Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Extrait de Parfum - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2018
Arkadaşlar kimi beni taşlayacak ama ben bildiğimi yazayım gene :D:p .. Bu Parfüm Vertus Vanilla Oud parfümüne çok benziyor.. Vertus'un her parfümü doğal demiyorum ama kimileri çok başarılı arkadaşlar.. Oud açıklanmamış ama var, Safran başrolde. Vanilya Vertus Vanilla Oud da da adında geçen Vanilla'yı bilmiyorum hakediyormu şu an :) .. MFK Oud Extrait de PArfum konusu açılır inşallah :) .. Oud Vertus Vanilla Oud 'da daha yoğun ilerileri..

Bir ara Git ile Arko Cool karşılaştırmıştım ama benzer olmadığını o kadar da belirtmiştim. Başkaları Davidoff Cool Water ile bağlantı kuruyora Ben Arko Cool ile bağlantı kurunca sorun olmamalı aslında :):D .. Aslında asıl Arko Cool Kolonya ile Davidoff Cool Water rakipler, tam karşılaştırılmalılar bence. Zaten o yazımda da bunları belirtmiş olmalıyım :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam Xerjoff Star Musk. Xerjoff Star Musk for women and men parfümü ve diğerleri için @azzura hocama teşekkürler.. Beyaz miskden ziyade gerçek geyik miski var gibi.. Xerjoff Amber Star 'da ise gerçek Balina Amberi (Gri Amber, Ambergris) kullanıldığı söyleniyor ve onunda sılajı Star Musk gibiymiş. Sılajını sevmedim o kadar, orası kötü oldu işte. Çifti 2500 tl idi şimdi 3500 tl civarı galiba.. Konusu açılacak inşallah arkadaşlar veya kim açarsa işte :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Satin Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men - 2018

Oud Satin Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men VS Oud Satin Mood Eau De Parfum Maizon Francis Kurkdjian for women and men

Oud Satin Mood Extrait de parfum 'de ferahlık veren notalar kullanılmış fazlaca. Bunun dışında bariz fark yok o kadar. Gül de fazla kullanılmış ama bu ferah turunçgil çokluğundan da öyleymiş gibi görünüyor olabilir. Denemelere devam inşallah :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oud Satin Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men - 2018 devam..

Oud satin mood EDP 'den yüzde 50-60 daha uzun ömürlü kıyafette. ud arttırılmış ilerilerde belli. bu ve edp'sinin en önemli özelliği menekşe çiçeği arkadaşlar. bugün menekşe yağı da sürdüm ve müthiş örtüştüler parfümdeki emnekşe ile. Bu parfümlerinin rengi neden mavi yapılmış (boyalarla sanırım) bunu da anladık yani menekşe çiçeğindeki mavilik..

Menekşe çiçeği ferahımsı aromatik çiçekli bir koku. Aromatikliği, çok yumuşatılmış lavanta gibi, gülağacı yumuşamışı gibi.. Tatlılık da var ayrıca..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam meşeyosunu döktüm üstüme mis mis..

Bugün de meşeyosunlu parfüm seçtim.. Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men for men.. Aşk aşk..

Koluma Tom Ford Tobacco Vanille sıktım o da mis mis.. Vanilyasına mest oluyorum.. Sertlik kısımı karanfil baharatı ve kısmen kuru tütün kokusu.. @Mehmet kardeşimin hocamın kulağını çınlatak :D ..

Tom Ford Tobacco Vanille 2016 ve sonrası daha meyveli ve o da çok hoşuma gitti.. 2014 'de ilk çıkan Tom Ford Tobaco Vanille 'ye göre reformule var çok açık. koku aynı ama güç düşük. kimi batch farkları da varmış..