Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
upload_2018-3-16_9-33-19.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Vanilla Oud.. Tatlılıkta sentetiklik olabilir ama geri kalanını çok seviyorum..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Loewe Esencia PH; açılışı oldukça keskin bir deri ile oldu. Açılışa yeşil ağaçsı notalar da eklenince açıkçası hiç beğenmedim. Ancak 10 dakika sonra koku aromatik bir fujer tarzına dönüyor. Lavanta, adaçayı, meşeyosunu, yeşil aldehitler, çok az ölmezotuna hafif bir sandal ağacı dokunuşu ve açılıştaki ağaçsı notalar ile tatlılaşan bir koku. Benim tarzım olmamakla birlikte denenmesi gereken bir kokuymuş. Kaliteli bir işe imza atılmış.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Patchouli Nosy Be Perris Monte Carlo for women and men
Çok güzel.. Yumuşak ve Paçulü yumuşaklığa birazcık köşelilik katıyor ki bu da güzel.. Kakaosunu sevdim..

Diğer kimi zamanlarda Givenchy Pi sıkmaya devam.. Thierry Mugler Pure Havane, Tom Ford Tobacco Vanille, By Kilian Back to Black, Misk kışın müdavimlerden :) ..

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Uden; İlk sıktığım an neredeyse hiç tatlılık olmadan çok müthiş bir rom ile açılış yapıyor. Bu açılışı nasıl sağlamışlar bilmiyorum ama birebir rom gibi kokmakta. Ayrıca yanına eklenen narenciyeler de kokuyu tatlılık vermeden bu açılışta ferahlık sağlıyor. Sonrasında geçen 2-3 saat ardından çok güzel ve çok hafif bir vanilya kokuya dahil oluyor. Hafif kahve tınıları da bu baharlık-yazlık parfüme ekleniyor. Greyfurtun o acılığı ile sandal ağacının o tatlılığı da birleşiyor ve orta notalarda biraz tatlımsı ama boğmayan muhteşem bir koku çıkıyor. Dip notalara geçerken birden ortaya beklenmedik bir odunsuluk hissiyatı ile harika bir kahve çıkıyor. Kahvenin bu denli güzel ve naifini denememiştim. Ben biraz hayvansılık da algılamıştım ve bu neden kaynaklanıyor dediğimde ambergisi gördüm. Sanırım sebebi bu. Demem o ki bu kokuyu deneyin denettirin gerçekten çok az sayıda gördüğümüz başarılı bir parfüm:)

Bu arada son bir not eşim dün akşam nio bugün de uden'i sıkınca artık güzel kokular kullanmaya başlamışsın çok beğendim dedi:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
1A-33 J.F. Schwarzlose Berlin for women and men
Bugün ne denedinimse gene ayrıntılı yazacağım inşallah ve konusu da açılır.. Ballı portakal çiçeğini, mandalina çiçeğini hayal edebilirsiniz bu parfüm için ve kimbilir belki kullanılmıştır. Ihlamur ağacı zaten benzer ve mandalina kokusu da var. Parfüm beklediğim gibi keskinimsi değil o kadar.. Askerliğimde Ihlamur çiçeğini koklamıştım, bu açıdan özeldir.. Adana'da yetişir ve yaylalarında vardır.. 50 ml 129 Euro bence verilebilir.. PArfümde çok az bir acımsı turunçluluk da var ama belli belirsiz gibi..

Son düzenleme:

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi