Bugün Hangi Parfümü Denediniz

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
-Jovoy diplomatique vetiveri cok hoş işlenmiş patchouli ve vetiver uyumu olan koku sevdim baya.
-Tom ford oud wood intense hoş koku ama o paralara değmez .
-Arquiste Nabnan kokuda hos bir hayvansallık var sanki mfk apls yi andırır gibi, sevdim bu kokuyuda .

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kemi - Hayat

Oud'un (öd) nasıl kokması gerektiğinin güzel bir çalışması. İlk sıktığınız an dumansı isli bir öd ile başlıyor. Bu açılışa safran da dahil ancak tamamen dumansı öd baskınlığında ilerliyor. Ben çok net tefarik (paçuli) hissiyatı aldım. Açılışı çok benzemese de kafanızda bir şey oluşması için TT - Ursa'ya benziyor diyebilirim. Sonrasında bu öd geri plana çekiliyor ve sedir ağacı, acı portakal, safran ve geri plana çekilmiş bir öd kokusu ile tene yakınlaşıyor. Kalite hissiyatı gerçekten var fiyatı kullanılan malzeme ile doğru orantılı ancak performansı düşük hemen tene yakınlaşan utangaç bir koku. Ancak bas bas bağırsaydı da çevreden olumsuz dönüşler olabilirdi. Ancak sedir ve acı portakalı çok beğendim ben. Öd kullanımı da hoşuma gitti. Fiyatı dolayısıyla şişeli almam ancak kesinlikle 5-10 ml her zaman kenarda bir dekantım durmasını isteyeceğim kokulardan. Açıkçası ben beğendim.

Jovoy - Incident Diplomatique

İlk sıktığım an portakal ve vetiver ile birlikte acı bir açılış sağlayan biraz karanlık bir açılışa sahip bir parfüm ile karşılaştım. Sonrasında bu kokuya eklenen nutmeg ve çok hafif tefarik ile devam ederken sandal agacı ile tatlılaşması kokuyu kullanılabilir kılıyor. Vetiver dumansı ancak ferah bir yapıda. Portakal ve sandal agacı da bu ferah yapıyı desteklemiş. Kışın özellikle çok soğuk günlerde açık ortamlarda dikkat çekici ve beğeni alabilecek bir maskülen. Ancak günün 8 saatini kapalı ortamlarda geçiren kişiler için ben ideal bulmadım. Performansı beğendim. Kalıcılık ve farkedilirlik çok iyi. Fiyat/performans ürünü diyebilirim. "Şişeli alınır mı?" derseniz 15 - 20 ml bulabiliyorsanız alınır bulamazsanız dekant şeklinde 10 ml bence kışı çıkarttırır.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua dio Gio Profumo Giorgio Armani denedim tekrae. Diğer parfümler için de teşekkürler @azzura Kürşat hocama.

Parfüm sucul. Şilesinin verdiği karanlık sucul notayı kastetmekte ve çok sycul en çok. Alttan alttan az turunçgiller hissedilmekte. Sentetik su notası sevenler için daha sade su notası arayanlar için güzel parfüm.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Almanya'da deneyip te AÇIK ara aşık olduğum en sağlam parfüm..

Promise FM!
Maşallah :).. Hadi bakalım uzun süredir güzel parfüme rastlamıyorum diyordun. Ben de denerim inşallah bu parfümü :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hatkora wood bende denemiştim nokta kozmetik de muhib övünce dedim ver 1 sample yok ya bende sevemedim.

Amber Wood Ajmal for women and men
Amber Wood Ajmal for women and men.jpg

W Series
AJMAL

Amber Wood
2014for women and men

M Series
AJMAL

Amber Musc
2015for women and men

Amber Musc daha önce değinildi güzel mi güzel ama fiyatına ve isimindeki Amber ve Misk'e yakışmayan hatta hiç yakışmayan alakası olmayan bir parfüm..

Amber Wood'da denedim @Ozay87 hocama teşekkürler. @azzura Kürşat hocama da teşekkürler aklıma gelmişken :)..

Lavanta var. İlerisi kremsi oluyor. Çay ağacı gibi hissettim parfümü. KAkule de vicksli lavantamsı kokuya eşlik ediyor ve tatlılık.. Odun kokusunu süslemişler bu kısım güzel.. Sedirin tatlılığı da hisseediliyor alttan alttan.. Zara Unique Leather bence bu parfüm yerine kullanılabilinir hem biliyorsunuz daha çok ucuz..

ZARA Unique Leather
2017for men

Tende kısa ömürlü oldu. 2 saatte yakın oldu Ajmal Amber Wood. Bu seri hele Anber Musc dedim mis gibi Doğal Amber ve Geyik miski kokuyordur diye düşünüyordum. Kör alış yapmayı düşündüğüm anlar oldu. Kör alıj Ajmal da olsa olmamalıyı bir kez daha gösterdi.. Pişmanlık olurdu sonu ve 500-1000 tl fiyatları vardır sanırım..

@drekoo hocam seni de etiketledim, ilgilendiğin bir konu hem diye :)..

Hatkara Wood'u denemek için çok merakım yok artık :). Aşağı yukarı benzer kalitedir.. Kalite doğallık güzel ama dediğim gibi bu paralar etmez. Tamam her parfüm kullandığı hammaddenin 5-10 katı ama bence bu parfüm 20-70 katı olmuş olabilir belki daha fazla.. Hele de sılaj şaşırttı. Kıyafette bir ara ddeneyeceğim arkadaşlar buraya da editleyebilrim :).. Ajmal Amber Musc sılaj ve ömür iyiydi bunu da tekrar belirtelim ama dediğim gibi bu parfüm yani Ajmal Amber Wood tende çok zayıf..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vintage Gres Cabochard; deri ve meşeyosununun aldehitler ve hafif ferah baharatlarla sunulmuş hali.. gerçekten günümüzde bu tarz parfümlere ödenen tutarları düşününce parfüm dünyasının nasıl bir kısır döngüye girdiği eski tarz meşeyosunu deri ve tütün karışımı fujerler ve şiprelerin günümüzde sanki lütufmuş gibi uçuk fiyatlar ile pazarlanmasını görüp şaşmamak elde değil..

Kalemine sağlık Kürşat hocam.. Aynen katılıyorum New York Intense dahil bence gereksiz çok yüksek fiyat çekiyorlar. Tamam biliyoruz ki normalde parfüm dünyasında maliyetinin bilmem kaç katı fiyatlara satılıyor parfümler ama 5 katı neyse de bir ml 7 tl üstü ve hele 10 tl civarı kimi parfümler için bence çok yüksek fiyat.. @blerox Mehmet hocam dan da alıntı yaptım bu konuda.. Sanırım parfüme bir arz patlaması var ve fiyatlar çok yüksek. bir de daha önce dediğim gibi Bond No9 New York Amber gibi çok yüskek fiyat çekip talep alan parfümler, piyasayı bence bozdu..

Antonio Puig Quorum, Giorgio Beverly Hills giorgio for Men for men şimdilik pahalıcı kazıkçı tayfaya katılmadı. İnşallah fiyatları gene çok makıl kalırlar :D..

Son düzenleme:

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Cumartesi günü Aventus 15r11 , pazar günü Ny Amber 13 bu sabah Ny Amber e devam.. Bayağı keyifli ve lüks günler geçiriyorum. :)

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
Nishane hacivat. yow dostum yow ananası görüp hemen aventus ile kıyaslama kolaycılığına kaçılmamalı..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Patou pour Homme Jean Patou for men ,Vintage 1990 yılı öncesi...

Kunduz Yağı ağırlıkta bir parfüm.. Civet te var ama pek hissedemedim.. İlk başlarındaki otsu, kuru otsu kokuyu sevemedim ama aromatiklerle kaplı bu açıdan güzel.. Lavanta var parfümde, başlarda belli.. Açıklanan içerikte Meşeyosunu yok ama var parfümde çok çok bol olmasa da.. Patent yüzünden açıklamamış olabilirler.. Kunduz yağı da bu açıdan açıklanmamış olabilir.. Knize Ten Klonu sanırım ama ben Knize Knize Ten for men tercih ederim bu parfüm yerine.. Konusu geliyor arkadaşlar inşallah :)..

Christopher Street Charenton Macerations for women and men 'de var bende.. Ama illa da
Knize Ten Knize for men de, Knize Ten for men :D.. Christopher Street, Knize Knize Ten for men e daha çok benziyor ama daha keskini.. Notalar daha sıkıştırılmış gibi.. Kesinlikle hem daha çok ucuz olan Knize Knize Ten for men tercih ederim. Annem de bu kokuları çok sevdi :D.. YSL Kouros, Knize Knize Ten, Maşallah annem de işi biliyor :D...

Allah boş duranı sevmez derler Allah korusun.. Konular gelecek inşallah :D..
patou-pour-homme-jean-patou-for-men-kutu-sise-jpg.1246
patou-pour-homme-jean-patou-for-men-sise-yakindan-jpg.1247

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Velvet Desert Oud
2013for women and men
Velvet Desert Oud Dolce&Gabbana for women and men
Velvet Desert Oud Dolce&Gabbana for women and men commercial poster büyük.jpg

Süet sevene saygımız var, zevk meselesi.. Biliyorsunuz ki ben sentetik kokulara karşı genelde ön yargılıyım hele de yüksek fiyatlarda satılınca.. Bu ürün ml'si 15 tl'lerde olabiliyor hatta belki en az. Ben denedim ve ml 'si 1 tl olmalı bence bu parfümün en fazla o da..

Tuscan Leather'ın daha yumuşak hali bu parfüm.. Tuscan Leather sevenler bu parfümü de sevme ihtimalleri var.. Ben Oud'unun da sentetik olabileceğini düşündüm veya çok etki etmemiş parfüme bence.. Gerçi Oud'unu çok yüklenmeyeyim, deneme aşamasındayım daha..

Biliyoruz ki Bvlgari altını alıyor bir model çiziyor ve altın gramının bilmem kaç fazlasına satıyor. Buna sanat diyorlar.. PArfüm dünyası da daha acımasız daha çok katlar mevcut.. Sentetik notalar kullanılsa da bu sanat deniyor.. Bu açıdan memnun olanlar bu parfüme yüksek fiyatlar verebilirler.. Biz diyelimde zevkler bilir arkadaşlar :)..

Bu parfümün konusu da geliyor inşallah ama bu parfümü seven bir arkadaş yazarsa iyi olabilir :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Jovoy - Incident Diplomatique; oldukça maskülen dumansı bir vetivere kararında bir tatlılık eklenmiş soğuk havalarda karizmayı artırır dikkatli kullanın

Incident Diplomatique Jovoy Paris for women and men
Fragrantica.com açıklaması : ''

"Sonuçta aklımdan geçmeden onu riske atıyoruz ... Olayı Diplomatique açıkça provokasyona sahip - cesur, sahip olunan ve tamamen kaçınılmaz - bizim gözeneklerimizden istifade ederse, kesinlikle riske giriyoruz. Cesur biri olduğu gibi umulmadıkça parfüm kongreyi reddediyor ve bilinçli olarak geçit töreni yapıyor gibi direnmek için çok güçlü olan şaşırtıcı bir dürtüye verebileceğimiz gibi, bir fırça bir geleneğin gelgit dalgasına dönüşene kadar gerilimi kırılma noktasına çekiyor "diye belirtti. - markadan bir not.

The Incident Diplomatique , Jovoy Paris 'in, kadınlar ve erkekler için Odusu baharatlkı kokusu. Bu yeni bir koku. Incident Diplomatique , 2017 yılında başlatılmıştır. Üst not mandalina turuncu; orta notalar haitian vetiver, java vetiver yağı ve küçükhindistan cevizi; taban notaları paçuli ve sandal ağacıdır.

Parfüm değerlendirmesi: 4.32 üzerinden 5 ile 34 oy.
"We brush by it, we risk it, without ever thinking about the consequences... Incident Diplomatique clearly possesses its share of superb provocation – bold, owned, and entirely inevitable when desire exudes from our every pore. As unexpected as it is audacious, the fragrance refuses convention and knowingly parades itself. Just as we might give into a staggering impulse too strong to resist, it declares its urges, teasing tension to the breaking point, until one brush turns into a tidal wave of sensuality." - a note from the brand.

Incident Diplomatique by Jovoy Paris is a Woody Spicy fragrance for women and men. This is a new fragrance. Incident Diplomatique was launched in 2017. Top note is mandarin orange; middle notes are haitian vetiver, java vetiver oil and nutmeg; base notes are patchouli and sandalwood.

Perfume rating: 4.32 out of 5 with 34 votes.

Incident Diplomatique
2017for women and men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün Frederic Malle Superstitious denedim.
Güçlü aldehitler ve yoğun yasemin ile açılıyor koku.Yaseminin koyu kıvamda kullanıldığı kokularda yer yer idrarımsı bir koku hissederim bu kokuda da öyle bir durum söz konusu ancak yasemini sıradanlıktan kurtarıyor bu durum bence benim açımdan daha ilginç kılıyor.4 saat kadar oluyor tek bir sprey ve tenimde gül eşliğinde meyvemsi kremsi bir tatlılıkla birlikte hafif tütsü de hissediliyor.
Daha geniş inceleme fırsatım olacak ancak ilk izlenim performansının çok iyi olduğu yönünde.Sabunsu aldehit/çiçek kokularını sevenler için denenmesi gereken bir koku.Kadın kullanımına çok daha uygun.

Teşekkürler Murrjm hocam :) .

Superstitious
2016for women
Superstitious Frederic Malle for women
Superstitious Frederic Malle for women commercial poster afiş reklam.jpg

Fragrantica.com içerik :

Batıl tarafından Frederic Malle kadınlar için bir Çiçek Aldehit koku. Bu yeni bir koku. Batıl inançlar 2016 yılında başlatıldı. Bu kokunun arkasındaki nokta, Dominique Ropion . Parfüm yasemin, gül, şeftali, kehribar, tütsü, vetiver, patchouli ve aldehitler içerir.

Parfüm değerlendirmesi: 3.41 üzerinden 5 ile 154 oy.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vintage Robert Piguet Bandit (1956 üretim) kumaşa sıkma şerefine nail oldum bugün yoğun deri, müthiş bir meşeyosunu, hayvansılık ve hafif karanfil ile tatlılaştırılmış bir maskülen koku çok fazla notayı kaybetmiş durumda dip notalar dışında hemen hemen pek diğer notalar kalmasa da kaliteli bir çalışma olmuş 90’lar öncesi erkek parfümleri kesinlikle benim tarzım diyebilirim. Meşeyosunu ve deri birlikteliği hafif hayvansallıkla birleşmiş olması dahilinde çok beğendiğim tarzı oluşturuyor

Bandit
1944for women
Bandit Robert Piguet for women
Fragrantica.com alıntı : ''

Haydut , Caron Tabac Blond ve Chanel Cuir de Russie gibi parfümlerin tamamında en cesur, geçen yüzyılın başında özgürleşmiş bir kadın için parfüm; halka sigara içmeye cesaret eden bir kadın için. Bandit , romantik deniz yolculukları ve korsanlardan esinlenen avantgarde Robert Piguet'in koleksiyonu için yapıldı. Bandit , karanlık hayvan notaları ve agresif deri uyumu ile klasik bir "şipre" dir. 1999 yılında, 25 yıl sonra, Bandit üretimi tekrar başladı. Eau de tuvaletin en netliği vardır. Parfüm versiyonunda, deri ve duman notlarının ardında beyaz çiçekler ve vetiver açık notlar bulunur. Bandit 1944 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burunGermaine Cellier .

Parfüm derecesi: 935 oy ile 5 üzerinden 3.92 .

Tablo ekleyebilirim :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
eau noire dior prive.jpg

Eau Noire Christian Dior kadınlar ve erkekler için
Dior Prive Eau Noire
2004for women and men

Güzel bir başalngıç. Tende ilk 1 saat iyi. Sonra ortaya çıkan Encre Noir tarzı kasvetli vetiver tarzı koku giderek kuvvetleşiyor. Kürdan otu kokusu gibi odunsu koku bu daha çok ve tütsülük de var. Maison Francis Kurkdjian bence başlangıcı ilk bir saati devam ettirmeliydi.. Parfümün renginde meşeyosunu var mı dedirtti ki bence var, açıklanan içerikte olmasa da. Konusu gelir inşallah :).. O kasvetli hava çiğ kahve kokusundan geliyor olabilir ama dediğim gibi kimi için sınırlarda. Dior Vetiver'den de biliyorum bu kokuyu.. Yani boşuna üretimden kaldırılmamış ama satılıyor şu an sitesinde ki dediğim gibi gideri olan parfüm olumsuzluklarına rağmen..

Başlangıç Lavanta ile başlıyor sonra vanilya, kekik, gene lavanta, meyankökü tatlılığı ile devam ediyor.. O kürdan otu kısmen kasvetli hava olmasa bence bu parfümün seveni çok olurdu ama dediğim gibi kimi için sınırlarda..

Kıyafette lavanta uzun süre gidiyor, bu kısımı sevemedim çok

@azzura Kürşat hocama teşekkürler :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Cashmere Mood Maison Francis Kurkdjian for women and men

Oud Cashmere Mood
2013for women and men
Bu parfüm de kıyafette daha iyi hem de oldukça. Tende plastiğimsi meyveli uda döndü. İlk başları tende Vertsu Vanilla Oud tarzı gibi Arabian oud Kalamat gibi.. Sonra bayağı değişim gösteriyor. Kıyafette ud belli ve mazotumsu koku var ki ben bu kısımı sevmemezlik yapmam parfümlerde, yağlarda :) .. LAvanta hissettim ve Francis Kurkdjian lavanta çok seven bir parfümör.. Zamanla plastiğimsi meyvelilik bunda da oluşuyor tendeki gibi kıyafette de..

Oud Silk Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men

Oud Silk Mood Extrait de parfum
2013for women and men

Bu olmuş işte. Tenden çok daha güzel kıyafette bence. İlacımsı oud bu parfümde de var ama kıyafette o kadar belli değil. Giorgio Armani Prive Rose de Arabian seven bu parfümü de sevecektir.. Başrolde ud ve gül var ve üstelik bu parfümdeki ud daha oturaklı ve kremsi. Rose de Arabian'da da kremsilik var ama ondaki ud bence acımsı yanı buruk yanı daha belirgin.. Yada artık ud güle alıştığımdan böyle geliyor.. Gene de ikisini severim..

Oud Silk Mood
2018for women and men

Hedione sentetik kokusu var açıklanan içerikte. Ben henüz deneyemedim ama böyle gül ve ud gibi değerli, pahalı notalara sentetik koku maddesi katılınca ben hiç hoş karşılamadığım gibi diğer kokularında mı sentetik olduğunu düşündürüyor bence..

Ayrıca detaylı konuları yazılır inşallah arkadaşlar..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Başka bir yerden yazım. Bugün yarın tekrar deneyeyim Xerjoff 1888 i inşallah.. :

Bugün Xerjoff 1888 denedim. Kehribar (Bitkisel Reçine Amber) kimi parfümlerine benziyor. Hermes-L'Ambre des Merveilles in amberi ile çok benzer.. Baharatları ile Amouage interlude havası da var.. Onun kadar kuvvetli değil tabi. Sılaj olarak çok beklenti içindeydim olmadı..

Bu kadar paraları verince ben sılaj bekliyorum az fıs fıs oranlarında da. Tabiki bazen koku kalitesi yeterli olabilir ama hani sılajda olsa süper olur.

Bu paralara bence çok daha iyi alternatifler var..

Ben biraz Serge Lutens - Chergui havasıda sezinledim veo kadar tatlı değil.

İlerleyen zamanlarda pudralaştı ek olarak. Uzun süre pudra kokuyor hala. Tende uzun ömürlü sayılabilir..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Esencia pour Homme Loewe for men atkisnsonsw1.jpg

Esencia pour Homme Loewe for men

Loewe Esencia PH; açılışı oldukça keskin bir deri ile oldu. Açılışa yeşil ağaçsı notalar da eklenince açıkçası hiç beğenmedim. Ancak 10 dakika sonra koku aromatik bir fujer tarzına dönüyor. Lavanta, adaçayı, meşeyosunu, yeşil aldehitler, çok az ölmezotuna hafif bir sandal ağacı dokunuşu ve açılıştaki ağaçsı notalar ile tatlılaşan bir koku. Benim tarzım olmamakla birlikte denenmesi gereken bir kokuymuş. Kaliteli bir işe imza atılmış.

Esencia pour Homme
1988for men

Esencia pour Homme Loewe for men loeweperfume.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
frederic-malle-noir-epices-eau-de-parfum-unisex kutu şişe kırmızı kutu.jpg
Noir Epices Frederic Malle for women and men.jpg

Noir Epices Frederic Malle for women and men

Noir Epices
2000for women and men

Açılış bir harika. Tam ilk başları bir daha deneyeceğim inşallah. Portakal, Sardunya, KüçükHindistsanCevizi(Nutmeg), Paçuli.. Karanfil baharatı çok alamadım parfümde hatta hiç alamadım gibi.. Parfüm de aha bu şu koku notası diyeceğim pek nota olmadı en belirgini galiba Nutmeg ve Paçuli (Silhat oldu). Satin Mood tarzı bir tatlılık var ve kim bilir belki esinleenmiştir MFK ( Maison Francis Kurkjdian). Ferahlık var parfümde ama karanlık politikalar anlamı var noir epicies olan isimin. Karanlığı paçuli ile vermeye sağlamış sanırım.. Nutmeg kokuya tozlu paçuli gibi hissiyat vermiş ki paöuli benzerliği vardır bildiğim kadarı ile.. Soğuk bir ferahlık tatlılık varç Bence bu parfümü yazlık olarak düşünmek mantıklı olur. Gülü çok hissedemedim. KArabiber de hissedemedim tenimde. Bir ara kıyafette de deneyip konusunu açarız inşalalh veya arkadaşlardan da bekleriz tabiki :) .. Başları daha ferahtı gittikçe tozluluk artıyor ama kısmen aromatik ferahlık devam ediyor.. İlerde tozluluk azalıyor ve o kısmen aromatikliğe tatlılık da ekleniyor.. Frederic Malle'nin bence 2000 yıllı acemilik ürünlerinden kısmen falan veya tamamen ama parfüme saygı duyuyorum, tümden yok saymıyorum ama fiyat da önemli zevke göre de.

Fragrantica içerik alıntııs : '''' Frederic Malle tarafından Noir Epices ,kadınlar ve erkekler için Oryantal Baharatlı bir parfüm. Noir Epices 2000 yılında başlatıldı. Bu kokunun ardındaki burun Michel Roudnitska . Üst notalar turuncu, gül ve sardunyadır; orta notalar hindistan cevizi, tarçın, karabiber ve karanfil; Baz notalar sandal ağacı, paçuli, sedir ve vanilyadır.

Parfümdeğer: 522 oy ile 5 üzerinden 3.86 .
''''''''''''''''''''''''''''

Tamamdır Kürşat hocam aklımda. Dün akşam biraz keskin geldi bana. Sonra koku yumuşuyor. Performans bakımından bir sıkıntı görmedim ama bana hitap etmeyecek gibi görünüyor. Bu hafta anlatırım elimden geldiğince.

FM Noir Epices ile devam.. Dün akşam agua brava sıktım. Bu kokunun (noir epices) performansı da güzel, kendisi de.

3-5 ml mutlaka deneyin. Girişteki sertliğe sabredin yeter. Sonrası güzel yumuşuyor ve performanslı.

Her ne kadar bana çok hitap etmese de, dün akşamdan beri bunu ara ara sıkmaya devam ediyorum ve oldukça keyif alıyorum. Oturduktan sonra biraz feminenliği artsa da, kokunun oturduğundaki muhteşem havası işte bunu sadece Frederic Malle'de bulabilirim mesajı veriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 1073
Noir Epices Frederic Malle for women and men

Son düzenleme: