Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ağır olmasın, performanslı olsun, güzel koksun. Genel beğeni riski olmasın, 2 sıkayım 6 saat koksun. Hayvansal notalar olmasın, iyi bir marka olsun, kremsilik de olsun. Tarçını içimde hissedeyim, "misal bir Alex değil" evet ama karşınızda Alexandra II.

Not: Kusura bakmasın Ormandocular, gerçek Kral Xerjoffcular.. :)

1530684045088.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Virgin Island Water ( Viw) .. Bende bu parfümü yazarken hep Island ile Water arasında of geçiyor aklımdan :D .. Benzerleri bence çıkacak bir parfüm ki var .. Aventus gibi çok pahalı nota olmadığını düşünüyorum ve Aventus klonu çok biliyoruz ve daha ucuz kimi.. Creed Aventus'da en pahalı nota eğer doağl kullanılmışsa Zift Ağacı kokusu.. Tabi öyle yoğun bir satış var ki uczu koku da olsa saf olarak turunçgil kokuları dahil bulmak zorlaşıyor..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Je Suis un Homme Etat Libre d'Orange for men
Je Suis un Homme Etat Libre d'Orange for men 375x500.4519.jpg

Sılajı beni tatmin etmedi ha çok da kötü değil.. Deri, Turunçgil karışımı aslında kısmen güzel düşünce ama çok yakıt ⛽ koymayı unutmuşlar, maalesef Devrim arabamızda olan sorun gibi.. Eğer yakıt ⛽ korlarsa deriyi çok değil, Turunçgilleri arttırmalılar çok, bunu da diyelim..

Son düzenleme:

Prothera

TürkParfüm Üyesi
Walimah. Açılışı nedendir bilinmez (notalarda bir benzerlik yok) Chypre Palatin'i anımsattı. 10-15 dakikalık periyodun ardından champaca ve manolya iş birliği olduğunu tahmin ettiğim çiçeksi notalar kokuya hakim olmaya başladı. Bu çiçekçi yapı elbette günümüzde hemen her yerde kullanılan çiçeksi yapıdaki kozmetik ve temizlik ürünlerinden çok farklı. Kalite ve doğallık, parfümle en alakasız olan kişiler tarafından fark edilecektir. Başlangıç, parfümün orta yaş civarı feminen kullanımına uygun olduğu düşündürtse de orta bölümlerden itibaren belirginleşen tütün destekli vetiver bu fikrimi değiştirdi. 6 saat sonunda ulaştığımız nokta bu :)

Walimah, edindiğim izlenime göre burna hücum eden odayı dolduran bir parfüm değil. Kalıcılığı belli ki iyi olacak ama yayılımı ortalama diyebilirim.
Russian Adam çıkardığı son seride, parfümün nota paletini oluşturan tüm hammadeler içerisindeki aroma kimyasallarının ve sabitleyicilerin oranının %10'a kadar düştüğünü söylüyor (önceki serilerde %30 civarındaymış). Haliyle bu durum parfüm kalitesini arttırmak üzere atılmış bir adım olsa da performansı biraz dizginlemiş gibi görünüyor.

Not: Walimah'ı özellikle açık renkli kıyafete sıkmamak lazım. Keza gömleğimin yakasını kahverengiye boyadı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Viw (Virgin Island Water) iyiki varsın, senden önce aşktan aşka karavana sürüklenmişim ki onları da unutmam ama senin yerin ayrı :) :D ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Viw..

Ayrıca Christian Dior Dior Homme Intense denedim dün gene 2011 sonrası. Güzel koku..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Aventus 13Z batch. Bu batch i benle paylaşan değerli Yılmaz Bey sayesinde dumansı batch nedir aventus neden aventus oldu anladım. Evet tene yakın kalıyor ama işte bu diyeceğim o enfes meyveler ve huş agacı ile harika bir işmiş.

Bu batchi denedikten sonra 16 17 18 batchlere dumansı batch diyenlerin ağzına kürekle vuracağım :p

edips

TürkParfüm Üyesi
Bugün Dior Homme denedim. Deri ve iris notaları harika. Güneşin altında çalışmama rağmen bunu severim. Dun aksam Gucci guilty absolute pour Homme edt demiştim öylesine (testerden) , koku hem iyi hem kötü çok ilginç birşey. Kalıcılığı çok iyi ama yaz için ağır olabilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Derring-Do Ineke for women and men
Sucul, bol bol sucul sentetik koku notası.. Sonra çok öne çıkmayan odun koku notası ve az çiçeksilik zambak(Manolya) gibi. Sonra turunçgiller arkadan güzel eşlik ediyor ama ön planda hep sucullar :) ..

Son düzenleme:

Debussy

TürkParfüm Üyesi
YSL Kouros Vintage (1990 Öncesi).

Geçen hafta denediğim Kouros'un tarihi 1993 - 1999 arasıydı, bugün denediğim ise 1986 - 1990 yani barkodsuz Kouros. Ciddi bir fark söz konusu, 1990 öncesi olan daha sert, kirli ve maskülen; deri, meşe yosunu ve civet gibi notalar daha belirgin. 99 öncesi 90 öncesine kıyasla daha az kirli ve az maskülen diyebilirim ama o da 2000 sonrasından çok daha iyi. İlk versiyonu (86 öncesi) çok önceden bir deneme şansım olmuştu, civet daha yoğun ve belirgin olarak aklımda kalmış o versiyonda ama 90 öncesi ona oldukça yakın. Civet özellikle bu versiyonda kendini gösteriyor.

93 - 99 arası da gayet rafine, kimileri 90 öncesini fazla sert ve ciddi bulup buna yönelebilir, ikisi de farklı açılardan güzel. 93 - 99 biraz daha tatlı nüanslar da var ama civet ve derisi nispeten az.

2000 sonraları bu kadar iyi değil. Vintage arayanlar dikkat etsinler derim.