Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sümbülteber(Tuberose) kullandım. Şeftali derdim eskiden ama Ylang ylang daha meyveli sanki daha doğrusu daha değişik diyelim.. Bayık olmayan yaseminli ve meyveli bir koku Sümbülteber. Elbiseme de sürdüydüm ve burnum dolu az bir şeyle..

Yarın unutmazsam Ylang ylang süreceğim inşallah :).. Hayırlı günler arkadaşlar :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bond No 9 I Love New York for All
I Love New York for All
2011for women and men

Önce bu parfümü kullandım ama tişört kirli imiş farkettim ve çıkarım dünkü hala kokan Sümbülteberli(Tuberose) gömleğimi giydim. Hz.Muhammed Allah resulunun neden bir gün koku sürünüp bir gün sürünmediğini de tekrar anlamış olduk. Kimi yağlar ertesi gün de kokuyor..

Bond No 9 I Love New York for All detaylı yazacağım inşallah da şunu söyleyeyim bu koku uzun ömürlü ve içinde mutlaka bence doğal koku notası, notaları var. Tamam sentetik şeker de var gibi ama Vanilyası doğal geldi bana. Zaten Doğal Vanilya çok pahalı bir ürün değil kimi notalar gibi. Tonka açıklanmamış ama olabilir. Rochas Man tarzı bir kokusu var ama daha tokça ona göre kokusu. Belki hem doğal hem sentetik vanilya da beraber kullanılmış olabilir.. Tende çok inatçı, duş aldım ve ertesi gün kokmaya devam azalsa da :).. Denemelere devam..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tauer -Au Couer Du Desert oldukça derin ve güzel performans harika daha ne olsun
upload_2018-2-18_12-26-15.gif

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
''Herkesin bir parfümü var onu sıkıyor, sen 50 tane parfüm sıkıyorsun ne olduğu da bellisiz'' haha :D.. Annemin benim için sözlerinden :D..

Bond no9 i love new york for all ve annem baykal baykalbul Mashallah.jpeg

Mutlu günler arkadaşlar sevdiklerinizle :).. Resimdeki maşallah annem olurlar, selamlar :)..

Bugün resimde de gördüğünüz Bond No9 I Love New York for All kullandım. Şekerliliği By Kilian Love'daki şekerliliğe de kısmen benziyor sentetik kısımı(çok yok bence sentetik kısım ki deniyorum. Biliyorsunuz bu konuda Bond No9'lara bir önyargı var :) ) ama dediğim gibi doğal şekerlerde kullanılmış bence. Mesela Vanilya veya bir kısımı doğal geldi bana. Kestane kokusu meşhur bu parfümün..

Son düzenleme:

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
Grey Flannel den oldukça memnunum 2014 ün ocağı diye mi bilmiyorum ama yeni versiyonları da böyle ise fiyat performans gayet başarılı.

Sabunsu kokular çok keyif veriyor bana.

Flannel kült parfümdür efsanedir. 70 leri anlatan harika bi dönem parfümü.. 240ml liğini almıştım 2 sene önce komikti fiyatı..özellikle yağmurlu günlere çok uyumlu bi parfüm..yalnız Lady kovucudur yanına yaklaştırmaz :p

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Flannel kült parfümdür efsanedir. 70 leri anlatan harika bi dönem parfümü.. 240ml liğini almıştım 2 sene önce komikti fiyatı..özellikle yağmurlu günlere çok uyumlu bi parfüm..yalnız Lady kovucudur yanına yaklaştırmaz :p

Yapma ya :D aslında sabunsu yapısı genel beğeniye uygundur diye düşünmüştüm. Benim şef beğendi, tabi erkek. :)

Ben oldukça keyif alıyorum.

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mehmet hocam bende ufak bi dekant var da uzun zamandır kullanmıyorum.. eşim pek beğenmemişti ama sabunsu koku tarzını bende çok seviyorum:)

beğenmezler siz beni dinleyin :) sabunsu diyip geçilmeyecek kadar derin bi parfüm bence flannel. nota paleti çok zengin ve uyumlu. 70 li yılların parfümü olmasına karşın en azından ilk kokladığım 90 ları baz alarak çok değişmediğini de söyleyebilrim. yağmurlu bir günde şöyle janti bi kıyafet üzerine trench coat çekip bunu kullanmak paha biçilmez zevktir. eski parfümler dikkat ettiyseniz ''derby'' gibi uç ve bence abartılmış örnekleri dışında fiyat olarak da gayet makul ve ulaşılabilir. son dönem dandik designerlar a para verileceğine böyle efsaneler alınıp denenmeli mutlaka!