten boş parfümör değil. Dediğim gibi daha kuvvetli olsa harika olurdu ama gene de size yetebilir

Edt versiyon udaha tok elma akoru var sentetik olmalı. EDP'sini sevdim ben ama Edt başlarda daha çok Limonsu kokuyor o kısımı sevdim. Edt daha az harmana sahip EDP'ye göre..

Loreal elinde maalesef sılajı düşük parfümler oluşuyor ve kimi gereksiz parfümler. Her şey çok atıp para kazanmak değil, bunun öğrenilmesi lazım..

DSC_0555.JPG
DSC_0556.JPG

Üstte benim çekimlerim var. Altta edt versiyonu ama maalesef elim titremiş, bulanıkça resim..
DSC_0682.JPG


İki resmi videosu :
Fragrantica.com'dan İngilizce ve Türkçe açıklamalar, içerik : ''''''''

YSL is introducing a new version of Y fragrance - Y Eau De Parfum - packaged in a darker bottle.

Y Eau de Parfum, is coming out on the global market in September 2018 as "a seductive fragrance interpretation of Yves Saint Laurent's iconic white T-shirt and black jacket."
Perfumer Dominique Ropion constructed the new composition as deep, fresh and masculine, with aromatic, spicy, woody and fougere features.

Top notes: bergamot, ginger, apple
Heart: sage, geranium, juniper berries
Base: vetiver, cedar, tonka, amber woods, olibanum

The fragrance is available as a 60 and 100 ml of Eau de Parfum.


Perfume rating: 4.07 out of 5 with 527 votes.

YSL, daha koyu bir şişede paketlenmiş Y koku - Y Eau De Parfum'un yeni bir versiyonunu sunuyor .

Y Eau de Parfum , Eylül 2018'de “ Yves Saint Laurent'in ikonik beyaz tişört ve siyah ceketi baştan çıkarıcı bir koku yorumu” olarak dünya pazarına çıkıyor .
Parfümeri Dominique Ropion , yeni bileşimi aromatik, baharatlı, odunsu ve fougere özellikleri ile derin, taze ve erkeksi olarak oluşturdu.

Üst notalar: bergamot, zencefil, elma
Kalp: adaçayı, sardunya, ardıç meyveleri
Temel: vetiver, sedir, tonka, amber ağacı, olibanum

Parfüm 60 ila 100 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur.


Parfüm değerlendirmesi: 4.07 üzerinden 5 ile 527 oy.
''''''''

Bir forumdan Makedon hocanın yorumu +18 dir dikkat : ''

Bir komplo teorisi: Rivayet odur ki; Ropion efendi, Malle'den çıkma Grojsman'dan olma Outrageous!'un musky elma akorunu çok beğenmiş ve maskülen hale getirmek istemiş. Bunu patronu bay Frederic'e bildirmiş demiş hacı böyle böyle o da demiş Sophia'ya sormam lazım sonra o demiş ben vermem. Bunun üzerine Ropion, Malle laboratuvarunda çalışmış 20-25 maskülen Outrageous! akoru demiş lan kandırırım patronu demiş eli mahkum 10 parfümün 7si benden çıkıyo zaten söke söke kabul edecek demiş. Etmemiş tabi Frederic demiş olm küfür ettirtme bana sok... elmasına miskine aventus mu yapıcan demiş bak sen o elmayı al da şu öde karıştır okutalım demiş bu satsın sana söz tamam onu da çıkarcam kerh...ci!!! demiş... Ropion bu söze sevinmiş ve The Promise'yi çıkarmış patron sözünü tutmayınca da Sophia'dan araklayıp modifiye ettiği akorun 7.numunesini dava mava falan nafaka nooo fcuk a cart curt olmasın deyyü YSL'ye okutmuş anlıyo musun...
YSL'de bize okutmuş ama güzel bu kokuda kalitesiz bir yan çirkin çekiciliği var sevdim. En azından Françis gibi 15$ değil litresi.
''

Protectedsugar hocanın yorumu bir platformdan : ''Zaten Y-Nesli için..Cool Water'e hafif bir maltol (5 dk. sonra kayboluyor) ekleyerek Cashmeran–Operanide–Amber Xtreme ile modern şekilde devam eden sucul/ozonik/freş bir parfüm. Bu EDP'nin harmanı kesin EDT'den daha güzel. ''
 

Ekli dosyalar

Üst