Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

murrjm

TürkParfüm Üyesi
Dior Feve Deliciuse
Dün benden habersiz abim bu kokuyu çekmecede bulup kullanmış.Saatler sonra yanına gittiğimde kendisinden müthiş bir koku yayılıyordu.Kakaoya bulanmış bir vişne gibi diyebilirim.
Bu kokuya tekrar şans vermek istedim .Zaten kağıt üzerinde bu kadar benlik olan bir koku üstelik Dior markasıyla benden bu kadar uzak olmamalıydı.
Nitekim ilk kullanıma göre kendime çok daha yakın buldum kendime ve kokudaki pudramsı kakaoyu daha net hisseder oldum.
Kokuların bekledikçe performans ve koku güzelliği olarak iyileşmesi olayına daha çok inanır oldum.

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Hermes Twilly
Beğendimi söyleyebilirim,erkek kullanımına uygun.Ama kalıcılığı beni tatmin etmedi,sabah 7'de deneme boy dekantın hepsini tek seferde kullanmama rağmen şu an kokusunu zar zor hissedebiliyorum.Gün içinde tazeleme gerektirir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani for women and men

Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani for women and men kutu şişe.jpg

Buruğumsu udlu Gülü bol kokulu bir parfüm.. Kremsi.. @Mehmet kardeşime, hocama tekrar teşekkürler.. Zaman verriseniz sevebilirsiniz.. Udu buruğumsu ama çok da sırıtmıyor ki hem kimi buruk sever.. Giyside de çok hoş.. Bence yaş isteyen bir parfüm, olgunluk isteyen bir parfüm.. Gülü biraz mı ne köşeli gibi ve yumuşaklıkta var benim hoşuma gitti ki ben çoğu pamuk gibi yumuşak gülü severim..

Gül-oud birleşimi aslında benim pek zevkim değil gülü yumuşak sevdiğim için ama hoş bir deneyim geen de bu parfümü kullanmak..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Nobile 1942 Fouerege Nobile; Başlangıç kısmındaki lavantanın geri çekilmesi sonrasında koku oldukça güzelleşiyor. Kalıcılık ve performansı iyi. Kullanılan tütün oldukça güzel ve tonka fasülyesi ile birlikte kararında bir tatlılıkla buluşunca daha da güzel oluyor. Oldukça rafine ve değişken yapıda bir iş diyebilirim.

Açılışında lavanta önderliğinde pek de acı olmayan bir bergamot karabiber ve oldukça rutubetli bir vetiver hissettim. Sonrasında orta notalara geçmesi yaklaşık 1-2 saat sürdü. Lavantanın geri çekilmesi ile ortaya oldukça kararında bir tatlılık ile tonka fasülyesi çıktı. Bunun yanına kadifemsi bir tütün de eklenince orta notalarından itibaren bambaşka ve güzel bir koku ortaya çıktı.

Lavanta olmasaydı başlangıcı da sevebilirdim.

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Nobile 1942 Fouerege Nobile; Başlangıç kısmındaki lavantanın geri çekilmesi sonrasında koku oldukça güzelleşiyor. Kalıcılık ve performansı iyi. Kullanılan tütün oldukça güzel ve tonka fasülyesi ile birlikte kararında bir tatlılıkla buluşunca daha da güzel oluyor. Oldukça rafine ve değişken yapıda bir iş diyebilirim.

Açılışında lavanta önderliğinde pek de acı olmayan bir bergamot karabiber ve oldukça rutubetli bir vetiver hissettim. Sonrasında orta notalara geçmesi yaklaşık 1-2 saat sürdü. Lavantanın geri çekilmesi ile ortaya oldukça kararında bir tatlılık ile tonka fasülyesi çıktı. Bunun yanına kadifemsi bir tütün de eklenince orta notalarından itibaren bambaşka ve güzel bir koku ortaya çıktı.

Lavanta olmasaydı başlangıcı da sevebilirdim.

Eline sağlık çok güzel anlatmışsın. Lavantayı sevmediğini bilmiyordum. :D

Oturduğundali tütün ve tonka benim de çok hoşuma gidiyor. Bu oturduğundaki haline vanilya ve karanfil eklersek tv ye daha çok benzeyen bir hal alacak.

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Eline sağlık çok güzel anlatmışsın. Lavantayı sevmediğini bilmiyordum. :D

Oturduğundali tütün ve tonka benim de çok hoşuma gidiyor. Bu oturduğundaki haline vanilya ve karanfil eklersek tv ye daha çok benzeyen bir hal alacak.

Lavanta seviyorum aslında ama aşırısını sevmiyorum. Biraz benim burnum için fazla geldi hafif kullanılsa daha hoş olurdu Mehmet hocam:) lavanta hafif baharatı anımsatan bir yapısı da olduğu için yanına parfümör tarafından Allahtan bergamot ve vetiver eklenmiş de iyice baskınlığını almış. Her notayı hissedebileceğin bi parfüm olmuş. Dedigin gibi bende düşündüm vanilya karanfil ile çok fazla andırabilir tv yi ama bu hali güzel başlangıç hafifleyince tam bir centilmen kokusu oluyor. :)

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Lavanta seviyorum aslında ama aşırısını sevmiyorum. Biraz benim burnum için fazla geldi hafif kullanılsa daha hoş olurdu Mehmet hocam:) lavanta hafif baharatı anımsatan bir yapısı da olduğu için yanına parfümör tarafından Allahtan bergamot ve vetiver eklenmiş de iyice baskınlığını almış. Her notayı hissedebileceğin bi parfüm olmuş. Dedigin gibi bende düşündüm vanilya karanfil ile çok fazla andırabilir tv yi ama bu hali güzel başlangıç hafifleyince tam bir centilmen kokusu oluyor. :)

Aynen öyle. Eline sağlık güzel açıklamışsın.

Seninle sohbet ederken reflection ı özlediğimi farkettim bu arada. :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Abdul Samad Al Qurashi (ASAQ) Gazalle Musk(Misk Geyiği), Ajmal Musk Gazalle, Arabian Oud Musk Gazalle hep benzer miskler. Diğer Oud, safran gibi kokularla kısmen karışımlar.. Tabi ayrıca saf miskleri de var kiminin.. Birbirlerine benziyorlar. İstanbul Ajmal ve Asaq'a gidip misk yağları orjinalliği teyit edildi arkadaşlar..

Suudi Arabistan'da üretilen misk olabilir, geyik miski çiftliklerinden..

İki Asaq Oud var.. Cambodi olanı özellikle sevdim.. Devamı gelecek inşallah... :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam gene Tom Ford Tobacco Vanille sıktım eski batchlerden ki yenileri de güçlü.. Annem geen çok sıkmışsın dedi 4-5 fıs sıkmama rağmen :D ve burnu kısmen tıkalı olmasına rağmen :D ..