Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Vintage Robert Piguet Bandit (1956 üretim) kumaşa sıkma şerefine nail oldum bugün yoğun deri, müthiş bir meşeyosunu, hayvansılık ve hafif karanfil ile tatlılaştırılmış bir maskülen koku çok fazla notayı kaybetmiş durumda dip notalar dışında hemen hemen pek diğer notalar kalmasa da kaliteli bir çalışma olmuş 90’lar öncesi erkek parfümleri kesinlikle benim tarzım diyebilirim. Meşeyosunu ve deri birlikteliği hafif hayvansallıkla birleşmiş olması dahilinde çok beğendiğim tarzı oluşturuyor

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Pi.. Rahatlatıcı, neşe veren bir parfüm.. Fiyatı ucuz diye burun bükmeyin bence nişoğluniş :D..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Vintage Gres Cabochard; deri ve meşeyosununun aldehitler ve hafif ferah baharatlarla sunulmuş hali.. gerçekten günümüzde bu tarz parfümlere ödenen tutarları düşününce parfüm dünyasının nasıl bir kısır döngüye girdiği eski tarz meşeyosunu deri ve tütün karışımı fujerler ve şiprelerin günümüzde sanki lütufmuş gibi uçuk fiyatlar ile pazarlanmasını görüp şaşmamak elde değil..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men for men... Mükemmel bir meşeyosunu. PArfüm Merakı forumunda bu parfümün hayvansı olduğu YSL Kouros tarzı bir koku olduğu söylenmişti ki kışın bun katılıyorum.. Bu soğukça olan Adana havasında öyle oldu.. Çok seviyorum bu parfümü @rasta82 hocam gibi.. Reis çok güzel parfüm dediğin gibi... Özellikle yazın kullanacağım :).. Bu yaz Prada Amber de almayı düşünüyorum..

Edit: Ysl Kouroza benzerlik var ama tamamen değil. Daha aromatiğini düşünün yani GBHGfM daha aromatik.. bitkisel aromatik diyelim.. Bence kouros da değişik bir aromatiklik var :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bond No9 I Love New York For All kullandım bugün.. Tonka var gibime geliyor ve ben yoğun tonkayı kimi zaamn sevmiyorum.. Doğal Vanilya hala düşünüyorum bu parfümde var.. Sentetiklik de galiba maalesef var.. Yumuşak tatlılık barındıran güzel parfüm bence.. Vanilya tüm özelliği ile görünmüyor gibi ki diğer koku notları ile karışımda bu olabilir..

Akşam Tom Ford Tobacco Vanille sıkacağım.. Koku neymiş görelim, hissedelim :).. Hatta şimdi yazıyı yayınlayayım gidiyorum sıkmaya :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tobacco Vanille. 50 yıl geçse de bu parfüm yine benim imzam olacak..
İmza sahtekarlığından evime polis geldi.. Dediler Mehmet'in imzasını kullanıyor muşsun.. Hönk oldum.. Nasıl dedim.. Dediler İmza parfümünü kullanmışsın :D.. Soğuk biraz ama gülümsetir umarım :) :D..

Dün kullandım Tom Ford Tobacco Vanille.. Bu akşam unutmazsam tekrar kullanacağım inşallah..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün yeşil çimen yeşili açık yünlü kazağımı giydim karaca.. Daha önce sıktığım Bond No9 I Love New York For All kokuyordu. Ben de gene bu parfümü kullandım..

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
İmza sahtekarlığından evime polis geldi.. Dediler Mehmet'in imzasını kullanıyor muşsun.. Hönk oldum.. Nasıl dedim.. Dediler İmza parfümünü kullanmışsın :D.. Soğuk biraz ama gülümsetir umarım :) :D..

Dün kullandım Tom Ford Tobacco Vanille.. Bu akşam unutmazsam tekrar kullanacağım inşallah..

Diğer esprilerine göre kısmen beğendim. :)

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
upload_2018-2-28_9-36-12.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Patou pour Homme Jean Patou for men ,Vintage 1990 yılı öncesi...

Kunduz Yağı ağırlıkta bir parfüm.. Civet te var ama pek hissedemedim.. İlk başlarındaki otsu, kuru otsu kokuyu sevemedim ama aromatiklerle kaplı bu açıdan güzel.. Lavanta var parfümde, başlarda belli ve ilerilerde de hep kıyafette de lavanta varlığını hissettiriyor oldukça.. Açıklanan içerikte Meşeyosunu yok ama var parfümde çok çok bol olmasa da.. Patent yüzünden açıklamamış olabilirler.. Kunduz yağı da bu açıdan açıklanmamış olabilir.. Knize Ten Klonu sanırım ama ben Knize Knize Ten for men tercih ederim bu parfüm yerine.. Konusu geliyor arkadaşlar inşallah :)..

Christopher Street Charenton Macerations for women and men 'de var bende.. Ama illa da
Knize Ten Knize for men de, Knize Ten for men :D..

Allah boş duranı sevmez derler Allah korusun.. Konular gelecek inşallah :D..
Patou pour Homme Jean Patou for men kutu şişe.jpg
Patou pour Homme Jean Patou for men şişe yakından.jpg