Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sabah Vertus Amber Elixir.. Kokusu burna geliyor o kısım idare eder ama etraf algılaması soru işareti.

Kardeşim Vertus Vanilla Oud sıkmıştı dozunda.. O kadar güzel koktuki geldiğinde tekrar.. Bence kesin doğal ud var ama his bu tabi..

Misk süründüm öğleden sonra.. Bana anneme kokuyor muyum dedirtmeyen koku :)..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Akşam için müzik dinleyip kafamı dinlerken Gres – Cabochard Vintage. Ozan hocamın yapmış olduğu vintage splitten deneyebildiğim bir parfüm.

İlk sıktığım an tütün ve tuzlu aldehitler ile bana bayramlarda kullanılan tütün kolanyasını hatırlattı. Ardından çok kısa sürede karanlık bir deri ve toprağa yeni gömülmüş bir hayvan bedeninden gelen kasvetli bir hayvansallıkla birlikte karanlık ve topraksı bir meşeyosunu ile bezeli bir çiçeksilik hissettim. Hafif misk ile pudramsı bir hissiyat ile birlikte bu parfüm bana sucul bir hissiyat yarattı. Şipre olarak da gerçekten bu parfümün şişesine sahip olmayı isterdim. Tam aradığım tarz diyebilirim.

Ve böylece gres dekantım da sona ermiş oldu:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tuberosa Miller Harris for women and men
Sümbülteber(Tuberose) koku notası yoğun bir parfüm diğer notalarına nazaran.. Çok kaliteli Tuberose kullanılmamış hissiyatı uyandı bende. Yağını almayı tercih ederim Sümbülteber'in(Tuberose)..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Creed Aventus (17R01) ilk sıktığım an ananas ve vanilyanın tatlılığı ile başlayan ve bu başlangıca 1-2 dakika sonrasında eklenen gri amber ile hafif hayvansallaşan ilerleyen sürede huş ağacı ile hafif dumansı ve donuk bir hissiyata kavuşan bir batch. Oldukça beğendim. 17N01 gibi tam bir yazlık meyve patlaması olmasa da bence yaz hariç her dönem (35 derece altı yaz sıcağında da) kullanılabilir olmuş. Bu batch'e elim durmadan gidiyor ne yalan söyleyeyim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lalique Pour Homme Equus - Lalique - for men - 2001
Dün akşam sonrası sıktım. Okaliptus vari, kekik vari kokusu var. Adana sıcağında gündüz gitmez kekik vari kokudan dolayı. Aromatik bir parfüm.. Bir ara poşete dökülmüş ve yanından geçtikçe kokuyordu. Benim illa alacağım bir parfüm değil şu an..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Musk Gazalle Limited Edition kıyafete de sürmüştüm dün ki bu ders oldu, işe giderken, dar mekanda sürmem. Tekken sürerim. Tene, vücuda sürmek lazım bu tür koyu yağları bence ve bir, birbuçuk damla :) falan :) . Hele de Türkiye'de parfüm kültürü gelişmemişken..

Dün misafirlikte biri koyu limon kokusuna benzetmiş miskimi ama koyuluktan rahatsız olmuş..

Bugün bir de üstüne sürdüm aynı kıyafetin tekrar üç çizgi. Annem rahatsız oldu git değiştir dedi kıyafeti :D .. Ben de değiştirdim :D:) . Ama güzel kokmuyor mu dedim, ' Bok kokuyor bok, bok'' diye haffiten bağırdı :D Haha :D .. Öyle hayvansal değil bu koku bana. Tamam bana da kimi kokular hayvansı geliyor ama sanırım o kokuları bile başkaları daah hayvansal, tezek, bok kokusu algılıyor sanırım benim algımdan fazlasıyla..

Son düzenleme: