Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Aventus, Tuş eder zevkden adamı, bayanı :) .. Turunçgiller başka ya ve bu parfümün can alıcı noktalarından..

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Givenchy Insense Vintage.

Çiçeksi tarafı zambaktan kaynaklı olsa gerek Dior Diorissimo Vintage ile benzerlik gösteriyor, hatta rol model temel Diorissimo olup daha erkeksi hale getirilmeye çalışılmış gibi izlenim edindim. İlk etapta erkeksi lavanta temiz ve ferah çiçeksi havayı gölgelendirip denge getiriyor, hafif siyah üzüm dokunuşu parfümü lezzetlendirirken aldehit dokunuşu sofistike bir hava yaratıyor. Devamına henüz gelmedim ama aklımda sabunsuluğun altında kendini gösteren odunsulu, tütsülü bir havaya büründüğü kalmış, daha önce bir kere denedim ve denediğimde dikkatimi vermemiştim o kısım geldikçe anlarım. Gündelik kullanıma da uygun zengin bir koku, farklı tarzlar birbirine güzel yedirilmiş, hem eski hem de yeni ekol buluşmuş.

Hammade kalitesi üst düzey olmasa da fiyatına oranla gayet yeterli ve iyi sayılır. Sabunsu tarafı aklımda kaldığı gibiyse çok tarzım olmaz ama kendi sınıfında gayet iyi sayılacak özgün bir parfüm, bilhassa baharda kullanması keyif verecektir. Vintage olarak bulunması çok zor değil ve fiyatlar çok da yüksek değil bildiğim kadarıyla. Oturaklı ve beyefendi bir karakterde. Kendi zevkime hitap ettiğinden emin olamasam da (birkaç defa daha kullanmam lazım) objektif gözle değerlendirince gayet başarılı bulduğum bir parfüm oldu.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
3 Aylar hayırlı olur inşallah, kutlu olsun :) ..

Bugün de Creed Aventus, meyveli.. Bıkmayacağım galiba pek :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün bir görüşmem var bu yüzden güvenli limanlardan, genel beğenisi olan Creed Aventus sıktım gene..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi