Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mehmet hocam bende ufak bi dekant var da uzun zamandır kullanmıyorum.. eşim pek beğenmemişti ama sabunsu koku tarzını bende çok seviyorum:)

Benim eşim ilginçtir beğendi. Adp Essenza, prada amber, lacoste booster, grey flannel, old spice vb. sabunsu parfümlerden inanılmaz keyif alıyorum. :) Booster favorilerimden.. Hele kışın kar yağdığında sıktın mı müthiştir.

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
beğenmezler siz beni dinleyin :) sabunsu diyip geçilmeyecek kadar derin bi parfüm bence flannel. nota paleti çok zengin ve uyumlu. 70 li yılların parfümü olmasına karşın en azından ilk kokladığım 90 ları baz alarak çok değişmediğini de söyleyebilrim. yağmurlu bir günde şöyle janti bi kıyafet üzerine trench coat çekip bunu kullanmak paha biçilmez zevktir. eski parfümler dikkat ettiyseniz ''derby'' gibi uç ve bence abartılmış örnekleri dışında fiyat olarak da gayet makul ve ulaşılabilir. son dönem dandik designerlar a para verileceğine böyle efsaneler alınıp denenmeli mutlaka!

Derby yi arada mundar etmen dışında tüm dediklerine katılıyorum abi. :)))

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
Derby yi arada mundar etmen dışında tüm dediklerine katılıyorum abi. :)))

derby güzel parfüm kesinlikle harika bi maskülen. vintage olanı da günceli de saygıyı hakediyor. o fiyatları hak eder mi yalnız sen kendine sor önce :) hele aramis gibi tarzının kralına komik fiyatlara ulaşabiliyorken :) ''vintage maskülen snob'' ları o paraları verebilir, parası olan dilediğine harcar. ben aramis sıkar geçerim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Prada Prada Amber.. Girişte acımsı daha doğrusu buruk greyfurt tarzı turunçgille başlıyor ve o gizemli sabunsu koku.. Bana Adp Essenza daha çok acımsı buruk geliyor turunçgil kısımı ve o daha turunçgilli..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
Prada Prada Amber.. Girişte acımsı greyfurt tarzı turunçgille başlıyor ve o gizemli sabunsu koku.. Bana Adp Essenza daha çok acı geliyor ve o daha turunçgilli..

Prada Amber bambaşka reis. 2012 şişem son demlerinde performansı da gayet tatmin edici özellikle kıyafette inanılmaz. İnşallah formülü değişmemiştir.

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Prada Prada Amber.. Girişte acımsı greyfurt tarzı turunçgille başlıyor ve o gizemli sabunsu koku.. Bana Adp Essenza daha çok acı geliyor ve o daha turunçgilli..

Prada amberdeki acımsılık, camilerin tuvaletindeki sabunlarda yok. Essenza nın neyine acı diyorsunuz anlamıyorum ki? Kabak gibi paçuli var prada da.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Prada amberdeki acımsılık, camilerin tuvaletindeki sabunlarda yok. Essenza nın neyine acı diyorsunuz anlamıyorum ki? Kabak gibi paçuli var prada da.
Acı derken, acımsı buruk tam olarak demek istediğim ve onu da bir greyfurt ve onla akraba acımsı turunçgil veriyor bence. Bir ara hepsini aynı anda deneyeyim yazayım Mehmet kardeşim, hocam :).. İki çeşit Paçuli(Silhat, Tefatik) de süreyim o sırada.. Bu arada kimi öyle sever ben de kötü demedim.. :).. Fakat ben Prada Amber daha çok seviyorum. Bu bahar ve yaz Adp Essenza denemelerine devam inşallah :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Prada Amber bambaşka reis. 2012 şişem son demlerinde performansı da gayet tatmin edici özellikle kıyafette inanılmaz. İnşallah formülü değişmemiştir.
Bendeki de 2009 civarı veya daha eskive çok güzel performansı. Bir ara batch e bakayım. Şişe yan yatınca 7 ml civarı en az akmış. Moralim bozuldu. Evet yeni formulasyonu merak ediyorum ben de..

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
LIDG EDP - LIDGE in bana göre ''olmuş'' hali
Linstant-De-Guerlain-Pour-Homme-EDPNEW-LAUNCH.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Pi, neşe katan parfüm..

Bond No9 I Love New York For All, kapağından kokladım gene, gene mis gibi kokuyordu, o karamelize koku sentetik mi bakacağım aam o vanilyayı çok doğal algıladım.. Enfes..